Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan teszitek változatossá...

Hogyan teszitek változatossá a reggelit és vacsorát? Ebben valahogy nem tudok kreatív lenni, rendszerint pékárut és felvágottat kap reggel és este a 18 hónaposunk.

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én gyümölcsöt adok neki reggelire, valami pehely féleséggel, este sinlacot kap, ezt imádja. Ebbe mindig szoktam vagy gyümölcsöt vagy pl reszelt répát tenni. Most múlt egy éves.
2012. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Főzhetnél neki tejbegrízt, tejberizst, virslit. Vacsira én szoktam maradék főzeléket adni az ebédből. Csinálhatsz bundáskenyeret sósan, illetve édesen. (cukrot keversz a tojásba, meg kis tejet és a végén megszórod fahéjjal - isteni) És a jó öreg tojásrántotta se utolsó megoldás.
2012. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy a második írja!
2012. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj Neki körözöttet, tojáskrémet, főtt tojást, sajtkrémes kenyeret, melegszendvicset.
2012. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj szendvicskrémeket, pl:

- körözöttet (túrót, pár kanál natúr joghurt, snidling aprítva, vagy aprított vöröshagyma, pici pirospaprika a színe miatt, kevés vaj, pici só, őrölt kömény, jól kikevered az egészet)

- avokádókrémet (avokádót - ami bepuhult már - összeturmixolni pár kanál natúr joghurttal, pici sóval, pár csepp citromlével, és zúzott fokhagymával, egy nyomásnyi majonéz is mehet bele)

- kenhetsz kenyérre-kiflire rio mare tonhal- vagy lazackrémet (rio mare paté a neve)

- de lehet csinálni házilag májkrémet is (olajon fonnyasztasz aprított hagymát, rárakod az elkapart csirkemájat, pici vizet, majorannát, majd fedő alatt puhára főzöd, ha elkészült, raksz hozzá egy kis vegetát vagy sót, majd ha kihűlt, kikevered az egészet vajjal - kicsit egészségesebb, mint a bolti)

- tojáskrémet (főtt tojás sárgáját összetöröd, kikevered kevés vajjal, kiskanál natúr joghurttal, pici sóval, és tetszés szerinti zöldfűszerrel, de ha szeretitek a fehérjét, akkor egész tojásból is csinálhatod)

- natúr joghurtot, reszelt sajtot és felaprított sonkát összekeverve isteni szendvicskrém lesz belőle, kevés mustárt is lehet hozzárakni, de joghurt helyett tejföllel is csinálhatod, úgy is nagyon finom, kicsit sűrűbb az egész.

2012. máj. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

nálunk mindig főtt kaja van vacsorára is, fiam nem eszi meg a kenyér féléket, így muszáj vagyok valamit főzni és így vagy ebédre főzi van, vacsira valami husos, tésztás vagy valami sok órás, tökölős egytálétel és akkor uaz az ebéd-vacsi :)

így tuti nem uncsi :D

reggeli nálunk csak tej és túrórudi, mást nem hajlandó enni a fiam :( így is örülök, hogy a túrórudit elfogadja, 2,5 éves koráig csak tejet ivott :/

2012. máj. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ismered a kusz-kuszt, akkor az is nagyon finom. Pl. a túrós-mazsolás változat nagyon fincsi. Én úgy készítem, hogy a kusz-kuszt leforrázom annyi vizzel, hogy ellepje (picit lehet többel is, mert beszívja), letakarom, és kb. 8-10 perc alatt ehetőre dagad. Nem kell főzni. Öntök rá egy kis rizsitalt, vagy tejet (ha ihat tejet a gyerkőc), pici tejszínt (ez elhagyható), keverek bele túrót, édesítem (xilittel vagy mézzel) és reszelek bele egy kis citromhéjat. Kisfiam imádja.

A másik, amit adhatsz, morzsolt kukorica, akár magában, akár tejföllel, majonézzel keverve. Én kisfiam csak úgy magában kanalazza.

Melegszendvics is jó vacsira. Én sokáig nem adtam, mert a halas pirítóson kívül semmilyen más szendvicsféleséget nem evett meg a kisfiam és azt gondoltam, hogy ezt sem fogja (ráadásul a sajtokat nem eszi meg). Aztán egyszer ezt vacsorázott mindenki és kért belőle (sajt volt a tetejére olvasztva, alatta sonka, vaj és a tetején oregánóval fűszerezett paradicsomkarika). Hát öröm volt nézni, hogy befalta. Azóta kéri. Csinálhatod pl. úgy is, hogy vajat, májkrémet kensz a kenyérre és arra a sajtot.

Tejberizs, tejbegríz nálunk is sláger, illetve a palacsinta (üresen és túrósan). Szoktam még sütni omlettet, amit felkockázva adok neki (néha sajtot reszelek bele). Aztán szoktam még adni olajmentesen, sütőben süthető hasábburgonyát, amit tükörtojásba mártogat. Mindig adok ezek mellé zöldségeket (mini paradicsomot, paprika karikákat, olívabogyót, uborkát kockára vagy karikákra vágva, lucerna csírát, néha csemege uborkát, újhagymát, lilahagymát).

Egyebek: tonhalpástétom, tojáskrém, főtt tojás, rántotta, májkrémes pirítós, jó minőségű virsli (én ebből mindig bio minőséget veszek, mégha kicsit többe is kerül, mivel ezt nagyon szereti és a sima virslik nagyon sok adalékot tartalmaznak), müzli, krumplipüré (imádja, nagyon sokat megeszik belőle vacsira), magam sütötte péksütemények, avokádó, fasírt golyócskák.

Hát, most ennyi jutott eszembe nagy hirtelen. Remélem, találsz jó ötleteket. :)

2012. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úúúú, nagyon köszönöm a részletes válaszokat, máris kedvem van főzni :-)

Kedves utolsó, lebilincselő, nagyon köszönöm!

2012. máj. 3. 20:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nagyon rég nem jártam itt a gyakorikérdések oldalon és nem olvastam, amit válaszoltál. Igy utólag nagyon szívesen, remélem, azóta sok finom falattal boldogítottad szemed fényét! :) Szép napokat!
2012. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!