Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik olyan szépen...

Anyukák, akik olyan szépen öltöztetitek az ovis kislányotokat (kisfiatokat), nem "sajnáljátok" azokat a szép ruhákat az ovis "megpróbáltatásoktól"?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy az én lányomra sokszor csak egyszer tudom ráadni a ruhát, mert elszakad, vagy olyan filc/festékfolt lesz rajta, h hiába folttisztítózom.


Igyekszem azért szépen öltötetni (de nálunk sokkal dekoratívabban járnak más gyerekek!), mert tetszenek neki is a szép, csillogós, mintás ruhák, de ugyanakkor nem vigyáz rájuk, hiába kérem rá. Ok, még kicsi, és imád mászókázni, homokozni stb. Pont ezért kicsit "sajnálom" azokat a ruhákat, meg hát a pénztárcánk sem olyan vastag, így nem tudom úgy pótolni azokat a rucikat, ahogy szeretném...


Sokan viszont tényleg úgy viszik oviba a kislányt, mintha divatbemutatóra jöttek volna...



2012. jún. 16. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van, 2 lány és 1 fiú, én is szeretem őket csinosan öltöztetni. Turiban pár száz Ft-ért nagyon klassz ruhákat lehet venni, vagy akár vaterán, teszveszen is, ill. még a bababörzéken, ezeket nem sajnálom, mert nem kerültek sokba. Az enyémek sem vigyáznak rá, ez normális ebben a korban, nem lehet még tőlük elvárni. Azért gyerekek, hogy játsszanak önfeledten, ne a ruhájukra vigyázzanak.


De akár a C&A-ban is ki lehet fogni leárazáskor dolgokat.

2012. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az en lanyom meg csak bolcsis, de eleinte en is csak a hasznalt, jatszos ruhat adtam ra. Aztan belegondoltam, hogy minden hetvegen nem megyunk el vendegsegbe vagy valahova, hogy a szep ruhait vegye fel, azok meg allnak a szekrenyben es ha vegre egyszer raadnam, lehet, hogy mar nem is jo ra. Ezert ugy dontottem, hogy 1 max 2 kimenos ruhaja van, a tobbit meg hordja szepen a bolcsiben. Draga ruhat mar csak azert sem veszek, mert nagyon hamar kinovi.
2012. jún. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de azt még jobban sajnálnám, ha:

1. a gyerekeimet korlátoznom kéne a játékban,

2. ha a szép ruhák a szekrény mélyén felejtődnének és használat nélkül kinőnék őket.

Amúgy minden ruhájuk jó minőségű és divatos, de vannak köztük olyanok, amik már picit használtabbak vagy esetleg kimoshatatlan halvány folt vagy egy apró javítás van rajtuk, így ezek lettek kinevezve játszósnak.

Mi azt csináljuk, hogy ezeket a játszós ruhákat átveszik az oviban, itthonra és az udvarra, egyébként pedig a "jó" ruhákat hordják, ha megyünk valahová.

Amúgy 2 fiam van, talán ezért kezelem lazábban a dolgot :)

2012. jún. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat :)

általában én is az internetes aukciós oldalakról vagy turiból vásárolok, meg leértékelésnél, de így is vagy 1-2 ezer Ft egy jobb göncöcske :)

Bababörze a falunkban sajna nincs :(

ok, ez van, korlátozni én sem akarom a játékban, amíg nem hordhatatlan egy ruci, addig ráadom.

2012. jún. 16. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!