Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás korú gyermekeitek...

Óvodás korú gyermekeitek mikor alszanak el este, odabújtok melléjük amíg elalsznak?

Figyelt kérdés
Nálunk most van egyfajta dackorszak, a "csakazért sem" korszaka. Este, ha hullafárdat is, nem akar elaludni, és ezt közli is velem. Egyelőre a jól bevált "mellé fekszünk, és 15 perc múlva alszik" módszer nem működik már, de más ötletem nincs. Hagytuk már egyedül játszani, hátha szól, ha álmos, de sajnos nem jön el az a pont :( éjfélig mégsem lehet fent.
2012. jún. 1. 05:59
 1/5 anonim ***** válasza:
8 fél 9 fele alszik el. Odabújok mellé, mindég is úgy aludt el. Sokáig cicizett 25 hónapos koráig, és azon aludt el. Utána meg így is maradt. DE engem nem zavar.Nincs gond vele, tudja, hogy aludni kell, mert másnap ovi.
2012. jún. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 fiam van, egy szobában vannak. Fél9-kor fektetjük le őket, puszi, lámpaoltás és kijövünk. Ők még egy ideig dumálnak, énekelnek, de max. 9-re elalszanak, főleg a kicsi.

Néha a nagyobbik kijön még pisilni, ennyi.

Nála is volt egy időszak (amikor lecseréltük az ágyát), hogy egyedül nem akart elaludni, de nálunk csak pár napig, max. 1-2 hétig tartott.

Nekünk nagyon rossz volt, mert ruhástól melléfeküdtem, hogy 10 perc és megyek, azután hajnali 2-kor keltem fel... A párom ugyanígy. Mivel már hiányoztunk egymásnak, így azt mondtuk: elég volt és kész. Persze volt hiszti, sokszor 50x is kijött a fiam, hogy ő nem álmos, de végül megértette, hogy ez az ő érdeke is :)

A lényeg a kitartás és a határozottság!

2012. jún. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia ! Általában 8-fél 9 között alszik el. Megissza az esti kakaót és oda fekszek mellé / nagy ágyon alszik /. Mióta óvodába jár sokkal fáradtabb, hiába alszik ott nap közben, este meg fürdés után megy a fesztivál, hogy én nem akarok aludni. Persze közben meg dörgöli a szemét :) Nem engedek, akkor is fekszünk és elalszik. Ebben sosem volt engedmény, hiába mond bármit. Én pl. ha válaszolok neki akkor elkezdünk beszélgetni stb.... így ez sem jó, miután lefekszünk ha kérdez válaszolok de csak az elején.
2012. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell szigorúnak lenni.:)


Nálunk télen 8 körül volt alvás, most hogy sokáig van világos, jó idő van kint, a kertben vagyunk fél 8 ig kb...

Így most kb. 9 fele alszik el.

2012. jún. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mellébújok, ilyenkor szoktunk beszélgetni, ilyenkor jutnak eszébe a rendkívül fontos dolgok (pl. hogy Bíborka lökdöste az oviban :)) Olyan fél kilenc - kilenc fele elalszik.
2012. jún. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!