Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen foglalkoztató-készségfe...

Milyen foglalkoztató-készségfejlesztő játékokat játszotok 3-4 éves gyermekkel otthon?

Figyelt kérdés

2012. jan. 16. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget:

gyurmázunk /só-liszt gyurma vagy Play doh/, tépünk-ragasztunk, festünk, gyöngyöt fűzünk, engedem ollóval nyírni, a kivágott formákat maga ragaszthatja fel lapra. Emellett vannak kirakók, azokat rakosgatja /van bolti is, de sokat együtt készítettünk pl. kartonra ragasztott, színes magazinból kivett képeket nagyobb darabokra vágtam/.

Nem konkrétan játék, de nagyszerű készségfejlesztő: ő pakolhatja be a mosógépbe, mosogatógépbe a ruhákat, műanyag edényeket, kipakolni is segíthet, segít zoknit válogatni, ruhákat szortíroz, segít a főzésben, teregetésben, próbálkozik kisebb, könnyen összehajtható ruhák összehajtásával, takarításban, portörlésben is engedem, hogy próbálkozzon.

2012. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az én kislányom még csak másfél éves, de unokahugomé 3,5. ő imád festeni, rajzolni, táncolni, segiteni: teregetni, pakolni, seperni, törölni, olvasok neki is, labdázunk, akár a szobában is, de a legjobban a táncolás köti le:)) idétlenül táncolok neki és imádja:))
2012. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 rianas válasza:
Nagyon fontos a négykézlábazás, a négykézláb mászás, ezzel meg lehet előzni a későbbi dislexiát!(és egyéb dis-eket)A mai babák nem másznak eleget, részint helyhiány, részint túl gyors fejlődés miatt. Rengeteg gyereket fejlesztettem - sajna, már iskolás korban - akiknél ez volt a probléma, hogy túl gyorsan felálltak. (Kevés fejl.ped, ismeri. USA módsz.)
2012. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi köze a négykézláb mászásnak a betűk felismeréséhez???
2012. jan. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!