Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő meddig tart?

Bárányhimlő meddig tart?

Figyelt kérdés
Kislányom (2 éves) elkapta a himlőt, mi a lefolyása? Meddig tart az egész? Mire számítsak? Kicsit meg vagyok ijedve tőle!
2012. jún. 4. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

megijedni nem kell mert az a kicsi is megérzi.

kb. két hét.


először lesznek a pötyök mintha víz lenne benne aztán ahogy kenegetitek betadine-nal úgy fog varasodni és ha nem kapirgálja akkor szépen leesik. akkor van vége a betegségnek amikor már nem képződik új pötty és a régiek is leestek.

2012. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

2 hét. Az első héten lehet lázas, akár napokig tartó magas láza is lehet, de lehet hogy nem is lesz. Az első héten jöhetnek új pöttyök, de nálunk az volt a tapasztalat mindkettőnél hogy 4. nap után nem nagyon jött több, egyébként a 4.-5. nap volt a legrosszabb, akkor volt a legtöbb pötty, viszketett nekik, rosszul aludtak, utána már meg sem érezték.

Ne engedd, hogy vakarózzon, foglald le a kezét, ne vidd udvarra, közösségbe, maradjatok benn.


Kenni a régen használatos cinkrázóval nem szabad, de van egy Poxclin nevű hab, ami gyorsítja a folyamat lezajlását, nagyon jó, én mindkettőnél használtam. Nem olcsó, 3000 ft körül van, de tényleg hatásos. Plusz én vettek aloe first spray-t, vagy gél is jó, azzal kentem őket fürdések után. Ja igen és naponta 2-3szor is fürdesd, vagyis zuhanyoztasd, fürdeni tilos.


Jobbulást a cseppnek!

2012. jún. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 hét, esetleg pár nap még pluszban előfordulhat.

Közösségbe ne vidd, de ha van saját kert, oda kimehet, de csak árnyékba. Amikor meggyógyult, utána is hetekig sokkal jobban kell majd a fényvédelemre figyelni.


Amúgy meg minél kisebb, annál jobban bírja. Én 21 évesen kaptam el a másfél éves unokaöcsémtől, szenvedtem mint a fene, ő meg vihorászott. Volt pár kellemetlen napja, de ennyi. Az oviban az egyik anyuka elkapta, a gyerekei jól bírták, az anyuka 2 napig felkelni sem tudott, utána is napokig szenvedett.

2012. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként meg örülj, mert túl lesztek rajta. Közösségben évente kétszer jön a para, ovis és iskolás korban rosszabb, mert a gyereket lelkileg is megviseli a pötty, ráadásul a terveket mindig keresztülhúzza, mert csak rosszkor jön.
2012. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én most kaptam el, 14évesen, ma lesz a ballagásom...
2012. jún. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Belss válasza:

Én épp most vagyok az a 7-ik napban vagyok és már nincsenek úgy pöttyök ,a régiek meg száradnak befele.Az első nap nyugodt volt, a 3,4,5azok borzasztóak,nem aludtam nem ettem,nagyon viszkettem annyira hogy már nem bírtam semmit.Utánnna vettem gyógyszereket,vitaminokat és másnapra mintha csoda történt volna.

Zuhanyozni lehet,de attól csak jobbban kijönnek jobban a pöttyök,tinturázni kell a pöttyöket.


Én miután mát nem jöttek ki ujjab pöttyök már találkoztam a barátaimmal,de nem nagyon mentem ki inkább ők jöttek.

2017. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!