Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart a bárányhimlő...

Meddig tart a bárányhimlő lefolyása?

Figyelt kérdés
Arra gondolok amikor már nem viszket,csak varas és lehet vinni a babát közösségbe.
2010. júl. 12. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor már kijött rajta,nyugodtan lehet vinni közösségbe mert addig fertőz amíg lappang a szervezetben.Ezt nem sokan tudják,úgy hogy inkább amíg nem kezd el múlni addig ne vidd.Kb a lefolyása 2 hétig tart.Fontos hogy ne fürdesd,ha nagyobbacska akkor zuhiztasd,ha pici akkor csak törölgesd át.Ez mellett kenegesd rázókeverékkel(ettől nem fog neki viszketni és hamarabb leszárad).

Remélem segítettem.

2010. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Voltam vele dokinál-ő mondta,hogy ne vigyem közösségbe csak amikor már varasak a pöttyök.A rázókeveréket már abszolút nem ajánlják inkább árt mint használ. De gondolom,hogy csak jót akartál-köszönöm :) [link] 17 hónapos a fiam u.hogy már zuhizik-és a betadinos "fürdetést"-inkább lelögybölést javasolták.Csak az itthon létben fogounk megkattanni :(
2010. júl. 12. 22:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Még várjatok pár napot. Mi is átestünk rajta. Nagyobb gyerekem hazahozta, a pici fél évesen elkapta.

Amikor már besebesedik a hólyag várj még vele 2-3 napot, és simán mehettek márközösségbe. Én akkor mozdultam ki velük először amikor lepottyan róluk az első var...állítólag akkor már nem fertőz.

jobbulást

2010. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!