Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet még korrigálni lassan 4...

Lehet még korrigálni lassan 4 éves gyerekben nem megfelelő nevelés miatt kialakult felvett rossz szokásokat? Vagy belé vésődött már végérvényesen?

Figyelt kérdés

Sokat foglalkoztam kislányommal, még otthon voltunk, mióta bölcsi, ovi, munka van azóta is úgy érzem elég időt tudok rá fordítani. Szófogadó, illedelmes, önálló stb.

Kicsit szerintem túlzásba vittem a szigort. Nem szerettem ha (persze ki szereti) a hisztit, a nyávogást stb. Nem voltam, vagyok hogy rögtön felkapom, ha elnyekkenti magát, stb.

Most úgy érzem egy két hónapja elég távolságtartó velem, nem engem hív ha szeretne vmit. Mások szerint sok elvárásom van vele szemben, amit én úgy érzek szívesen, megterhelés nélkül teljesít. Sokszor elmondja, mit hogy kell csinálni, akkor viszont "kényszerűnek" tünik.


Most visszaolvasva nem biztos hogy pontosan le tudtam írni, mi is a problémám. Ettől függetlenül várok sok választ, ötletet és persze kérdést ha nem tiszta vmi.


Lényeg hogy szeretném ha kiegyensúlyozott, boldog gyermekem lenne :)


2012. máj. 25. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz lehet Neked felismerni, hogy valamit esetleg rosszul csináltál, minden elismerésem a Tiéd:)!

Nem lesz könnyű újraközeledni de lehetséges:).

Beszélgessetek sokat, biztosítsd szóban arról, hogy bármilyen problémájával fordulhat Hozzád. Legyen az ovis szerelem vagy légypiszok a fülcimpáján.

2012. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz hogy túl sziogú vagy vele, annyit elvársz tőle mint egy felnőttől, és hogy ezért nem igazán szeret téged a gyermeked, vagy inkább tart tőled?

Mókázzatok sokat, ha valamit nagyon szeretne és nem élet veszélyes akkor engedd neki, hogy ne mindig csak az legyen amit te szeretnél, engedsz.

Legyen néha napján hogy tovább fenn maradhat, vagy hogy ha elmentek a bolba választhat valamit, vagy mert jó volt elviszitek valamerre. Érezze hogy amiért ilyen rendes gyerek, ti is azok vagytok vele.

2012. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt úgy tudnád enyhíteni, ha kicsit vissza fognál a szigorból és elvárásból. Meg kell találnod az arany középutat, mert vannak dolgok amikben viszont nem szabad engedni, éppen a hiszti és ilyen dolgok miatt. Légy egy kicsit lazább, többet mókázzatok, vagy próbálj meg ha lehetséges kettesben programot csinálni. Vagy ha pl eddig nem hagytad az udvaron pacsálni akkor ha jó meleg van, hagyd, hogy téged pröcsköljön, akár vízipisztollyal, meg te is őt, hogy érezze anyában bízni lehet és jókat játszani, nem csak megfelelni.

Sok sikert hozzá :))

2012. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A tekintélyelvű nevelés, nem tudom, mennyire nevel életrevaló gyereket ebben a mai világban, ahol az önbizalom a kreativitás, a bátorság és az önállóság a túlélés feltétele.

A kérdésedre válaszolván viszont: nyilvánvalóen egy négyéves gyereknél még helyrehozhatók a rossz szokások.

Ugyanakkor az is lehet, hogy csak átmeneti helyzetről van szó, éppen egy apásabb korszakát éli, de nem lesz mindig így. Te nem vagy távolságtartó vele? Összebújtok, puszilgatod, mondod neki, hogy szereted? Kezdeményezel játékot, beszélgetést partneri (és nem "felettesi") mivoltodban?

2012. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez érdekes viszont amit a 4 válaszoló ír. Mivel bárhol, bárkivel vagyunk, legyen család, barát, ismerős, idegen eladó a boltból önbizalommal teli, nyíltan viselkedik mindenkivel. A héten volt például az Évzáró az oviban, hangosan szavalt, a műsör nagyrészében Ő volt a főszereplő. De igazából tényleg mindig ilyen. Nagyszájú, talpraesett kiscsaj.

Szoktunk együtt játszani, bohóckodni. Ugyanúgy kergetőzök vele, mint ahogy leülünk pl gyöngyöt fűzni is.

2012. máj. 25. 14:01
 6/8 A kérdező kommentje:
Össze is bújunk, mondom is szeretem ... Talán még ez is elgondolkoztató picit: rengeteget mondja hogy Szeretlek. Persze jó érzés, de már néha mintha bizonyításból mondaná hogy szeret.
2012. máj. 25. 14:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbáld egy kicsit lazítani a helyzetet,nehogy túl nagy megfelelési kényszerei legyenek.Azért persze később ez nem probléma,ha egy kicsit megakar felelni majd neked.Mert nem fog csalódni szerintem,ha nem szidod le gyakran.. nem görcsösen fog akarni megfelelni neked,hanem maximalista lesz.Vigyázz arra viszont,hogy ne legyen maximalista,mert akkor lesz több kudarca.Mondd azt neki,hogy vágyjon elérni egy bizonyos szintet,például majd később ha matekból 3-ast kap,akkor ne szomorodjon el,és mondd el neki,hogy ez nem baj,de mindig törekedjen a jobbra..:) Ne várj tőle sokat,viszont legyen egy szint,ami alá ne engedd,hogy menjen!Ne neveld tisztaságmániásnak,de azért neveld arra,hogy rakjon rendet maga körül.


A nevelésben a szülők általában mindig valamelyik tulajdonságot jobban kiemelik,hogy ilyenre,vagy olyanra szeretnék nevelni a gyerekeiket.Ez azonban nem mindig vezet jóra,főleg,ha az egy negatív tulajdonság,mint például a maximalizmus vagy a túlzott önbizalom.Nem baj,ha sokat elér és küzd,de a kudarc az mindennél rosszabb érzés,főleg egy gyermek számára.


Nem baj,hogy így neveled,nagyon is jó,de tudod,mindenki hibázik.Nekem is vannak hibáim,neked is,az amerikai elnöknek is,meg a legszegényebb koldusnak is..belső is,külső is.De ez nem tragédia,ilyen az élet.

2012. aug. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és kifelejtettem,hogy 7 éves korig alakul a személyiség,utána már csak apróbb változások mennek végbe általában.
2012. aug. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!