Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenki tökéletesen legújabb...

Mindenki tökéletesen legújabb irányelvek szerint eteti kisgyerekét, csak nekem nem sikerül és zavar ennyire ha nem 100%-osan tökéletes ételeket eszik egész nap?

Figyelt kérdés

Ismerem az alapelveket, hogy mit kéne ennie a gyerekeknek (meg a felnőtteknek is igazából) és próbálkozom is, de rengeteg olyan szituáció vagy és sok olyan étel amit nem kéne adnom. És mégis azt eszik meg a gyerekeim. Jó elv az hogy legalább akkor 5 étkezésből 1-2 legyen olyan ami 100%osan egészséges? Egyszerűen nekem nem megy ez hogy elveknek megfelelően egyenek.

Leírom mire gondolok pontosan: pl. reggeli gabonapehely ne legyen hozzáadott cukros, friss gyümölcsökkel legyen. A joghurt ne legyen bolti cukros mert sok benne a cukor, színezék. Édességet, sütit ne egyenek mert az elveszi az étvágyukat, tönkremegy a foguk, hozzászoknak, megvadulnak az egyszerű cukortól.

Kenyérféle teljeskiőrlésű legyen vagy magvas.

Keksz ropi chips szóba se jöhet.

Főétkezés: natúr húsok, barna rizs, hajdina egyéb alternatív köretek. A krumpli ne legyen sült, sima tésztaféle ne legyen heti 2 nél többször.

Inni csak vizet igyanak. Kakaót ne igyanak, csak sima tejet.

Zöldség és gyümölcs legyen mindennap napi 3-4szer.

Nem bírom betartani!! Csak én vagyok ilyen béna?

Közben meg rossz érzésem van. A lányom ma ebédre is rántott sajtot evett krumplival. Olajos, kalória dús. De imádja. Mit csináljak?


2012. máj. 22. 12:04
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Azt hozzátenném hogy én így étkezem már több mint egy éve (jó példa mutatása) de az egyik gyerekem (5 éves) soha meg se kóstol mégse semmilyen gyümölcsöt akárhogy trükközök. Zöldségből is csak főzelékként eszi.

A férjem persze normál étkezést folytat és mindenki más is a családban így aztán kevés ha én betartok minden ilyen szabályt.

2012. máj. 22. 12:06
 2/19 anonim ***** válasza:
nincs ezzel semmi baj hogy ezt ebédelt a lányod.szerintem is képtelenség ezt mind betartani.Ha ennyit gondolsz rá az azt jelenti odafigyelsz mit eszik a gyerek.ezek közül talán az a legfontosabb hogy édességet alig vagy ne egyen a kicsi.Gondolj arra mi miket ettünk gyerekkorunkban.most persze mindjárt ír vki aki a fentieket maradéktalanul betartja.
2012. máj. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

na ez az hogy itt mindig le vannak szólva akik véletlen helytelenül etetik itatják a gyereket (kakaót ad nekik reggel vagy este vagy nem ásványvízzel itatja csak és kizárólag) mindenhol azt mondja mindenki hogy csak gyümölcsöt zöldséget sima vagy házilag készített csak cukormentes joghurtot ad nasiként, még túrórudit is csak heti 1-2 szer...

Csak azt nem tudom mit adnak akkor egész nap, meg mi a teendő ha egyáltalán megkóstolni se akar mondjuk gyümölcsöt a gyerek.

Általában nem látom mások mivel etetik a gyereket (valójában) egy ismerősünk van csak akivel összejárunk ilyen szinten hogy evésre is ott maradunk vagy ők maradnak.

Ők viszont a másik véglet csak csokin csipszen péksütin, KAKAÓSCsigán meg édesítőszeres szörpön élnek a gyerekei. Na ő nyilván a másik véglet, nem követendő példa.

2012. máj. 22. 12:36
 4/19 anonim ***** válasza:

Én olyan ételeket csinálok, mint amin én is felnőttem.Teljesen rendben vagyok szervezetileg, a fogaim nem az igaziak, de ez már generációk óta öröklődik.A fogorvosom is mondta, hogy hiába minden..egyszerűen ilyen rossz a fogzománcom, ha már kicsit erősebben mosok fogat, akkor baj van.. :(

Na szóval, én naponta főzök.Szerintem ez mindennél fontosabb.Simán fagyasztott termékeket veszek a főzelékekhez (persze nem mindhez), és ha épp nincs kedvem panírozni akkor én is bedobok az olajba valami félkész terméket.Lányom ilyen müzli félékről hallani sem akar még, reggel is inkább vajas lekváros kenyeret eszik..

Sokan ma Magyarországon azt hiszik, hogy azért rosszabbodik folyamatosan az egészségünk mert olyanokat eszünk.Azt senki nem nézi mennyi a stressz az életben, és hogy az milyen káros.Régen kétpofára dohányzó, zsírban tocsogó ételt evő emberek 90-100 évet éltek..Elgondolkodtató szerintem.

Egyébként nekem az az elvem, és ezért kövezzen meg bárki aki akar, de inkább egyek jókat és halljak meg korábban, mint kínozzam magam a kalória szegény ízetlen mittudoménmivel és éljek tovább!Nem is tudom mi lenne velem, ha nem eshetnék neki egy füstölt főtt csülöknek tormával meg pár szelet kenyérrel.Szerintem eret vágnék!!!De ez én vagyok...

