Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondjam el a lányomnak...

Hogy mondjam el a lányomnak és főként mikor, hogy a dédije meghalt?

Figyelt kérdés

Két éves koráig ott éltünk a nagymamámnál, akit a 4 éves lányom imád. Azóta is majdnem minden hétvégén mentünk. Egy hete pénteken (18-án) kórházba került. Mondtuk neki, hogy kórházban van, mert beteg és a doktorbácsik meggyógyítják. Már kezdett javulni, de ma sajnos mégis meghalt.

Egyszerűen nem merem elmondani neki, félek, hogy valami törés lesz a pici lelkében. :(


2012. máj. 28. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Részvétem. Mindenképpen mond el neki, szerintem valami olyasmit, hogy elköltözött az égbe, és onnan figyeli őt(kislányodat), és hogy neki már oda kellett mennie, mert az öregek oda mennek. Valamim ilyesmit mondanék neki. Egyébként én is félek ettől, mert a mi dédink is nagyon öreg és beteges sajnos, lányom szereti, 3 éves múlt.
2012. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ah, nem. Ők még nem úgy élik meg. Tavaly halt meg anyósom, nálunk lakott. Egy darabig kereste, aztán mondtuk, hogy kórházban van. Egyszer elmentünk a kórház mellett, és megjegyezte, hogy itt lakik a mama. Nem szóltunk rá semmit.

De a védőnőm azt mondta, hogy mondjuk meg neki mindenképpen, mert később haragudni fog, hogy hazudtunk neki. Úgyhogy legközelebb, amikor szóba került, mondtuk neki, hogy már nem a kórházban van, hanem meghalt. Azóta mondogatja, hogy meghalt a mama, de nem igazán hatotta meg.

2012. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hírtől lehet egyfajta törés a gyerekben, amit nem biztos hogy kimutat.Dédink 3 hete halt meg ,ö is kórházba volt jártunk látogatni, és hirtelen meghalt.Az én fiam 4 éves.Elmondtuk neki hogy mi történt, és azóta az oviban is sir minden reggel, és itthon is máshogy vislkedik.Sokat kérdez róla hogy mit csinál a mennybe ,meg hogy hogy ment oda.De a múlthéten 2 napot már nem sirt.Szóval ez nála is egy olyan időszak volt,amit magában kellet helyre tenni.Mond el neki, de figyelj rá nagyon, mert lehet nem mondja majd ki hogy mit érez.Apró jelek is sokat elárulnak.
2012. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, hát a lányomban semmi törést nem okozott, az tuti, mert nem sírdogál, nem riad fel éjjel, nem lett agresszív, nem kezdett el bepisilni, semmi ilyesmi.

De az unokatesóm is mesélte, hogy a 7 éves fiát sem különösebben érdekelte a dolog. Azt jobban észreveszi a gyerek, ha a szülei nyugtalanok, attól produkálhat tüneteket.

2012. máj. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először is, részvétem. Mikor meghalt anyukám, (tehát a mama)mi leültünk beszélgetni vele (apa és én)és megmondtuk neki, hogy mama meghalt, ezért felköltözött a csillagokba. Kimentünk, integettünk neki...Még sokszor most mikor eszébe jut is kimegy neki integetni :-( A temetőbe emlékezni járunk, semmi törés nem maradt benne!
2012. máj. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Közben még aznap este, hajmosás után fésüködés közben elmondtam neki. De úgy érzem nem nagyon értette meg. Két és fél éves volt, amikor a papája halt meg, aki szintén elég közel állt hozzá, akkor mondtuk neki, hogy a papa fentről figyel rá, most mondtuk neki, hogy a dédi is ott van.

Annyit kérdezett, hogy a többiek ugye nem haltak meg. Amikor azt mondtam, hogy nem, akkor azt mondta, hogy jó. Meg, hogy azért egy kicsit hiányzik neki. De csak ennyi. Féltem, hogy jobban fog sírni, mert amikor mondtuk, hogy kórházban van, akkor sírt.

2012. máj. 30. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!