Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyerkőcöd mekkora?...

Másfél éves gyerkőcöd mekkora? Normális, ha hónapok óta nem nő a súlya? Mindössze 9,7 kg és kezdek aggódni. (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Elég mozgékony gyerek és sose volt dundi. az étvágya jónak mondható, a mérleg mégis megállt 9,7-nél. van, hogy pár dekával több, de inkább még ennél is kevesebb, szóval néha minden ok nélkül "fogy". 9,6 pl. a védőnő minidg pár grammal többet ír be, mint amennyit a mérleg mutat. gondolom, hogy egyenletesnek tűnjön a gyarapodás, illetve hogy ne parázzunk gondolom. de aggasztó, hogy lassan a pelusából is kifogy :-( na jó, ez túlzás, de tényleg beljebb kell már tépőzárazni, mint eddig, mert nőtt kb. két centit, de a súlya változatlan. az összes nadrág lecsúszik róla öv vagy nadrágtartó nélkül, még a melegítőnacik közül is jópár. most kb. 85 centi lehet. a súlyát meg azért mérték többször mostanában, mert minden hónapban kapott valami oltást vagy kapott volna, de elmaradt.szóval nem vagyok mániákus "gyerekmázsáló" :-D de már nem tudom nem észrevenni a szitut, hogy pl lehet vissza kell váltanunk az eddig bevált 4+-os méretről a négyes pelusra meg hasonlók. mindezt egész jó étvágy mellett
2012. máj. 28. 21:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és úgy másfél éves, hogy 19 hónapos, ha ez számít egyáltalán :-( egy éves státuszon volt nem egészen 9 kiló.
2012. máj. 28. 21:16
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális! Mi is ebben a cipőben járunk és kérdeztem a dokit, védőnőt, akik megerősítettek, hogy nincsen semmi gond, ebben az életkorban normális jelenség, hogy nem híznak a gyerekek, mert: 1. rengeteget mozognak, 2. sokszor nincs idejük enni. Az én Lányom 1 évesen 9,5 kg volt és teljesen magam alá kerültem, mikor másfél évesen is még csak 9,7 kg-ot mutatott a mérleg. Ezután kérdeztem rá a fent említett embereknél. Nálunk még tetézi a dolgot, hogy a Lányom nem egy nagy evő. Én figyelek rá, hogy ne legyen nasi az evések között.

Jah és ha van minden nap kakis pelenka, az nagyon jó. Nálunk általában kettő is van és az a szakemberek szerint több, mint szuper!

2012. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kakis pelusokkal jól állunk :-) akkor igyekszem megnyugodni :-))
2012. máj. 28. 21:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Lányom is egyévesen volt nem egészen 9 kiló, és most sem vagyok benne biztos, hogy megvan 10. Ő most 17 hónapos. Én nem hiszem, hogy ezzel baj lenne. Ha nektek sem mondott rá semmit az orvos, akkor ne aggódj, főleg hogy jó az étvágya :)
2012. máj. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Snapette ***** válasza:
Én is ezen idegeskedtem, igaz, a lányom még csak 13 hónapos, de két hónapja jár (mint akit felhúztak), és azóta a mérleg beragadt a 8,7-nél, a magassága viszont nő, két és fél hónap alatt három centit. Azelőtt rengeteget evett, most meg alig akar, folyton menne. Még szopizik is 3-4szer egy nap, és így sem nő a súlya. A doki azt mondta, hogy nincs miért aggódni, a kedélye jó, nem sovány, erős baba, és ha sokat jár, mozog akkor lemozogja amit eszik. Tömni meg nem tömhetem, ha egyszer nem kéri...
2012. máj. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is megállt a súlygarapodás, viszont hosszban nőtt a lányom és rajta is összébb kell húzni kicsit a pelenkát, de azt is vedd figyelembe, hogy a gyerekeknek változik a testalkatuk. Lassan eltűnik a pocakosság, a fejük mérete már nem tűnik olyan nagynak a testükhöz képest, stb. Szóval most nem híznak, hanem nyúlnak. Ne aggódj!
2012. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam most 18 hónapos, 85 cm és 10.4 kg, 1 évesen 9.16 kg volt. Viszont 2-3 hónapja ő sem hízik sokat. Aggódnod nem kell, de azért figyelj oda, hogy ne fogyjon, ne puffadjon a hasa, vagy ne legyen tartósan napi 4-5 széklete. A nagyobbik fiam lisztérzékeny, 1.5 éves kora körül alig hízott (ő akkor 82 cm és 9.9 kg volt), majd jöttek elő a fenti tünetek, 21 hósan diagnosztizálták. Szóval aggódni nem kell, csak figyelj, hogy azért fejlődjön. Ha hónapokra megáll, és semmit nem hízik, érdemes megkérdezni szakembert is.
2012. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 30. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!