Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen műsort vág le 2,5-3 év...

Milyen műsort vág le 2,5-3 év körüli gyermeked az utcán, boltban, nyilvános helyeken?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves fiammal- a dackorszak közepén- rémálom elindulni motorozni, játszóterezni. Egy kis idő után kattan valami fejében, aztán elvágja motort jó messzire...ha megpróbáljuk felvenni és utánacipelni, ordítva jön, kitépi a kezünkből és újra elvágja. Az sem hatja meg, ha azt mondjuk, hogy kidobjuk, otthagyjuk, elviszi más....

A "lefekszem a földre" című műsort már nem is említem...

Sajnos nem bírom a 18 kílóját cipelni, de már volt, hogy húztam mint a krumplis zsákot. Persze a fél város minket nézett, mosolyogtak...

Tudom, hogy sok türelem, kitartás, túlélés? De mikor lesz vége?? (Talán még az is közrejátszik, hogy alig mond 30 szót, még nem tudja elmondani, mi baja. Igaz-szerintem- néha maga sem tudja.)


2012. máj. 28. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém már négy éves, de ezek szerint mázlim volt.. Asszem csak egyszer volt kínos műsor a Lidl-ben vele, de akkor a hónam alá csaptam és kivittem a levegőre (sok rosszalló tekintet közepette). Amúgy a hisztijeit mindig itthonra időzítette hálistennek :) De már kinőtt belőle.
2012. máj. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én már szégyellek kimenni vele az utcára motorral is és biciklivel is neki megy az embereknek az sem érdekli ha akkora az illető mint egy 2ajtós szekrény...Kezelhetetlen,köpköd,üvölt,ütöget ha felkapom:( Annyi hibázik hogy nálunk 2 "trauma" érte egyszerre apa már 3 hónapja kinnt van külföldön sajnos határidős melója van...és nagyon hiányzik neki iszonyú apás:( A másik,hogy 9 hónapja megszültem a kicsi hugikáját,és attól a naptól mint akit elvágtak..Előtte egy szótfogadó illedelmes okos "kisfiam" volt most meg nem ismerek rá....csütörtökön viszem gyermek pszihologushoz mert nem állapot amit művel...
2012. máj. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Boltban szokott üvölteni, ha rájön a dili. Tudja hogy 1 valamit mindég kap, túró rudi, kinder tejszelet vagy amit választ. DE ugye vannak ott drága tojások, meg játékok is. Néha azokat akarja. Ilyenkor üvölt, én megfogom a kezét, szépen sétálunk a pénztárhoz. Igaz, mindenki minket néz, de nem érdekel. Általában 2 perc alatt abbahagyja, mert tudja hogy nincs értelme. Utcán nem szokott hisztizni, 90%-ban itthon csinálja a műsort.
2012. máj. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kint semilyet,de ha itthon vagyunk bepótolja bőven...
2012. máj. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyém hároméves. Szombaton koncerten voltunk meg moziban, bár ne lettünk volna, pedig a műsor nagyon jó volt. Mármint nem az, amit a gyerek vágott le. Felült a székbe, levette a cipőjét. Elkezdett ugrálni a széken, majd mászkálni végig, át a karfákon, ki a teremből - még mindig zokniban. Ordítok utána, rám se tojik. Utcán kitépi a kezét, elszalad. Édes kis barátnője odajön simogatni, megcsapja. Otthon hatalmas fejmosás, utána két napig angyal volt. Mára már, félek, nem tart ki az élmény, megint rosszalkodni fog az oviban.
2012. máj. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 29 hónapos,de valami borzalom vele közlekedni,mintha csak magamat olvastam volna.Lefekszik a földre bárhol vagyunk és üvölt.Mindenki minket néz még oda is jönnek hozzá,de még ez se érdekli.Hát igen kellemetlen.

Néha már azt mondom nem egy leányálom itthon főleg 15 éve.

Csak azt tudom mondani kitartás,ez a dackorszak.

A legédesebb időszak,de a legrosszabb is.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lányomnál(6 éves lesz) hál' istennek megúsztuk az ilyeneket, soha nem hiszizett nyilvános helyen. Max durcásan néz, ha valami nem tetszik :)

A fiam viszont még csak 15 hónapos, még előttünk van ez a szép korszak, kíváncsi vagyok mi vár ránk :)

2012. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez nagyon tetszett és igaz, ennyire nem volt katasztrófa a helyzyet, amit kezeltem vele,de bevállt! Ha nem tudsz angolul, sokat tanulhatsz belőle akkor is, hisz minden a testbeszéden múlik! http://www.youtube.com/watch?v=0F1cwTGv8go&feature=relmfu
2012. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5 éves, bölcsis.

Mi minden héten megyünk együtt vásárolni, az első pár alkalom volt borzasztó, amikor beszaladta a raktárba, ki akart menni a zárva lévő pénztáraknál, végig hisztizett, hogy a Geszetenye Marciját (ő választotta) adjam azonnal oda.

Pár alkalom után megszokta a 'rendet', a SPAR-ban van kiskocsi, amit imád tolni, már ő mondja hogy vegyünk kakaós csigát meg köményes sajtot. Múltkor figyelmeztetett, hogy a felvágottat el ne felejtsem!


Általánosságban az a tapasztalatom, minél kevesebben vagyunk körülötte, annál könnyebb.

Ha kettesben vagyunk, 90%-ban szófogadó, ha apával/nagyszülőkkel megyünk, már zajlik a 'produkció'.

Legtöbbszor az idő segít, ha rá tudok szánni pl. 20 percet a bölcsiből történő hazaindulásra (mert még menézzük a kiskutyákat, még kicsit 'vezeti' az autót, még pitypangot fújuk), akkor utána sokkal könnyebb vele, szófogadóbb, meggyőzhetőbb.

Minél jobban sietnék (ált. déli alvásnál) annál nehezebben enged, annál hosszabbra nyúlik a procedúra.

2012. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!