Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvált Anyukák! Tudnátok...

Elvált Anyukák! Tudnátok segíteni gyermek láthatási ügyben?

Figyelt kérdés

Húgom 1 éve elköltözött a férjétől, idén év elején el is váltak. Van egy 5 éves fiuk. Megegyezés szerint két hetente hétvégén apukánál lenne a gyerek. De apuka az 1 év alatt még soha nem vitte el időben, mindig szombat este megy érte. Néha elviszi hét közben is, de van olyan is, hogy kimaradnak hétvégék. Szóval az egész tök rendszertelen, a gyerek kezelhetetlen. Ennyi a rövid történet.

A kérdésem az lenne, hol lehet bejelenteni/kérvényezni/ apukát kötelezni, a láthatási idő betartására és a gyerektartás rendszeres időbeni kifizetésére? Egyáltalán lehet?

Egyébként a férj csalta meg a húgomat, meg még tett egy csomó mást is...



2012. máj. 28. 20:20
 1/6 Sókristály ***** válasza:

A láthatási időt csak félig lehet betartatni. Azt megteheti a húgod, hogy nem adja oda a gyereket, amikor nem az adott hétvége van, de azt nem tudja betartatni, hogy időben jöjjön érte.

A Gyámügyön lehet kérni a láthatási rend megváltoztatását, de azt hiszem, ez rajtatok nem segít.

Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a gyerek a rendszertelenség miatt kezelhetetlen. Általában pont azok a gyerekek szoktak kiegyensúlyozottak lenni, akik nem szigorú rend szerint, hanem lazábban tarthatják a kapcsolatot a másik szülővel. Persze ez alól kivétel az, ha apuka hitegeti, aztán meg nem megy érte. Nem az lehet a gond inkább, hogy a rendszertelenség miatt a húgod és a volt férje között feszültség van, és ezt érzi a gyerek?

2012. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bíróságon kell elintézni.Gyermek elhelyezési per a neve.Ez a megoldás azért is jó ,mert akkor apuka nem tudja csak úgy magával vinni és nem visszahozni.Amíg nincs papír arról,hogy hivatalosan kinél van elhelyezve a gyermek addig apuka addig tarthatja magánál amíg akarja!!!!A gyerektartás is ezen peren belül el lehet intézni és visszamenőleg is kérheti az anyuka 6 hónapra.Sok sikert hozzá a miénk rendben egy tárgyalás alatt lezajlott.
2012. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sókristály ***** válasza:
Bocs, akkor én valamit benéztem. azt feltételeztem, hogy váláskor már rendezték a láthatás, és a gyerektartás részleteit. Ha nem, akkor tényleg bíróságra kell menni.
2012. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos a viszony a szülők között borzalmas. A gyerek kezelhetetlensége valószínűleg ebből is fakad. Apánál mindent lehet, semmiért nem szól. Anya meg nevelné, de akkor jön a hiszti, hogy apánál sokkal jobb, téged különben is utállak.

Azt nem is tudom, de akkor gondolom, hogy a válásnál a bíróságon rendezték a láthatás és gyerektartás kérdését is.

Ezért aztán így az a kérdés, hogy ha ezek ellenére sem tartja magát hozzá apuka, akkor hova kell fordulni?

Nem várom, hogy ettől majd megoldódna minden, sok mindenen változtatniuk kéne. De ezt is rendezni kell.

Apuka iszonyú "okos", neki semmit nem lehet megmondani, ő mindent jobban tud. Szerinte a gyerek kezelhetetlensége is csak a húgom hibája.

2012. máj. 28. 20:48
 5/6 Sókristály ***** válasza:

Végiggondoltam még egyszer a dolgot. Ja jól emlékszem, van egy időkeret válás után, talán 2 év. Csak arra nem emlékszem, hogy ezen belül a bíróságra tartozik, és utána a gyámügyre, vagy fordítva. A legegyszerűbb először a Gyámügyhöz fordulni, Ők szívesen segítenek abban, hogy hogyan tovább. Természetesen mindkét intézmény csak a jogi dolgok rendezésében tud segíteni. Extrém esetben korlátozzák a láthatást, vagy felügyelethez kötik, a gyerektartást pedig vonatni lehet apa fizetéséből. Érdeklődj utána, így pontos választ tudsz adni a tesódnak.

Sajnos ez tényleg csak a jogi rész, a többi a húgodon múlik. Az alapvetően nem okoz ekkora bajt, hogy a gyereknek apánál mindent lehet. Az már sokkal inkább, ha elveszíti a stabil érzelmi hátteret. Tesódnak azt kellene tennie, hogy apa viselkedésétől függetlenül a megszokott módon neveli tovább a kisfiút, betartatva vele az otthoni szabályokat, de rengeteg szeretetet adva. Mert a gyerek nem attól a szülőtől menekül, aki fegyelmezi, neveli, hanem attól, ahol nincs stabilitás, feszültség van, következetlenség, idegesség, a másik fél szapulása.

Ki kellene alakítaniuk a saját életüket, aminek apa ugyan a része, de nem forrása a vitáknak. Mert apa is a gyerek szülője, és bármilyen, akkor is szeretni fogja, tehát pl. rosszul viseli, ha szidják előtte.

Amúgy meg egyáltalán nem lehetetlen, hogy náluk meg apura fúj a kisfiú. Érted, ugye?

Szerintem a Gyámügy ebben a részben is tud segíteni tanácsokkal, esetleg szakmai segítség nyújtásával.

2012. máj. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!

Nagyon köszönöm, hogy írtál! Így ismeretlenben is nagyon jól látod a helyzetüket. :) Sajnos a tesóm is nagyon önfejű, hiába beszélek neki. Pedig pont ezek mondom mindig, amit Te is leírtál. Nekem is van egy kisfiam, így nem csak a levegőbe beszélek neki, hanem tapasztalatok alapján.

De most azt hiszem addig nem nyugszom, amíg nem rendezik a helyzetüket, mert ezzel nem csak a gyerek és a saját életüket teszik tönkre, hanem a miénket is, a közeli család tagokét.

Még egyszer köszönöm, hogy írtál! Megerősítetted a bennem lévő gondolatokat.

2012. máj. 29. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!