Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem kiabálós,...

Hogyan kezeljem kiabálós, erőszakos 3 éves fiamat? Másé is ilyen akaratos?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy angyal, de ezentúl nagyon önálló, akaratos, erőszakos gyerek kezd lenni.

Ha nem az van, amit ő akar, akkor van mindig a baj, de egyre durvább módon viselkedik.

Például szól, hogy mesét szeretne nézni, ha a válaszom nem, akkor kezd kiabálva ismételgetni, hogy mesét kérek, mesét kérek. Minél többször hallja, hogy nem, annál hangosabban ordít, hogy mesét kér. Aztán már én is kiabálok, hogy ne kiabálj fiam, hagyd abba, ezzel szórakozunk egy darabig, majd teljes tanácstalanságomban ráütök picikét a szájára, hogy nem szabad kiabálni. Ettől dühbe gurul, és már csattan is a tenyere a combomon, és ha hagyom, még további ütlegeket is kapnék. Nem mindig van ez, de hetente 4-5 alkalommal előfordul, egyébként szépen viselkedik, s egyre többször törődik bele, hogy szót kell fogadnia, s hogy nem ő irányít mindent. Verni nem szoktuk, és nem is szeretnénk, és m ár a kiabálástól is kivagyok, de nincs ás módszerem, hogyan hallgattathatnám el, vagy hogyan állíthatnám le pld., ha ránk üt. Elég sokat csapkod minket, vagy hozzánk vágja az autóit. Ez a viselkedése piciben benne volt már egy éve a gyerekben, de csak most, kb. egy hónapja kezd ilyen durva lenni. Ha le tudna higgadni, akkor lehetne, hogy hatna az észérv, a szép szó, de nem higgad le, nem figyel arra, amit mondok neki, csak szajkózza a magáét. Nagyon kétségbe vagyunk esve.


2012. máj. 28. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

csak téged utánoz (kiabál és üt)

Mondd neki egyszer-kétszer, hogy nem,nincs mese, aztán ignoráld.

Kiabálhat, hisztizhet, nem reagálsz rá.

De ne kiabálj vele, vagy akkor ne csodálkozz, ha ő is kiabál.

2012. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
Ha nem akarod hogy a fejetekre nőjön egy kicsit csípősebbet a popójára kell ütni. Én is ellenne voltam, mindent próbáltunk, de ha egyszer felidegesít véletlenül is rácsaphatsz. Azóta elég rászolni egyszer. Persze lelkiismeret furdalásom volt, de az ha mindketten kivagytok idegileg a gyerek meg te az se jobb. És ez azért távol áll a veréstől.
2012. máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azt vettem észre, hogy az ütés még hevesebb agressziót vált ki belőle, és ő simán visszaüt olyankor. :(

Erősebben meg nem akarom bántani.

2012. máj. 28. 16:35
 4/17 A kérdező kommentje:
Az első hozzászóló mondatait én is írhattam volna 1 évvel ezelőtt, de ma már látom, hogy ez nem egészen van így. Bizonyára van benne igazság, de ez a játék nem úgy kezdődött, hogy én kiabáltam és ütöttem és ő visszakiabált. Fordítva: ő dobálózik, kiabál egy éve lassan, s én nem tudom már ezt kezelni, s előbb-utóbb mindenfélét kipróbálok, hátha bejön. De még nem volt olyan módszer, ami működött volna. A 2 éves kori hisztinél bevált a leguggolok hozzá, megölelgetem, megnyugtatom módszer, hamar túl is voltunk rajta. Aztán csend, majd újra elkezdődött a dacos korszak újabb állomása, dobálta a játékait, csapkodja az ajtókat. Ettől is égnek állt a hajam, de előbb-utóbb megtaláltam a megoldást, többet kellett vele foglalkozni, több irányított programot kellett neki kitalálni. Aztán nyugis időszak jött, majd most egy ideje újra itt az erőszakos viselkedés, kiabálás, verekedés. Nem mondom, mi is elég makacs emberek vagyunk alapból, szeretünk mindent a magunk feje után csinálni, de nem üvöltözünk, és nem verekszünk ész nélkül.
2012. máj. 28. 16:43
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam is ilyen volt ennyi idősen.

Nálunk ami bevált az a higgadtság,határozottság,türelem.


Agresszióval,türelmetlenséggel nem oldódik meg a helyzet,csak egyre mélyül majd a makacssága ,ellenállása.


Próbálj erős lenni,ne érezze rajtad a kétségbeesést,tehetetlenséget ,néhány dologban belefér a rugalmasság és a kedvéért egy picit te is engedhetsz,csak néhány olyan dolog legyen amiben minden áron kitartassz és nagyon következetes maradsz bármi áron


El kell fogadni ,hogy ez egy csapásra nem fog elmúlni,érnie kell még ahoz,hogy nagyobb önfegyelme legyen,jobban átlássa a dolgokat .


Az én fiam egyébként mint utólag kiderült a figyelemzavar amiatt is viselkedett úgy ,azóta sokat javult.


Ha hetente 4-5 x fordul ez elő,akkor valóban egy angyalról van szó,a fiam naponta 100 X mindig és mindenért sírt,ordított 3 évesen.

Az is nagyon jó,hogy egyre inkább szabálykövető,ezek az idegrendszeri éréssel együtt alakulnak.

2012. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem igazad van. Azt én is érzem, hogy agresszióra még nagyobb agresszióval reagál. Igyekszem akkor a higgadt technikát bedobni, újra megpróbálni.

Meg közben azt gondoltam ki, hogy több közös tevékenységet dobok be neki napközben. Lehet az is, hogy keveset foglalkozom vele. Szeptemberben ovi, az jó lesz neki, m ár nagyon hiányolja a társaságot.

2012. máj. 28. 20:09
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Meg közben azt gondoltam ki, hogy több közös tevékenységet dobok be neki napközben"


Nálunk mindig beválik,ha szólok,hogy indulunk sétálni,kerékpározni,kirándulni,ha nem kénytelen ingerszegényen végigszenvedni a napot unatkozva ,akkor a viselkedése is sokkal kiegyensúlyozottabb .

A kisfiamnak a mennyország,ha a szabadban mozoghat,főleg,ha gyerekekkel játszhat is eközben.

2012. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 3 éves és Ő is "bepróbálkozik ezzel" a viselkedéssel néha.Soha nem csapok rá még véletlenül sem.Azzal csak annyit érnél el hogy félelemből viselkedik jobban.Ha türelmesnek és nyugodtnak mutatod magad Ő is lenyugszik majd.Olyankor inkább valami érdekességet próbálj neki mutatni vagy ha szeret építőzni,akkor építsetek.Nekünk ilyesmi mindig beválik.És csak türelem.Hamar kinövi majd.3 lányom van :) 33/N
2012. jún. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
próbáld meg ha kiabál és rossz kézenfogod és beviszed a szobályába,rácsukod az ajátót és azt mondod akkor jöhet ki ha nem kiabál.ha kijön visszaviszed egy szó és hang nélkül,elöbb utobb megtanulja hogy jobban jár ha csendben marad,ha lehiggadt utána megbeszélhetitek,hogy már nézett mesét most már nincs több,játszatok valami mással,válasszon valami mást.nálunk is agresszívebb lesz ha rá kiabálok,még indulatosabb lesz tőle,nekünk a szó nélküli bünti segített,ma már ha visit megfogom a kezét már mondja is nem kiabál,szót fogad.egy próbát megér.
2012. jún. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést és a tanácsot is nektek. Mentek a zöld kezecskék.
2012. jún. 1. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!