Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olvastok Harry Pottert esti...

Olvastok Harry Pottert esti mesének? Milyen korú gyereknek?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha megszeretné, mint ahogy én is megszerettem vele az olvasást..

2012. máj. 3. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm 6-7 éves gyerekeinek olvassa.
2012. máj. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem kisgyereknek való, inkább 10-12 éves kortól. Előtte inkább népmesék, Andersen-, Grimm-mesék, Fekete István regényei stb. Nem feltétlenül a Harry Potter miatt fogja megszeretni az olvasást (én nemrég olvastam még csak, de gyerekkorom óta szeretek olvasni, nme ez befolyásolt).
2012. máj. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a magyar népmeséket ajánlom. Benedek Eleknek sok jó mesekönyve van. Csukás István meséi is gyerekeknek valók. Ha minden nap olvasol neki mesét és azt látja, hogy anya a szabad idejében olvas, akkor ő is elkezd majd olvasni. A példamutatás itt is, mint minden más dologban nagyon fontos.
2012. máj. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem olvasnék a gyerekeknek Harry Pottert. Imádom, szerintem szenzációs könyvek, de 12 éves kor alatt nem ajánlanám senkinek.

Nálunk a Benedek Elek mesék menők, Bogyó és Babóca, Anna Peti Gergő, Vackor, Móricz Zsigmond állatmeséi.

2012. máj. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
én kb 6 éves koromban kezdtem el harry pottert hallgatni anyukámtól, az ég világon semmi bajom nem lett.:)
2012. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 9 éves voltam, mikor megkaptam karáconyra. Apukám olvasgatta este, de nem nagyon kötött le, talán azért, mert jobb magamnak olvasni. 10 évesen kezdtem el. 10 évesen már eljutottam a 4. részig, ami már elég ijesztő. Meg a 2. a suttogásokkal, attól nagyon féltem, de nem volt rám rossz hatással, nem félelmetesebb mint a népmesék a hétfejű sárkányokkal.
2012. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Én is úgy gondolom, hogy 9 éves kor alatt maximum az első kettő ami szóba jöhet, remélem egyszer majd utána elkezdi magától a többit..

2012. máj. 4. 13:00
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Kicsit bruálisak a Harry Potternek főleg a későbbi részei, nem egy "esti mese"... Mondjuk egy tízévesnek már megkockáztatnám esetleg, de ő meg elolvassa egyedül. Akinek még fel kell olvasni, az olyan kicsit, hogy nem neki való....
2012. máj. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább 9 éves korában kéne odaadni a gyereknek...

Én kiskoromban a népmeséket imádtam, pl. Benedek Elek meséiből rengeteget olvastak nekem...

2012. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!