Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell a kullancsot...

Hogyan kell a kullancsot szakszerűen kiszedni? Milyen kullancs riasztót használtok 20 hónapos gyereknek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Óvatosan meg kell csavarni, hogy ne szakadjon bele a feje. Vagy egy égő gyufával, öngyújtóval pirítani kell a hátsóját, így hamar kibújik magától, és nem szakad bele a feje.
2012. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Az ország leginkább kullencsfertőzött régiójában élek. Ráadásul engem még imádnak is. Minden erdei séta után átnézzük egymást, lefürdünk, íg is előfordul, hogy másnap mégis megjelenoik bennem egy-kettő. A sétás ruhákat soha nem visszük be a lakásba. Kiszedés: alkoholt /pálinka is jó, sósborszesz is!/ cseppentek egy pici vattára és rányomom a kullancsra. Kb. 2 percig rajta hagyom. A kullancs teljesen elhagyja magát /valószinű jól "becsíp"/. Egy szemöldök csipesszel könnyedén kiemelem az alélt vérszívót. Még mindig sokerült.
2012. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet kapni kullancskiszedő csipeszt, azzal a legkönnyebb. Én a terhességem alatt illetve amíg kisebb volt a lányom ezt használtam:

[link]

Eddig bevált, egy kullancsunk se volt.

2012. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol arra hívják fel a figyelmet, hogy nem szabad a kullancsot piszkálni, égetni, bármivel bekenni, mégis ezt tanácsolják sokan még mindig....

Azért nem szabad gyötörni bármilyen módon, mert akkor jóval nagyobb eséllyel öklendezi vissza a béltartalmát a véráramba. Márpedig ha a kullancs fertőzött volt, akkor pont ezt kéne elkerülni! Azt, hogy fertőzött-e, nem látod rajta!

Gyógyszertárban lehet venni kullancskiszedő "kanalat", azzal kell egy határozott mozdulattal kihúzni. Ha a feje bennszakad, az nem akkora baj, mintha a fertőzött béltartalmat visszaöklendezte volna. A beszakadt fejet, mint egy szálkát, kidolgozza s szervezet.

A betegséget okozó kórokozók pedig általában a potrohában/bélrendszerében vannak, ezért azt semmiképp sem szabad nyomogatni, piszkálni!

2012. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg, itt van róla két videó: [link]

Az a kullancsfertőzésekkel foglalkozó doki, akit én ismerek, azt mondta, simán csipesszel megfogni és egy határozott mozdulattal kihúzni. Ahogy az előttem szóló írta, nem az a gond, ha bent marad esetleg a feje, hanem ha a sok bizgerálás miatt belenyomja a trutyiját az emberbe.

2012. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most vettem Galaktiv Bio-t.

A nadrág szárára fújom, remélem, így is hatásos.

2012. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!