Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kruppos köhögés az mitől...

Kruppos köhögés az mitől alakul ki? Vagy egyszer csak jön és kész? Van valami előjele?

Figyelt kérdés

Annyi kruppról szóló kérdés volt,hogy rendesen beijedtem.

Nagyon félek ettől a betegségtől,főleg attól,hogy ha bekövetkezne,bepánikolok.

Tudom mi a teendő,de mégis...!Gyakori ez a betegség?

vajon minden gyerek átesik rajta,vagy valamelyik megussza?

Éjszaka nálunk 20-21 fok van az jó?Párásítót ilyenkor már jó ha használunk.

Bocsánat a sok kérdésért...azért remélem írtok!!!

KÖSZÖNÖM!


2011. nov. 3. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


itt írja. nem igen lehet megelőzni, leginkább azért mert nem tudják mi okozza :/

2011. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. A kruppot altalaban egy felso leguti virusos fertozes,vagy megfazas okozza.Altalaban csak azoknal a gyerekeknel,akik ugy szuletnek ,hogy a felso gege reszuk szukebb az atlagnal.Igy ha elkapnak valami felso leguti fertozest,pl.bedagadna a torkuk,nincs helye ugymond,mert nekik mar eleve szukebb es ezert kezd el ugymond krupposan kohogni.Ezen nem minden gyerek esik at,csak akinek szukebb a felso gegeje. Az idealis szobahomerseklet 18-19 fok.Ha van meg kerdesed szivesen valaszolok. Egy kruppos kislany anyukaja
2011. nov. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak egyszer volt márciusban.Kérdezz nyugodtan.Szivesen válaszolok!E.
2011. nov. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerencsére nem minden kisgyermeket érint.

A kruppos köhögés még ne mjelenti azt, hogy a gyerkőc be is fullad. A kisfiamnak eddig 3x volt, és mindig egyre gyengébb lefolyású. Az elsőnek nem volt semmi előjele, vagy ha volt is én nem vettem észre. Este 9-kor ment aludni, 10 órakor arra ébredtem, hogy a gyerek furcsán veszi a levegőt, vagyis inkább kapkodja a levegőt. Akkor még nem is köhögött, csak utána kezdte. Azonnal kórházba vittük, 2 napig volt intenzíven. Ekkor volt 1,5 éves. A másikak nem voltak durva lefolyásúak, a hideg levegő csodákra képes. Főleg a januári -20 fokos, hajnalban 2,5 órán keresztül.

A lényeg az, hogy Te ne pánikolj be, mert akkor a kicsi is ideges lesz, és annál rosszabb. Fel kell öltözni és irány a kórház vagy ügyelet.

2011. nov. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És a mitől kérdésre: A krupp a gége gyulladása, és a gyerkőc azért nem kap levegőt mert a gégéje bedagad. Azért kell hidegbe vinni, mert a hideg hatására a hajszálerek összehúzódnak és így a bedagadt gége is húzódik vissza. Nekünk így magyarázta a doki. Az ugató köhögés egy tipikus tünete, de ez még nem jelenti azt, hogy be is fog fulladni. És a kruppot ki fogja nőni, vagyis a befulladást fogja kinőni, mert ahogy nő a gyerek úgy nőnek, tágulnak a szervei is, és a későbbiekben a gége gyulladása már nem tudja elzárni a levegő útját.
2011. nov. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Jaj,nagyon köszönöm a válaszotokat,aranyosak vagytok.

Most már megnyugtattatok.

Valószínű lesz majd még kérdésem,írni fogok!

Köszönöm szépen!

2011. nov. 4. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!