Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs volt a kutyámban,...

Kullancs volt a kutyámban, szakszerűen kivettem az egészet, másnapra kopasz,1 cm átmérőjű körön duzzanat?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem biztosan, hogy pont ott volt e, vagy 5 cm-el odébb és lehet h játék közben a másik kutyám szemfoggal sértette meg? 1 cm-s körben 0 szőr, pici duzzanat, kicsit lilás, a csúcsánál mintha véres lett volna. Ez a szeme fölött van, de mintha a kullancsot odébb szedtem volna ki, elbizpnytalanodtam, nem emlékszem.

Ha kullancsfertőzés, mennyi idő míg előjöhet, tudtommal sokkal hosszabb a lappangási idő, nem?


2010. máj. 10. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem árt, ha elviszed egy állatorvoshoz a kutyádat. Főleg, ha lehet, hogy kullancs.. Az nagyon veszélyes lehet!
2010. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vidd el dokihoz. kollégámnak most halt meg a kutyája azért, mert 1 héttel előtte kullancs fertőzése volt, akkor úgy tűnt, h túléli, de végül nem jött össze sajnos.
2010. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz. Ha nem, akkor nagyon figyelj rá,hogy produkál-e valami tünetet, és ha esetleg barnás színű lesz a vizelete akkor azonnal rovos mert egy nap alatt belelhalhat.
2010. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

most volt a híradóban, vagyis múlt héten, hogy ha körülötte bármilyen piros kör, vagy pirosas körszerű pír alakul ki, az fertőzött példány volt valószínűleg.

azonnal vidd orvoshoz!!!

nekem első dolgom lenne!

használtál amúgy ellene vmit?

2010. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem használunk cseppet, mert évekig használtunk és nem volt jó, többet is kipróbáltunk a legdrágábbtól, az állatorvosunk által ajánlottig. Tavaly ilyenkor volt rajtuk csepp és már fél tucat kullancsot találtunk bennük, idén nincs csepp és ez az első.

Amúgy metaláltam a kullancs helyét odébb és normális, ez meg jól belilult azóta, szval játék közben üthette meg a másik kuty a szemfogával.

Azért a tüneteket nézem, de azt mindig szoktam úgyis figyelni.

2010. máj. 10. 15:50
 6/6 Akiteki ***** válasza:

Ehhez hasonló elszíneződés a lyme-kór tünete.

Ha Neked jobb, hogy belemennek a kullancsok, mint hogy védekezz ellene, akkor nem tudok mit mondani. Remélem túléli.

2010. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!