Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik futóbicikli a jobb és...

Melyik futóbicikli a jobb és miért? A Decathlonos vagy a tanulobicikli.hu-s?

Figyelt kérdés
2 éves gyermekemnek szeretném venni,motorral már nagyon ügyesen,gyorsan közlekedik.
2012. jún. 9. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanulóbicikli.hu-s.Mi olyat vettünk,meg vagyunk vele elégedve.A neten azt olvastam,hogy a nagy áruházban vásárolt biciklikkel vigyázni kell,mert nem nagyon figyelnek az összeszerelésre.
2012. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még egy voks a tanulóbiciklisre! Szerintem könnyebb is, olcsóbb is!
2012. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tanulóbiciklisre szavazok én is.
2012. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Olyat vgegyél, amint van fékkar is, elöl, a kezénél.


Időben szokja meg.


És az ülőmagasság is fontos.


Mi amit vettünk, az magasabb, mint a decathlonos, és nem ér le rendesen a lányom lába (2,5 éves, nem túl magas).


Ha tudtok, menjetek el a decathlonba, ott próbáljátok ki először, hogy jó-e már a méret


Amúgy mi az Aldiban vettünk, nekem a tanulobicikli.hu-s a v-fék hiánya miatt nem "kellett".

2012. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Nekünk is a tanulóbiciklis tetszik jobban...
2012. jún. 10. 13:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Tanulóbicikli. A féket meggondolnám, mi direkt kerültük, mert egy átlag kétéves nem hiszem h össze tudja rendezni, h hajt a lábával és fékez a kezével. A tanulóbiciklire amúgy lábféket lehet kérni. mi inkább vettünk egy cipőorrvédőt, amivel tutin fékez, és a cipőnek sem lesz baja.

Még egy érv a tanulóbicikli mellett: kicsi, simán leér egy átlag kétéves lába róla. 86 cm volt a fiam és azonnal ment vele.

2012. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tanulóbiciklishez tudsz venni plusz féket az üzletben, kosarat, sisakot, mellényt, csengőt, kosarat. De a fékre még az ott dolgozó srác is azt mondta, hogy nem fogja használni mert úgyis a lábukkal fékeznek. De megveheted rá, szerintem nem fontos.
2012. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is tanulóbiciklink van, 25 hónaposan kapta a fiam, imádja. Én is szeretem, mert könnyű, és van fogása, tehát úttesten, meg ha épp nem bicajozni akar, akkor tudom vinni könnyen. A dechatlonba szoktunk járni, addig mindig biciklizik ott is a fiam, eddig az ottani tanulóbiciklin tette, amin van fék, persze azt sem tudta mire való, nem is kell szerintem egy ilyen biciklire fék, hisz arra van a lába. Nem mellesleg bazi nehéz az a bringa, leglábbis a tanulóbicikli.hushoz képest.

Mostanában már a 14-es pótkeres biciklit szokta ott "használni". Meg is tanulta tekerni, úgyhogy lassan már olyat fog kapni, hogy a tekerés is menjen neki, mert az egyensúlyozás már meg a kisbicóval. Most 2,5 éves. Azon a féket mostanában próbálgatja, de még nem tudja összehangolni, akkor is tekerné, mikor húzza a féket stb. Szóval szerintem egy tanulóbiciklire, amit lábbal kell hajtani nem kell a fék.

Tekerni meg megtanul majd pótkerékkel. És ha már mindkettő megy, akkor lejöhet a pótkerék és nem kell utána rohanni és a botot fogni hátul. Nekem ez az elképzelésem :o)) remélem :o) De ez már más téma.

2012. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is! :)
2012. jún. 13. 12:48
 10/10 anonim válasza:

Mi -az itteni vélemények miatt -tanulobicikli.hu-n vettük meg végül a 2 évesemnek. De útólag bánom.

Egy nap múlva már festék kopás látszódott rajta. Nyilván a picik még nem tudják óvatosan letenni, sőt nálunk még úgy "száll" le róla, hogy leejti/dobja a földre.


A decatlonosnál közelebb van a kormány a nyereghez, rá tud ülni rendesen. A tanulóbicikli.hu-s nál ha ráül, nem éri el kényelmesen. Szóval jelenleg abba kimerül a használata hogy tolja a biciklit a lábai között.


Valóban könnyebb a tanulobicikli.hu s egy picivel -és nálunk végül ez volt a szempont ami miatt megvettük- de használat közben még így is jobban tetszett neki a decathlonban kipróbált.


Szóval 2 évesnek szerintem Decathlonost vegyél.

2018. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!