Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetséges, hogy ez valamiféle...

Lehetséges, hogy ez valamiféle pszichiátriai rendellenesség nálam (turkáló, börze-függés)?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves fiam és egy 2 éves lányom a függésem leginkább a kislányom öltöztetésére vonatkozóan jelentkezik.

Megvennék,ráadnék mindenféle gyüönyörűséges kisruhát ami csak megtetszik,ha már párszor ráadtam,akkor késztetést érzek,hogy még vegyek neki újabbakat,akkoris amikor már nem tudom lassan hová tenni a rengeteg gyönyörű kislányruhát.


2012. jún. 2. 16:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Motivál,hogy fillérekért gyönyörű,új állapotú dolgokat veszek,de aztán hamar elszáll az öröm ha már megvannak ,máris keresek tovább...
2012. jún. 2. 16:15
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert egy 2 eves kislanynak,rengeteg ruhat levasarolni felesleges,ugyis hamar kinövi.Lehet hogy vasarlasi kenyszered van,azert jo lenne elbeszelgetni egy pszihologussal(ha nem tudod magad türtöztetni),ilyenkor valami gond van,lehet nem is gondolod mi.
2012. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az már fél siker ha felismerted a problémát.Szabd meg hogy havonta mennyit költesz ruhákra és azt az összeget ne lépd át.
2012. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamibe hianyt szenvedsz?Pl.szeretet,es evvel töltöd ki az üresseget,esetleg mas valami?
2012. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy kezdődött,hogy az anyukák akikkel együtt sétálunk nap,mint nap mindig említették,hogy ezt a kisruhát is milyen olcsón vették és lám milyen gyönyörű benne a kislányuk,én pedig ilyenkor elgondolkoztam,hogy én meg vagyonokért veszek mindig új ruhákat,közéjük akartam tartozni és elmentem velük egy-két börzére,turkálóba,onnan indult a lavina,ami már kezdi meghaladni a józan ész határait nálam .
2012. jún. 2. 16:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Hú, az a legjobb, hogy ezt felismerted magadon!

Bátyám élettársa szabályosan vásárlás mániás. Állandóan "shoppingolni" járt (ahogy ő mondja), eljutott odáig, hogy a megvásárolt holmit bontatlanul hagyta, a szatyorban, aztán másnap megint indult. Volt, hogy 3-4 hatalmas cserepes virágot vett a piacon(több ezret költött rájuk), aztán mind ott száradt el a teraszon. 2 lányuk van, ugyanez a helyzet a gyerekruhákkal is, vett turkálóban, rendelt a teszveszről, vásárolt boltokban, stb. Szegény tesómtól mennyi lóvét ellopott így (később kiderült ez is), mennyivel több maradt volna a pénztárcájába!

Ezzel tuti pótolsz valamit, mindenképp járj utána, mi az ami hiányzik, próbálj ezzel felhagyni, ez egy betegség.

2012. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne vigyél magaddal pénzt. Ha meg akarod venni, akkor hazamész pénzért, de ha nincs is arra a rucira szükség, akkor hazafele az úton meggondolod majd magad, és nem mész vissza megvenni. De ha visszamész is csak annyi pénzt vigyél, amennyibe az a ruci kerül.

Vásárlási mánia. Jééé milyen szép ruhát vettem és milyen olcsón!!

2012. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Ne félj akinek nincs rá pénze az ugysem veszi meg...ha meg te olyan jol állsz akkor mért ne vásárolnál?
2012. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!