Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bejött valakinek az éjszaki...

Bejött valakinek az éjszaki pelus leszoktatására, hogy egyszerűen nem adom rá és kész?

Figyelt kérdés
3,5 éves a fiam és mostanában rengeteget pisil be az oviba,átöltöztetik,de szerintem már unják.azt tanácsolta az ovónő,hogy vegyem le róla éjszaka a pelsut mert az is bezavarhatja,szerintem az nem teljesen függ tőle de kíváncsi vagyok valakinek bejött e ez a módszer.
2012. jún. 7. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig jót mond a védőnő, mert azzal nem lesztek előrébb , h rajta van a a pelus, mert addig kényelmes neki, tudja h nem kell rá odafigyelni. Tehát szerintem is pelus le, és a lepedő alá gumis lepedő (vagy 1xű műanyag terítő is jó) kerüljön az ágy védelmében.
2012. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*vagyis óvónő bocs
2012. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

valószínű mástól pisilhet be, nem történt változás??

Egyébként nem is értem, baromi sűrűn pisiltetik az óvodásokat, szinte óránként, hogy pisilhet be mégis?

Nálunk gumilepedő van 3 éves korától, de csak akkor pisilt be, ha beteg volt. Nappal akkor még többször. Mivel alszik, nem tudja befolyásolni, hogy bepisil-e, nem hiszem, hogy tudod bármilyen pelenkával erre trenírozni. Ha a pelenka hetekig száraz éjjel, akkor érdemes levenni, ha pisis, akkor még ne.

2012. jún. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én fiam nem ovis.

2,5 évesen levettük a pelenkát, rá egy hétre teljesen szobatiszta lett. Délutáni alvásokhoz is.


Most 3 év 2 hósan elfogyott a pelenka, így nem kapott, 1-2 hét alatt 100%-osan ágytiszta lett.

Azóta is az 3,5 éves. Éjjel 1x megébred, akkor kivisszük, mert szinte alszik ilyenkor. Reggelig így kibírja. Ő is sokat iszik. Napi olyan 1 litert+1 liter kakaó.

Még nem ovis. Ősztől megy, kíváncsi leszek, hogy változik -e valamit majd az ovi miatt.

2012. jún. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2,5 éves korátol szobatiszta nappalra és du alváshoz.az oviba egy jó ideig nem volt gond.szépen szólt,őket nem pisiltetik,ha szólnak elviszik,amúgy nem,ő pedig mindig akkor szól már ha már bement,védőnő szerint az a visszaesés lelki eredetű,mert most kezdtem el dolgozni két műszakba igy van hogy csak reggel találkozunk.én is igy gondolom,nagyon anyás lett érthetően.az ovónő szerint ha éjszakára leveszem a pelust meg fog szünni.hát lehet,nem tudom,ő még elég sokat pisil éjszaka,reggelre eléggé tele van a pelus,szerintem meg idő kérdése és megnyugszik lékileg megszokja a dolgokat és el fog múlni.engem is idegesít,sosem szidjuk le őt ezért csak mindig mondjuk,szólni kell,mert nagyfiú,ajándék,jutalom is be van neki ígérve ha egy nap nincs baleset.
2012. jún. 7. 18:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy vizeletvizsgalatot azert megejtenek. Biztos, h nem fazik? En a nyari szunetig varnek azzal, h levegyem a pelust, nagyon faradtnak erzem punkosd ota agyerekeket, nyari uzemmodban vannak, kene mar a reggeli kialvas...

A nyari szunet utan ha meg gond van, akkor keresnek szakorvosi segitseget szigoruan gyerekkorhazban, de csak azert, h tudjam, h van egeszsegugzi gond.

A szobatisztava VAL as nem ugy tortenik, h a gyerek szobatiszta less, a tan OK, 6 eves korig benne vannak a balesetek a pakliban.

Ha az ovonok nem kezelik ezt toleranciaval, es nem tudod veluk megbeszelni, inkabb valts ovodat, ha lehet, mert minden egeszseges gyerekbol szobatiszta felnott lesz. Ajanlom Vekerdyt, ebben a temaban is.

