Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinaltok ilyenkor pici...

Mit csinaltok ilyenkor pici gyerekkel? Visszatartja a kakat.

Figyelt kérdés

Neha szorulasa van akar 4-5 napig is kislanyomnak, aki most tolti juli vegen a kettot. Eddig nem is volt akkora hatalmas gond, de 3 hettel ez elott volt egy iszonyatos szorulasa. Tobb napig azt hittem, hogy probalja nyomni a kakat, de nem megy. Mig vegul iszonyatos uvoltes kozepette sikerult kinyomni, de mar majdne en is sirtam. (visszafogtam magam, hogy ne erezze, hogy baj van)Most 4. napja nem kakal. De most mar latom rajta, hogy nem nyomja, hanem visszatartja a kakat. A multkori esettel is csodalkoztam, mert egyaltalan nem volt kemeny a kaka. Most is, ahogy egy-egy ilyen rohamszeruen elojott inger utan kakas lesz a lukija. Tehat a mostani sem kemeny. Valoszinu kikezdte a lukijat es faj neki nagyon, ezert tartja vissza. Mar probaltam homerozni (masodjara eleteben), de semmi eredmeny. Tegnap vettem gyenge hashajtot neki a patikaban. Reggeli kozben ma be is adtam neki (5-10 ml-t ir, en 5ml-t adtam), de nagyon keveset reggelizett. Mikorra varhatom az eredmenyt? Mit tegyek, hogy ki tudja nyomni a kakat, mert most igy fel orankent, ha nem surubben, rajon a roham es mivel kicsit olyan lesz a pelenka, igy kell cserelnem. De az a legkevesebb. Hogyan segithetek neki, ha nem akar enni semmit.

Mivel elozhetem meg a jovoben a szorulast.

Mi okozhatja a szorulast?


2012. jún. 14. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos a kakilást sokféle tényező befolyásolja, genetika, az étel, amit eszik, innivaló...stb. Ált. a túl cukros dolgok fogják a székletet. Nem lehet , h sok cukros dolgot kap?

De szorulást okoz, ha a kelleténél többet eszik (sajnos nem mindig enyhébb hasmenést okoz, hanem "bedugul" minta felnőtteknél).

Nagyon jó, h vettél neki hashajtót, ha minden jól megy du-ra, estére lesz eredménye. Illetve nyugodtan mondd a kislányodnak, h Te teljesen megérted, és sajnos benne van a dologban, h most fáj a lukija...de mostmár jobb lesz remélhetőleg. Illetve nem írtad mekkora a lányka, de vagy bébikajában vagy természetes gyümiként adj neki széklethajtó dolgokat. (pl. körte, őszibarack)

2012. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi Levolac-ot (finom édes) adtunk neki, ami azt jelenti, hogy 1hétig rendszeresen, majd szünetet tartottunk. A hashajtókhoz általában sok folyadékot kell inni.

Azt egye, ami jólesik neki. Kínáld háztartási kekszel, most már állatfigurásban is lehet kapni, vagy a kedvenc zöldségét nyersen vagy főve. Vannak időszakok, amikor nem igazán esznek. Volt időszak hogy ezen én is kiborultam.

Kisfiamnak sosem volt vagy csak ritkán normális állagú széklete, mindig bogyós volt és amikor próbálkozott, akkor vörösödött a feje és kicsurrant a könnye is. Mondjuk nagyon szereti a banánt és a nyers borsót - mind a kettő fogós étel.

Szerintem ha elkezdted adni neki a hashajtót, pár napig ne hagyd abba. Mesélj neki arról, hogy ez a gyógyszer segít neki és csak addig fáj, amíg az elején a kemény (esetleg bogyós) kaki ki nem jön. Próbáld meggyőzni, hogy ez jó lesz és utána nem fog fájni.

Azt mondják egyesek, hogy minek magyarázni, úgysem értik. Pedig de igen. Nagyon is.

