Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól nem fog már egyáltalá...

Mikortól nem fog már egyáltalán bepisilni, játék közben sem?

Figyelt kérdés

2 hete kezdtük el a szobatisztaságra szokást.

Már bilibe is kakil, nappal pelus nélkül alszik.


De napi 1 pisi még a bugyiba csurog (teljes adag), mert "nem ér rá" pisilni.

Mikortól várható, hogy a pisilés miatt abbahagyja a játékot, és elmegy pisilni?


Illetve még magától nem is megy pisilni, én mondom neki, hogy akkor gyere, pisiljünk, mielőtt eszünk/kimegyünk/lefekszünk. Így tulajdonképpen nem is nagyon kell pislnie szerintem. Van, hogy nem akar jönni pisilni, mert "fontos dolga van", és 5 perc múlva bepisil.

Mikor fog szólni/magától menni?


2 év 4 hónapos kislány



2012. jún. 12. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Majd ha sajat maga jon ra, hogy mi is az a pisilesi inger. 2 hete kezdtetek el, jol haladtok, 2 eves 4 honapos a gyerek. Hova ez a rohanas? Neki a jatek fontosabb, mint a pisiles. Hogy mikor fog szolni? Egyedi. Szerintem amikor rajon, hogy mi az, hogy pisilni kell, es rajon, hogy ha nem szol, akkor bizony becsurog.
2012. jún. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Majd ha megérett rá. Ami akkor fog megtörténni, ha érzi az ingert. Ezt onnan tudod észrevenni, hogy pl. bepisilés előtt megáll-e, csinál-e bármit, vagy csak megy tovább, mintha nem is lenne semmi?

Úgyhogy ez még nem szobatisztaság.

2012. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem megy egyik hétről a másikra. Én bugyipelust adtam ilyenkor az enyémre, ha pisilnie kellett és eszébe jutott, szaladt a bilihez és letolta, de ha nem jött össze, és bepisilt, akkor szólt és kicseréltük. Még azt teheted, hogy játék közben megkérdezed tőle, hogy kell-e pisilnie. Én gyakran ezt csináltam (amikor eszembe jutott), mondta, hogy de, igen, és elszaladt bilizni. Amikor már az esti pelenkáról szoktattam le, akkor is felkeltettem éjjel, és kimentünk pisilni, így nem pisilt be. Legyél vele türelmes! 24N
2012. jún. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legyél türelmesebb!
2012. jún. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 hete teljesen szobatisztának mondható, szól is magától, de még mindig naponta többször előfordul, hogy a pisi eleje becsurog, mert lusta/nem ér rá időben szólni, csak amikor már nem bírja tartani. Akkor aztán fut, nagy része a wc-be megy, de mindig bugyit kell cserélni. Nem tudom ez mikor múlik el, de már várom.
2012. jún. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Pont az a furcsa, hogy sokszor előre tudom, hogy be fog pisilni, mert hiába akarom biliztetni, nem akar jönni. Utána kb 5 perc, és látom, hogy áll, nézi a lábát, hogy mindjárt ott fog csurogni a pisi.


Ha nem elmélyülten játszik, akkor látom, hogy pisilnie kell. Játék közben meg csak azt, hogy 2 másodperc, és bepisil. (Kb azt látom, hogy most nyitja kis a csapot :))


Nem vagyok türelmetlen, csak tapasztalatlan, nem tudom hogyan megy ez.


Amikor adtam rá pelust, az visszaesés volt. mert úgy gondolta, bármi van rajta, abba belepisilhet.


Nappali alváskor nincs már pelenka, nem is pisil be.


Még egyszer köszi!

2012. jún. 13. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!