2012. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 krisztivan ***** válasza:
100%

Én sem tudom betartani.Az én fiam körberöhögne ha kását vagy műzlit adnék neki enni.Azzal nem lakik jól.20 hós.

Leírom a szombati "reggelijét"(a hajam hullott tőle):-))

Fél tíz felé 3db kockasajt hozzá fél kifli.Ez rendben.

Aztán jött a nagybátyja és még ettek kb.10 felé.

Szalonnát kenyérrel és retekkel.

Viszont ha a spenótlevelet adom neki ebédre akkor még azt is megeszi:-))Szerencsére.DDD.

2012. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jól csinálod. Nálunk is válogat a gyerek, egy ideig küzdöttem, de már ráhagyom. Szerintem mindenki elméletbe tudja, de gyakorlatba nem tartja. Mindenki csal mondja, hogy így kell meg úgy kell, közben pedig mást tesznek.
2012. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Egyre inkább az az érzésem hogy ezt csak az tudja megcsinálni ahol apuka is partner ebben a reform kajálásban, mert míg a FINOM és egészségtelen is az asztalon van addig én vért izzadhatok akkor se fogja a cukormentes müzlit választani szójatejjel meg nyers gyümit natúrjoghurttal meg sonkát stb. ha ott van a fehér kenyér meg a szalámi meg a gyümölcsjoghurt meg a cukros gabonapehely amiket az apjuk eszik.

Egyik gyerekem jobb evő így ő hálistennek legalább éhségében megeszik zöldségeket, gyümit, savanyúságot stb,

de a másik gyerekem inkább nem eszik egész nap.

2012. máj. 22. 12:51
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez csak ott működik, ahol az egész család így étkezik. És valószínű ezek a "bio" gyerekek sem járnak össze olyan gyerekekkel, akik csokin, cukron élnek, mert akkor otthon biztos nem fogadnák el többet a natúr joghurtot nasiként. Hacsak nem olyan katonásan van nevelve, hogy nem kedveznek neki semmivel. Azt meg tényleg nem tudom felfogni, hogy napi 3-4-szer hogy tud adni gyümölcsöt a gyereknek, mikor a sokunknak a napi egyszerit is nehéz megetetni a gyerekkel.

Őszintén bevallom, hogy az általad megemlített "egészséges étrendek" közül mi csak a vizet és a tejet tartjuk be, de ez sem az én érdemem, hanem a gyereké, mert nem szereti az üdítőket csak a vizet, és a kakaóért sincs oda.

90%-ban tésztafélét ebédel, mert szinte csak azt szereti. Engem is zavar, ezért a tésztaféléket próbálom változatossá tenni.

2012. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8. vagyok, még az jutott eszembe, hogy szerintem a gyereknek is van ízlése, ugyanúgy mint egy felnőttnek: ha te pl nem rajongsz a natúr húsokért, meg a reggeli müzliért, mert se íze, se bűze, akkor nem fogod azt enni, hiába egészséges, hanem inkább eszel reggelire melegszendvicset, és ebédre tőltöttkáposztát, mert az finomabb. A gyereket is meg kéne érteni, nem biztos hogy szeretni fogja, a natúr joghurtot, vagy a zabkorpát, csak mert a szülő azt szeretné hogy egészségesen táplálkozzon. Nemrég a lányom nem akart semmit megenni, amit elé tettem, finom, egészséges ételek voltak, aztán a nagyinál hurka-kolbász volt zsírjában sült krumplival, tocsogott a zsírban az egész tepsi ahogy kell, és abból olyan jóízűen evett, hogy csak néztem. Hiába, annak van íze, és ezt ő is tudja.
2012. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a hiper bio egészséges táplálkozás egy nagy hülyeség,én az arany középutat tartom jónak.Semmi baja nem lesz a lányodnak ha néha eszik ilyen zsírban tocsogós ételt,meg hurka-kolbászt is.Ha eszik mellette mást is,főzelékfélét,gyümölcsöt.A szalonnával sincs semmi gond,ha szereti a gyerek.Régen igen csak ilyeneket ettek,de vegyük figyelembe hogy mennyit mozogtak.Fizikai munkát végeztek nagyon sokan,aki nem az is kézzel mosott,mosogatott,tésztát gyúrt,stb.Akkor még termeltek a kertben,és idényzöldségeket ettek frissen.Nem ettek 5-6x egy nap,inkább mikor megéheztek.Nem ismerték a csipszet,kólát,édesség hétvégén sütött süti volt,égetett cukor ilyesmi.Az hogy ne adjunk édességet én ellenzem,kell az is mértékkel.Van olyan kislány a rokonságban,akit mézes túrón neveltek,az volt a desszert,mert nehogy elhízzon mert a cukor milyen káros.De a lány imádja az édességet,és ebből megeszik fél kilót és már gurul is.Én igyekszem tartani abból amit írtál a kenyér teljes őrlésű,minden nap egyen friss gyümölcsöt,zöldséget.A főtt ételhez is legyen savanyú-befőtt vagy saláta.Főleg csirke és pulyka húst eszünk.De minden nap kakaót isznak,nem kell a tej.Imádják a gabonapelyhet,heti 1x esznek,édességet minden nap ebéd után.A barna rizst utálják,marad a fehér(zöldséggel csinálom).A sütit imádják amit sütök,kb heti 1x.Egyébként az ovis étrend is hasonló mint itthon.Nincs egy csepp lelkifurdalásom sem.Ne agyalj ennyit ezen fölösleges.Tarts mértéket ennyi.
2012. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!