Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év körüli gyermeked hogyan...

3 év körüli gyermeked hogyan megy ki éjszaka a wc-re? Egyedül, vagy ébreszt téged?

Figyelt kérdés
Az éjszakai szobatisztaság kialakulásánál tartunk, de a kislányom nagyon fél a sötétben, még akkor is ha világít az éjjeli fény és a sólámpa illetve a fürdő villanykapcsolóját sem éri el. Nálatok hogyan van?
2012. máj. 20. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Éjjel nem kell kimennie. Ez szerencse is lehet. Viszont nem fél a sötétben sem.

Most újítottuk fel a lakást, a kapcsolókat úgy tetettük, hogy a két évesem is eléri őket. (90cm-re a padlótól)


Szerintem dugjatok be valami kis lámpát, amit elér és fel tud kapcsolni. Az IKEÁban 900 Ft körül vannak ezek.


De megbeszélés kérdése is lehet. MOndd meg neki, hogy szóljon, ha éjjel kel.

VAgy átmenetileg az is megoldás lehet, hogy este az ágya mellé teszitek a bilit egy adag WC papírral.


Ki kell gondolni, hogy hogy lenne jó.


A 2,5 évesemmel kezdjük hamarosan az éjszakai pelusmentességet, szóval én is kíváncsi vagyok, hogy hogy fog menni, mert új gyerek, új procedúra. :o)

2012. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3 évesen lett szoba és ágytiszta a kislányom pár nap alatt. előtte is mindig megébredt éjfél körül egy kicsit, ez ne m változott a pelus elhagyásával sem. Úgyhogy ha benézek éjfél körül és látom hogy már nyugtalanul alszik akkor kiveszem és félálomban megpisiltetem, vagy ha megébred és kijön hozzám akkor együtt kimegyünk wc-zni. Szerencsére utána fél pillanat alatt visszaalszik (mindig is így volt)

Ő mindig is félt a sötéttől. az öccse (2 éves) sosem félt, ő gond nélkül nekiáll éjszaka császkálni a sötét lakásban is (az ő szobájukban van éjjelifény a lányka miatt). Önállóbb is, úgyhogy sztem ha odajutunk akkor ő egyedül is meg fogja oldani az éjjeli wc-zést.

2012. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2.5 éves a gyerekem kb.1 hónapja éjjelre is szoba tiszta. Soha nem ébred fel éjjel pisilni. Este nem adok neki sokat inni és pisi lefekvés előtt. De ha fel is ébred bejön a szobába és szol hogy pisi de reggelig bírja! Ég a folyosón egy lámpa ha mégis felébredne a nagyobbikal is így csináltuk ő sem ébredt soha!
2012. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ágya mellé tettem a bilit éjszakára, fel kel, pisil és visszafekszik önállóan.Éjjeli fénye van.
2012. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam sem jár éjjel pisilni. Lefekvés előtt pisil és bírja reggelig. Egyébként 35 hós korától nincs éjjel pelus, februárban volt 3 éves. Eddig talán 5-6x pisilt be.
2012. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16.39-es vagyok. Egyébként kisfiam fel kel éjjel is inni.
2012. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. máj. 20. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!