Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért engeded meg a (kis)...

Miért engeded meg a (kis) gyerekednek, hogy "a nagy átlag szerint" nem neki való (mese) filmeket/adásokat nézzen?

Figyelt kérdés

Pl. 3 évesen sokan Tom és J.-t néznek vagy Madagaszkárt, nagyobbak, 6-7 évesek Kobra 11-et, Való világot - ilyesmikre gondolok.


Oviban rendszeresen tapasztaljuk, ezért érdekel.


2012. jún. 15. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért mert tetszik neki. Legalábbis a Tom és Jerry-t szereti a 3,5 és 1,5 éves gyerkőcöm. Olyan jókat tudnak kacagni rajta. Persze tudom, hogy nem kéne, de én is nagyon szerettem gyerekkoromban (és mégse lettem aggresszív).

Viszont a többi nagyoknak való még csak le se köti őket, szóval azokat nem is nézik, csak a nekik valót.

2012. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én nem engedem meg! de érdekelnek a válaszok :)
2012. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nincs is tévénk, ami miatt itt mindig le szoktak pontozni. Youtube-on egy dal részletet szokott nézni a micimackóból, ami max. 4 perces, de azt is csak kb. egy héten egyszer.
2012. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pontos indokot csak azok szájából hallasz,akik engedik.Mivel

én nem tartozom ezek közé,csak tippelni tudok.

-Az anyukának ez így sokkal egyszerűbb.A gyerek leül a tévé elé és akár 2-3 órát elvan ott.Ez idő alatt az anyukának nem kell a gyerekkel foglalkoznia.Sajnos,elég sok ilyenre van példa.Szerintem ez a legvalószínűbb.Hozzáteszem TISZTELET A KIVÉTELNEK,akik sokkal nyomósabb ok miatt teszik.Nekem 3 éves a lányom,napi egy 15-20 perces mese van,olyan ami neki való.

Számítógépezni nem engedem,csak ritkán.Heti 1 max 2 alkalom és kb. 10 perc is.Sokkal jobban szeretek velük kint lenni (3 hónapos a kisebbik lányom),kirándulni,játszóterezni stb.,minthogy ők ott punnyadjanak a tévé/számítógép előtt.

2012. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom, néz T&J-t, dexter laboratóriumát, scooby-doo-t, stb. Hogy miért engedem? Mert imádja őket, egész nap kinn vagyunk, este ha bejövünk nézi egy kicsit.
2012. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

32 hónapos a lányom.

Diego, Dora, Yakari, ezeket nézi mostanában, mert szereti (Diego-tól, Dora-tól idegbajt tudok kapni, ennek ellenére rengeteget tanul belőlük.)

Tegnap este megnéztük együtt a Vukot, tetszett neki, ma kérte újból, hogy nézzük:-)


Tom és Jerry-be talán 2x nézett bele, nem igazán jött be neki, de nem is bánom...


Viszont kapott egy Kis Vakond dvd-t, amiről én azt gondoltam, neki való, de a szülős-vajúdós részen meglepődtem, ezt túlzásnak tartom egy ilyen jellegű mesében:-S

2012. jún. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom sok anyuka tisztába sincs azzal mit néz a gyerek,neki való e,vagy épp tudja de nem érti miért lenne rossz neki az.szerintem nem mindegy milyen mesével filmmel,melyik korosztályban találkozik,hisz minden korosztály mást von le belőle,mást értékel,és máshogy reagál rá.pl 3,5 éves fiamnak nem engedem megnézni a minimáxon most menő kis herceg c mesét.a neve szerint nincs abba semmi rossz,de amikor elkezdődött és néztem,úristen mi ez?hororfilm???na nem nézi,mondjuk nem is akarja.igen,szerintem a meséket is együtt kéne hogy nézzük,vagy legalábbis az ismeretleneket,hogy le tudd állítani ha nem jó.
2012. jún. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fiam 4 éves. Nagy általánosságban az ilyen korú gyerekeknek még Thomas-t, meg Roary-t kellene nézni. Őt azonban ezek már nem kötik le. 2-3 évesen nézte a neki való rajzfilmeket, azóta viszont ezek már nem érdeklik.


Sajnos a legtöbb rajzfilm vagy a nagyon kicsiknek, vagy a 12 éven felülieknek van kitalálva... Főleg a fiúknak való mesékre igaz ez, mert hiszen a lányok meséiben nincs annyi akció, míg a fiúmesék gyakorlatilag erre épülnek.


Visszatérve a kérdésre: azért hagyom, hogy "korhatáros" meséket nézzen, mert nem gondolom, hogy baja lenne tőle. A lényeg, hogy utólag megbeszéljük azokat a részeket, amiket nem ért. Sokáig azt hittem, meg tudom óvni a külvilágtól, de sajnos már az óvoda megtanított rá, hogy jobban teszem, ha inkább felkészítem arra, ami a világban vár rá. Fiú, tehát természetes, hogy harcolni, küzdeni akar. Ez még azoknál a fiúknál is így van, akiknél egyáltalán nincs otthon televízió. (Pl. az unokatestvére.)Ők nem látnak akciómeséket, mégis ugyanúgy kardoznak, lövöldöznek... Éppen ezért szüksége van olyan mesékre, ahol a Jó küzd a Gonosszal, és persze ahol végül a Jó győzedelmeskedik. Fontos, hogy a Jóval akarjon azonosulni, ne a Gonosszal. Amire figyelek, hogy azért az akció jelenetek ne legyenek túl durvák. (Pl. a régi Superman-részek nagyon jók ilyen szempontból.)


Korhatáros felnőttfilmet már egy ideje mi, szülők se nézünk, hogy a gyerek se láthassa, ValóVilágot meg soha nem is néztünk... Az akciómeséket ugyanis közel sem tartom olyan veszélyesnek, mint a teljes értékrendet eltorzító, celebeket gyártó, műbalhéktól hemzsegő reality-műsorokat, és ilyen szempontból még a Fókuszt, vagy az Aktívot is veszélyesnek tartom.

2012. jún. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sztem tényleg annyi van benne hogy a legtöbben bele sem gondolnak milyen hatással van a gyerekekre,nem hiszik el mert már ők is tv-n nőttek fel és semmi bajuk..meg hasonló indokokkal lehet találkozni..Stzem egy nagyobb gyerekeknek való mesét is megnézethetsz a gyerekkel ha ott vagy vele és elmagyarázod mi történik..Nálunk ez még nem megvalósitható..16hónaposan még magyarázhatok neki..Ezért nincs csak bogyó és babóca,de ha nem az megy a tv-be(ezenkivűl zene csatorna szokott) akkor rá se néz..

fiú mese lány mese sztem meg nincs...a keresztfiam imádja hello kitty-t,eperkét,meg dora-t..mégsem akar soha babázni vagy lányos dolgokat jétszani..elkardozgat meg harcolgat a barátaival ettől függetlenül..(5éves)

Bnőm lánya meg inkább a "harcossabb" mesékért van oda..ez is mentalitáskérdése sztem..

Azt itélem el aki egy az egyben napi több órán keresztül babysitternek használja a tv-t tök mindegy hogy mit néz a gyerek benne..Egy ismerősöm szájából hangzott ela következő mondat: Menjél azonnal kapcsold be a mesét és nézzed amig nem szólok vagy nem számitógépezhetsz délután..

Én sokkot kaptam:)

2012. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!