Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumi 3,5 évesnek? Visszaadjam?

Cumi 3,5 évesnek? Visszaadjam?

Figyelt kérdés

kb. 2 hónapja elköltöztünk és elkallódott a kisfiam cumija. Örültem is neki, mert éjjel gyakran keltett, hogy keressem meg neki. Azóta szépen átalussza az éjszakát, de a délutáni alvása nagy bömböléssel végződik.


Ez azt jelenti, hogy elalszik és kb. 1 óra múlva üvöltve ébred, illetve nem ébred fel igazán. Ez a hisztiző-bömbölő sírás 5-30 percig is eltarthat és nem lehet megnyugtatni. Az oviból emiatt 2 hétig el kellett hoznom, de most már ezen a héten ott aludhatott (az idősebb óvónéni jobban bírja a gyűrődést). Ott is ezt csinálja, vagy nem alszik, de akkor hisztis egész délután.


Egyébként van kistesó is, 21 hónap van köztük, a fiam februárban kezdte az ovit, április elejétől alszi ott. Sok ötlet van, hogy miért sír: orrmandula, kistesó, cumi, költözés, óvoda stb.


Most akkor visszaadjam és cumizzon iskolás koráig?? Vagy majd leszokik magától?



2012. jún. 1. 17:35
 1/6 anonim válasza:

Semmiképp sem adnám vissza. Valóban a költözés, az ovi (főleg az ottalvás kezdete óta), esetleg a tesó most egy krízishelyzet/mélypont nála, de ha egyszer már "eltünt" a cumi, többet nem szabad visszahozni. Későbbi leszoktatásnál is úgy gondolná, hogy ha elég ideig harcol érte, újra visszakaphatja.

Sok kitartást, beletörődik majd!

2012. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én sem adnám vissza.és én nem is hiszem,hogy a cumi a sírás oka.kérdeztél orvost,védőnőt ő szerintük mi lehet a gond?az biztos,hogy a sok uj megviseli,az is biztos,hogy feszült,de miért pont a déli alvás közben jön ez ki rajta?ezt nem értem.esetleg próbálj neki homeopátiás streszoldót adni neki,erre nem lehet rá szokni,de talán békésebbé teszi az álmait.
2012. jún. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne add vissza neki.Kitartás !
2012. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sem adnám vissza. Esetleg menjetek el együtt és válasszon ő valami alvós állatot, amit szorongathat.
2012. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem adnám vissza. Lányomnál is volt egy időszak, igaz előbb, mikor mindig sírva kelt. akármit csináltam, sírva kelt délben. Elhagyta...
2012. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Van állatkája, amivel azóta alszik, így is sír.

Kedves utolsó! Meddig sírt a kislányod, mikor/mitől/hogyan múlt el nála? A ti óvónénitek sem tolerálta a délutáni sírást?

2012. jún. 2. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!