Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesemnek Afta van a...

2,5 évesemnek Afta van a szájában. Gyógyszertárban sárga lötyit adtak ecsetelésre. Mellette Gengigélt is lehet használni?

Figyelt kérdés

Sárga lötty helyett esetleg van ami hatásosabb?2 napja ecsetelem neki, de nem látok nagy változást.Max annyi, hogy nem jött elő másik.Mindenét fertőtlenítem:kanál, pohár stb.

Neten azt találtam, hogy kamillával való öblögetés is jó.Tényleg?



2012. jún. 1. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Jaj, az én kisfiamnak is volt! Borzalmas!! Mi Glycoseptet (ettől is tiszta sárga minden) használtunk,meg utána egy másikat írt fel a gyerekorvos,de sajnos nem jut eszembe a neve. Valami erősebb volt. Erős menta illata volt. Csípte is az egész száját,de legalább hatott.Így is kellett bő 1 hét,mire teljesen meggyógyult. Én a kamillateát nem hallottam,de szerintem az afta,legalábbis a kisfiamé, körberöhögte volna. Bár ártani nemigen árt. Neki nagyon csúnya volt az egész szája,nyelve.2 napig szinte se enni,se inni nem tudott.

Nem irigyellek, mielőbbi gyógyulást!!!

2012. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a sárga lötty jó, lányomnak 2x is volt már, csak kell egy hét, mire naggyából elmúlik. Fültisztító pálcikát bele Márton, azzal kenem be neki az egész száját belül.

Fontos hogy evés ivás utánn ecseteld, és utánna 1-2 órát ne egyen igyon!

A gengigel nem hatott semmit nekünk. A Kamilla meg meg hajtotta.

2012. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De jó tudni, hogy utána ne igyon sokáig.Gondoltam pár percig, aztán kész.

Most parázok, mert van egy 3 hónaposom is.Résen kell lennem, nehogy puszilkodáson kapjam rajta.

Lehet, hogy holnap kamillázunk, végülis nem árt.

Köszi csajok!

2012. jún. 1. 22:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos, akkor hajlamos rá, az marad egész életében. Tanítsd meg, hogy ne igyon senkivel közös pohárból, üvegből.
2012. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Közben rákerestem neten. A másik a Gingisol volt. Nekünk akkor ez vált be. Jó alaposan,naponta többször kentem neki.

Ha tud enni,figyelj,mit adsz neki,ne csípje a száját,ne szúrja a sebet (keksz). Nekünk nagyon rossz emlék. Étvágya lett volna, de szinte minden bántotta a száját. Úgyhogy egy idő után nem is próbálkozott vele. Szerencsére innivalót sikerült apránként belediktálni,mert féltem,hogy kórházba kerülünk.

2012. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodik semmire.Mindent eszik, ami jön.Ma nagyon oda volt a fagyiért.Gondolom jól hűtötte neki.
2012. jún. 1. 22:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Az az ecsetelő is jó az aftára, amit a pici babáknak adnak szájpenészre. Glicerines boraxos nem tudom micsoda, a patikában megmondják, 3-400 ft ilyen kis ecsetelős bigyó, naturlandos termék.
2012. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jún. 2. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!