2012. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi kb. két hete nem adunk rá pelust éjszakára, alvás előtt mindig pisil, eddig nem pisilt be éjjel. Vettünk gumilepedőt, és bent van a szobájában a bili, ha éjjel mégis kéne neki. Szóval nekünk eddig bejött.
2012. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
úgy érzem tolerálják,bár egy dadus elég morcin jegyzi meg,már megint át kellett öltöztetni.és nem csak ott nem szól,itthon sem,simán játszik amig be nem megy egy kicsi és már végképp nem bírja.vittem orvoshoz,ő szerinte semmi gond,védőnő szezint lelki ok,és némi lustaság,megoldás csak idő függő.adtam neki jutalmat ha szól,dicsértem,báboztunk,megbeszéljük,és nem szól.tanácstalan vagyok.a vezető ovónéni mondta vegyem le róla éjszaka és igy megtanulja szabályozni nappal is.hááát.
2012. jún. 9. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:

6os vagyok. Te vagy az anyuja, nalad jobban senki sem tudja, mi a jo a gyermekednek, ne vedd le rola, ha te nem allsz szazszazakekosan mogotte. Le vannak futyulve az ovonok, ha nem tetszik vmi nekik, valasszanak mas hivatast.

A regi vagasu pedagogusok es nagymamak, stb tekintelyt sugarzo hatalmi helyzetben levo holgyek sokszor idejetmult dolgokkal probalnak nyomast gyakorolni. Nem fogsz sparheltot szerezi, hogy azon fozz, ha modern tuzhelyed van, csak azert, mert egyesek tanacsokat adnak a sparhelten valo fozessel kapcsolatban...

Tedd, amit a szived diktal!

Ranschburg, Vekerdy, vagy irj nyugodtan privat.

2012. jún. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, nincs vesztenivaló. De tarts ki sokáig, ne csak pár napra, hétre. Fogyjon el a pelus, mond hogy már nincs több és nem veszel többet, mert már ilyen napfiúnak nem adnak a boltba, vagy találj ki valami szép kis történetet, ami nem viseli meg.

3,5 évesen már nagy, és megérti, ha elmagyarázol neki dolgokat. Szerintem is nyugodtan tegyél alá gumilepedőt a lepedő alá, és éjjelre tedd be a bilit, vagy ha nincs neki akkor ébreszd fel és menjetek wc-re. Egy darabig fárasztó lesz, de majd beáll szépen. Ha nem ébreszted fel, én nem tudtam az én kislányomat, akkor hagyd hagy aludjon, max ha bepisil akkor átcseréled az ágyneműt és a pizsijét. Persze akkor lehet kicsit fel kell ébresztened, de hát valahogy ki kell cserélni. Illetve én csináltam egy időben, mikor nagyon fáradt voltam és másnap dolgoztam, hogy volt az ágy végében, vagy a közelben egy jó vastag ágynemű huzat és csere pizsi, hogy kéznél legyen éjjel és az ágynemű huzatot tettem rá a pisis részre, néztem persze hogy ne ázzon át és akkor úgy tettem rá a gyereket, levéve és kicserélve rajta a cuccot. Lehet valaki ezért elítél, de mikor másnap munka van, nagyon nehéz éjjel fellenni és hatkor kelni stb. Reggel persze gyors ágy lecserelésés és vagy reggel vagy majd este ágyhúzás. Fárasztó, de megéri. Meg nekünk jó volt hogy bent volt a bili. Egyszerűbb volt. Volt hogy nem mert lemenni, mert félt, mondtuk neki hogy ne féljen itthon vagyunk, vigyázunk rá, mikor alszunk akkor is, meg kint van a kutya ő is vigyáz rá stb. Mert egy időben ez is előjött nekünk. Mostmár egyedül lemegy, sőt van hogy mikor én megyek ki éjjel wc-re jön velem.

A legfontosabb, hogy soha ne szídd, beszélgess vele sokat erről, de azért egy határt ne lépj át. Valamint bíztasd. Ha van szárazabb nap, dícsérd meg nagyon. Amúgy meg az idő fogja megoldani. Olvass neki mesét, van ilyen gyógyító mese a bepisilésről is, vagy találj ki te. Próbáld meg fellelni miért pisil be, lehet van neki valami lelki oka is. De lehet hogy egyszerűen csak mélyen alszik. Illetve mivel rajta van a pelus kevésbé van érdekeltetve abban, hogy tegyen valamit ezzel a pisiléssel. Próbáld meg esetleg kicsit hamarabb lefektetni, lehet az is segít. Majd írd meg mire jutottál.

Kitartás!!!! Nem fog örökké tartani!

2012. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!