Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg jobb a futóbicikli...

Tényleg jobb a futóbicikli egy 2,5 évesnek, mint egy pótkerekes?

Figyelt kérdés
Azt hallottam több helyről is, hogy az egyensúlyozásban jobban segít, így hamarabb megtanul rendes biciklin, és a pótkerkeket ki lehet így iktatni a tanulási folyamatból. Ez tényleg így van? És akinek van ilyen futóbicikli, hol vette és mennyiért? Nagy áruházakban még nem láttam ilyet eddig. Köszönöm a válaszokat, aki tud válaszolni.
2011. márc. 6. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én 4 évesem nagyon megakart tanulni bicajozni, és csakhátráltatta a pótkerék úgy vettem észre. Így vettünk neki egy még kisebb bicajt, és arról leszereltem a pótokat, a pedált is leakartam, hogy ne akadályozza a lükésben. Ő már azt nem hagyta. Elkezdett gurulni, lükte lükte, majd felpakolta a lábait 1 órán belül megtanult biciklizni két keréken. A fontos, hogy a lába mikor ül rendesen jól leérjen a földre.

Igen szerintem jobb megoldás a pótkeréknél. Sőt a roller is a normális sokkal jobb, mint a három kereket, mert az nem tud dőlni kanyarban, hanem túl merev. A kétkerekes az simul ha kanyarodik vele kicsit bedől, nem úgy kell állni mint egy boton, és ráadásul a lükő lába elég távol kell legyen. Bocsi tudom ez már nem volt kérdés.

2011. márc. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon drága vagy, és köszönöm a válaszodat!!! :) Zöld kezecskét kaptad természetesen! :) Egyre inkbáb hajlok erre a futóbiciklire. Lányom mondjuk (testileg és lelkileg is) 3-4 éves gyerekek fejlettségi szintjén van, ugyhogy megpróbáljuk.


Már csak azt keresgélem a goolge-ban, hogy hol érdemes venni és milyet :)

2011. márc. 6. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia

Mi két és fél évesen vettük a futóbicajt. Le sem lehet róla szedni, Már a tavasszal jöhet neki a bicó, mert nagyon ügyesen kiegyensúlyoz. Én csak javasolni tudom. Én az őszi bababörzén vettem. Szerintem nem kell neki új, mert úgysem használja olyan sokáig.

2011. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöööööm!!!!! Jó ötlet, használtan is nézek. :)
2011. márc. 7. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!