Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féltek attól, hogy babátok...

Féltek attól, hogy babátok egyszer csak felnő és nagyon akaratos/erőszakos/hisztis/gonosz gyerek lesz? Sajnos kislányom jelleme kezd kibontakozni, megmutatkozni, és egyre jobban hasonlít az anyósomra, aki nagyon nehéz ember szóval nagyon félek.

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
én ettől nem félek. az egy dolog, mit ad a genetika, de ezen azért neveléssel nagyon sokat lehet változtatni.
2010. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Határozott nevelés. Bizz magadban, és sokat tudsz segiteni neki. Amugy nem tudom ,mennyi idős a kicsi, de az egy év körüli babák majdnem mind iyenek, ugyhogy ebből ne indulj ki!
2010. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még csak 8 hónapos és már egy igazi kis boszi :)
2010. jan. 28. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

az alaptermészetét nem tudod megváltoztatni, de neveléssel sokat fnomíthatsz rajta. az enyém is nagyon kis türelmetlen, akaratos, izgő-mozgó stb, de szerintem sokat számít , hogy mindig türemes vagyok hozzá (na jó, majdnem mindig, hisz emberből vagyok én is) :), és szelíden de határozottan leszerelem, amikor hisztizik. most 13 hós.

2010. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

igen a határozottság itt a kulcsszó. ha rákezd valami kis disznóságra rögtön ottlégy és állítsd le, tudja hol a határ.

az elején nehéz lehet, de majd kamaszkorában megköszönöd magadnak, hogy nem hagytál mindent rá

2010. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás, határozottság, következetesség a kulcsszó. Igen a genetika sokat számít, de neveléssel kissé "letörhető a szarva" a kis rosszcsontnak.

Az enyémnek is hasonló paraméterei vannak. :)

2010. jan. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!