Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok a gyerekkel...

Mit csináltok a gyerekkel ebben a hőségben, aki panelba lakik, és nem tudja strandra vinni a kicsit?

Figyelt kérdés
kicsit emlékeztet ez a hőség a téli napokra,csak most a hőség az aktuális szitu..

2012. jún. 18. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
bekapcsolom a klímát
2012. jún. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

4 és 2,5 évesek a gyerekek.

Az összes ablakunk keleti frontra néz, napkeltétől fél 12-ig telibe kapjuk a hőt... borzalmas (albérlet, redőny, reluxa, klíma nincs, és erkély se). én azt találtam ki jobb híján, hogy az összes ablak elé fehér lepedőt csipeszeltem függöny helyett, és próbálok kereszthuzatot csinálni - már ha van egyáltalán légmozgás.

Kora reggel megyünk le játszóterezni és elintézzük a bevásárlást is, mire jön a nagy hőség, itthon vagyunk. Napközben többször pancsolhatnak a kádban. Amúgy meg igyekszem mindenfélével lekötni őket, a nagyobb alkotni szeret pl festés, gyurma stb, vagy babrálni a kis münyürjeivel, a kicsi nehezebben leköthető, ő inkább tombolna.. erre is megvannak az eszközeink: ugrálóállatka, szivacsmatrac amit ha feltámasztok az ágyra akkor csúszda, amúgy meg ugrálóhely, alagút, házikó stb, mikor mi. Van szobasátor meg mászóalagút... de ha épp olyanja van öcsinek, akkor duplozunk, vasutat építünk, vagy beszáll ő is a babazsúrba, vagy kergetőznek-ökörködnek egy jóízűt. Be szoktam fogni őket abba amit csinálok pl segítenek teregetni (a vizes holmikkal amúgy is jó dolog játszani ilyen kutya melegben), söpörnek, tükröt pucolnak, kuktáskodnak nekem a konyhában... ilyesmik.

2012. jún. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A klíma egy szupi találmány.

Erkély van? Mert akkor tehetsz ki pici pancsolót, vagy lavort aztán pancsolhat, ha nincs erkély akkor a kádban hűsölhet, nekem is jól esik többször lezuhanyozni ilyen melegben. Reggel vagy késő délután menjetek ki.

2012. jún. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 éves, klíma nincs, ráadásul a negyediken lakunk :S Amúgy mehetnénk strandra, öt percre van innen gyalog, ráadásul én ingyen megyek be a diákigazolványommal, a gyereknek meg amúgy is ingyen van. Csak most nem mehet, van egy kis varrata, és még nem érheti víz (pont a legjobbkor van ez is :S). Hát mit csinálunk... besötétítünk, éjjel szellőztetünk, próbálunk nem mozogni :) Amikor már hűvösebb van kint, akkor lemegyünk játszani.
2012. jún. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Árnyékos játszótereken töltjük az időt, csak ebédelni és aludni jövünk haza.

Két gyerek.

2012. jún. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekunk nincs klimank, de a parologtatot a gyerek felett kapcsolom be, es akkor a felhocskek adnak neki nemi hűst.

furdes a kadban, meg egyszeruen nem torodunk a hoseggel, festunk, gyurmazunk.

2012. jún. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyenkor ugye oviban van, ahol az emeleten lévő termükben már reggel hétkor 30 fok volt, tehát kint vannak az árnyékos udvaron, amíg lehet, majd reggeli után szintén ki. Csak aludni és enni vannak bent.


Otthon - nyugati ablakok - egész nap meleg van, de kint vagyunk a ház előtt és pancsolunk, vagy árnyékos játszótér.

2012. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat..
2012. jún. 19. 13:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs sem klíima sem redőny. Szinte egésznap bevan húzva a sötét színű sötételő, másik szobában világos szinű és ott melegebb van mindig. Reggeltől 3-4ig meghalunk a melegtől mert idesüt a nap. 6 körül húzom el a függöny és szellőztetek akkor van egy kis levegő. Mi is sokszor fürdünk most akarok venni egy kis medencét beteszem az egyik szobába amit nem használunk csak lomtár és ott pancsol majd hogy legyen újdonság a kádon kívül is... van 3ventilátor ami megy általában szoba végén hogy ne gyulladjon be a szeme. Néha lemegyünk fagyizni egyet akkor bevizezem a haját. Itthon pedig olyan ételt főzök ami ilyen időre való és nem meleg.. gyümölcsleves és hasonlók
2012. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
dobd be a tóba
2017. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!