Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák akiknek a gyermekük...

Anyukák akiknek a gyermekük csak édeset hajlandó inni adnátok tanácsot a leszoktatásról?

Figyelt kérdés
kisfiam rengeteget iszik de csak teát szörpöt italport meg gyümölcslevet a vizet apszult nem fogagya el szeretném róla leszoktatni mert már pelussal sem győzöm meg az egészségére is káros. hogy csináljam? probáltam neki szinte teljesen íztelenre csinálni de amikor iszik belöle nem izlik neki és mutassa a hogy tegyek neki bele egyszerüen nem akar vizet inni 1 hónapra meg rengeteg pelus elmegy így kb 260-270db

#folyadék #édes-ital
2012. máj. 27. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Szia, nem tudsz mást tenni, mint könyörtelenül kizárólag vizet adni neki. Hidd el, hogy meg fogja inni, ha szomjas, csak ő azt látja, hogy egy kis hisztivel úgyis megkapja az édes löttyöt tőled. Nagyon durván tönkreteheted az anyagcseréjét, cukorháztartását az édes italokkal, gondolom te sem szeretnéd, ha 1-2 éven belül cukorbeteg lenne és életetek végéig szenvedhetnétek az inzulinnal és a diétával. Nem kell félni, mert szomjan nem fog halni, hidd el. Ha nincs más, csak víz, meg fogja inni, ne engedj se a hisztinek, se a sírásnak, mert a fiadnak ártasz vele. Mutass neki példát, igyál te is vizet vele együtt, akár játékosan is, szívószállal, fújjatok levegőt bele, biztos tetszeni fog neki, ahogy bugyborékol a víz. Gyümölcsteával is próbálkozhatsz, de abba se tegyél semmit. Ha be fog kerülni közösségbe (bölcsi, ovi) ott sem fog kapni cukros löttyöket, a gyerekek vizet isznak, ha szomjasak.
2012. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. máj. 27. 13:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is csak teát iszik,szerencsére nagyon kevés cukorral de jobban örülök a víznek.

Én úgy kezdtem most egy ideje hogy vettem ásványvizet,odaadtam neki (persze csak csukva)és annyira tettszett neki az üveg és hogy anya is abból iszik hogy kérte hogy tegyek a cumisüvegébe és megitta:)

2012. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ebből a szopokás üvegből ő is megiszik pár korty vizet
2012. máj. 27. 13:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen időszak. Egyszerű volt a történet, nem vettünk több szörpöt senkinek. Az egész család csak tejet és vizet ivott. Így ő is. Vettünk neki játékból még szívószálat is hozzá. 1-2 nap alatt hozzászokott és szép mennyiségben issza.
2012. máj. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatod fokozatosan leszoktatni róla. Mondjuk úgy, hogy egyre jobban hígítod vízzel a gyümölcslevet, egyre kevesebb italport meg szörpöt teszel a vízbe.

És tényleg az oviban nincs más csak víz.

2012. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!