Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21.22 hónapos /2 év körüli...

21.22 hónapos /2 év körüli gyermekkel /mit játszotok ami fejleszti őt?

Figyelt kérdés
mozgás kézügyesség, ilyenek
2012. jún. 14. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy a mozgását 2 dolog fejleszti leginkább, a motorozás/futóbiciklizés és a játszótéren való mászókázás, ez akár a csúszdára való feljutást is jelentheti.


Nem járunk napi szinten játszóterezni, nem vagyok tipikus megrögzött játszótéri anyuka, igyekszem inkább vegyes hatásokkal megismertetni a lányomat. Heti 1-2 alkalommal megyünk ide-oda ( a nagyobb gyerekek miatt fuvarozás a városba,ügyintézés, stb). Ilyenkor betérünk egy-egy ismeretlen játszótérre is ha alkalom van rá.

Azt vettem észre, hogy az első felmászásnál még ügyetlenkedik,mert minden játszótér más, de hamar belejön, ellesi a többiektől a technikát és gyorsan alkalmazza az új mozgásformát. Ha legközelebb a közelünkben lévő játszótérre megyünk ahol mindent ismerünk már, olyan dolgokat megcsinál, ami előtte még sosem ment.


Ezen kívül sokat motorozunk, most már futóbiciklire váltottunk és jóval ügyesebb, mozgékonyabb a szomszéd vele egyidős kislánynál, aki kevesebbet jár ki.


A kézügyességre a gyurmát mondanám, lányom nagyon szereti.

Itt minden kis mozdulat előfordul, csippentés, görgetés, lapogatás, hengergetés. Sokat ügyesedik ettől.

Nagy művet még nem csinál,egyenlőre a romboló fázisban van, de gilisztát már tud nyújtani és a műanyag késsel hibátlanul szabdalja 1 cm-es darabokra:)))

2012. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak azok a fatáblás játékok, amiknek a közepén kis fogó van és...inkább linkelem:

[link]

Mondjuk van olcsóbb is és rengeteg fajta

Vagy száraz tésztát veszel és vékony kábelre felfűzitek - a bölcsiben is ezzel játszottak és nem drága dolog.

2012. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

kockákkal építeni, és egyből lerombolni :)

Lego duplóból házat építeni

szeret rajzolni, egyenlőre vonalakat és köröket

nagyon szereti krétával is fickálni az aszfaltra

játszóházban nagyon szeret ugrálni, vagy az ugrálóvárban eszetlenkedni :)

de pl: a motorozást, mászókázást, gyurmázást nem szereti...

20 hónapos kislány

2012. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!