Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyermeketek mennyire...

3 éves gyermeketek mennyire "mond igazat"?

Figyelt kérdés

Én kisfiamat ha kérdezem valamiről, pl:ő rángatta-e le az ágyról a takarót?-akkor azt mondja,hogy nem. Pedig tudom,hogy ő volt mert épp láttam,csak ő nem tudja,hogy én láttam. Nagyon sok dologban kamuzik, nem mondja meg az igazat. Mennyire jellemző ez az ilyen korú gyerekekre?

Tietek hogy viselkedik ilyen helyzetben?

Mindig megmondja az igazat?

Köszönöm.



2012. jún. 14. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:

e nem hazugság. Nem tudja még megkülönböztetni, hogy mi a valóság, a vágyai meg a képzelete közötti különbség, plusz úgy gondolja, hogy ha kimondja, akkor úgy is lesz. Ezért azt mondja, amit hallani akarsz. Csak a mi világunkban ennyire fontosak a tények és az adatok. Az ő világuk a fejükben van, nem azon kívül.


Amúgy a kérdésedre válaszolva: a hároméves lányom ugyanezt csinálja.

2012. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit az első mond, ezt nem nevezheted a te értelmezésed szerinti hazugságnak.

Egy kicsi ha eltört egy tányért azt fogja mondani hogy elvitte a cica és mikor ezt kimondja ő már úgy is gondolja hogy tényleg ez történt. Mindezt azért teszi mert minden erejével hozzád igazodik, neked akar megfelelni. Ilyenkor elég csak a cicát leszidnod, pl a cica ma nem kap tejet, de igy kb ennyiben ki is merülhet az ügy.

2012. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én 3 éves lányom azt kamuzza, hogy az apja meg én veszekszünk húzzuk egymás haját ő meg kiabál hogy, hagyjátok abba,. Ja és a hülyébbek el is hiszik.
2012. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hat az en lanyom 2 evesen is hazugkal:))

jon hogy megharapta a kutya, pusziljam meg, vagy faj a haja, vagy nem evett semmit ma ha megkerdik tole, ilyenek...

2012. jún. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont ilyen a fiam is, kis "kamugép".

Már majdnem bedőltem neki. :) Mamáéknál van most mert sokat kell dolgoznom, és folyton azt mondja, hogy a papa állandóan elveri... pedig nem nagyon valószínű. (Azért titkon remélem, hogy nem épp most mond igazat a gyerek)

2012. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is szokott kamuzni (3 éves), kérdezem hogy (bocsi)kakált e mamánál, és elmeséli hogy igen, és hogy megdícsérték aztán kapott csokit stb., közben pedig nem volt semmi ilyesmi... de ez elég sokszor előfordul, az volt a legjobb mikor télen a -20 fokban mentem volna befele, de ő nem akart jönni, erre kiállt a kapuhoz, elkezdett üvölteni hogy anya ne verj meg megint, nem megyek be, ne verj meg! soha életemben nem vertem meg... gondolom mit gondoltak a szomszédok..
2012. jún. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!