Kitartás és puhulást! :)

2012. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is sok mindent kipróbáltunk.Az én lányom is ilyen rossz élmény miatt visszatartja.Igazából ami bejött az a kúp volt.Sokféle hashajtót kipróbáltunk de mindentől görcsölt a hasa szenvedett egész nap.A kúpot nagyom utálja sír is mindig,de 5 percen belül kaka van.Nem is oldódik fel még ott van egészben a kakán.
2012. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk peszichés alapon volt. A levolac nálunk annyit változtatott a helyzeten, hogy napi 6-8-szor kakált nagyon piciket, mert akkor is visszatartotta. Nem írtad, milyen idős a kislányod. Nálunk 2 éves kor körül kezdődött a probléma és 4 és fél évesen oldódott meg. Voltunk mindenhol, végigjártuk az össze orvost, pszichológust, semmi. Magától megoldódott, idővel. Amit tudsz segíteni, hogy sok gyümölcsöt adsz neki, sokat igyon (ne cukros dolgokat, inkább üres teát vagy vizet, tiszta gyümölcslevet). Ne görcsölj rá a kérdésre, vedd lazán, nem kell nagy hűhót csapni a kakálás körül.
2012. jún. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a narancslé segített. Minden nap, rostos narancslé. Azt nem fogja tudni visszatartani (nem hasmenés) és így helyreáll neki.
2012. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az az igazsag, hogy egy kicsit benne lehet a tuletetes. Anyosom nem fogja fel, hogy egy alig tobb, mint 10 kilos emberke nem annyit eszik, mint egy 65 kilos felnott. Mert az a valasz mindig, hogy dehat eszik, ha nem lenne ehes, nem enne, meg olyan jokat eszik ....(nem surun latja unokat evi egy alkalom atlag, mert kulfoldon lakunk es evente egyszer jarunk haza, talan ezert kenyezteti mindenfele foldi joval. Csak hat a szeretetevel rosszat csinal. Az egyik-kedvenc- kutyajat is elhizatta, dupla annyi volt majdnem, mint amennyinek kellett volna lennie...a kutya cukros lett valszeg es meg is vakult, kozrejatszhatott az elhizas szerintem...sajnos nem sokkal utana meghalt a kutyus) Szoval volt mar ra pelda, hogy a tulszeretes nem jo. Hiaba mondogatom a rokonoknak, hogy nem kell neki 600 csoki, veszik neki. El szoktam fogadni, es aztan meg kenytelen vagyok besegiteni az elfogyasztasukban, mert javareszt turo rudit kap, rovid a lejarati ideje. De minden nap egy turo rudi, az oke lenne, de sajnos azon kivul meg suti, peksuti, miegymas van. De most mar komolyan leallitom oket. Nem azt mondom, otthon, mikor nem magyarban vagyunk, akkor is van neha szorulasa, de itt gyakrabban sokkal.
2012. jún. 14. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Zoldseget ..narancsle ...ezek nem engedik ogy szorulasa legyen....
2012. júl. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az etkezes befolyasolja a legjobban a kakilast...ha ilyen szorulasos...probald meg beiktatni naponkent a zoldseg-feleket az etrendjebe tizorai barmi de legyen gyumi is...ebedre hus melle zold fele pl.-ul parolt brokli vagy vegyes zolds...ha szereti a krumplit legyen pici abbol is de a zoldseg feltetlenul ott legyen...

a levesek jok a fozlekek is zoldek es a salatak is jok a rizs is jo... ne egyen sok edeset...csoki helyet a turorudi is jobb..a sok szorp edes italok sem jok...higitsd vizzel ...ha nagyon akarja...sok edesseg elhizashoz es cukorbetegseghez vezet...

soha ne vard meg hogy napokig ne kakiljon...mert annal rosszab felserti a vegbelet... az nagyon tud fajni....ha minden nap beiktatod a zoldet valamilyen szinten... meglatod lesz kaka...

2012. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!