Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akar elaludni a kisfiam,...

Nem akar elaludni a kisfiam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam, és nem tudom mitévő legyek! 8-1/2 9 körül fürdetünk, és 10-11 órakor sem hajlandó aludni sokszor! Nem hajlandó elaludni EGYEDÜL! A szokásos esti szertartás után (testápolás, cici, mese esetleg,hátsimogatás) sem alszik el. Mi pedig már képtelenek vagyunk a férjemmel arra, hogy 1-2 órán keresztül altassuk. Gyakorlatilag reggel 7-8-tól este 11-ig alig tudok így tenni valamit. Eddig nagyjából elaludt kb. 9-kor, és a fennmaradó 1-2 órában el tudtam látni bizonyos feladatokat, amiket tőle/mellette nem tudok, de így semmi időm nem marad. :( Egyszerűen azt akarja hogy mellette üljek/jünk. Amint kiteszem a lábam a szobájából (ha csak valamiért kimegyek pl.) míg el nem alszik, egyből legörbül a szája. Ha bemegyünk abbahagyja. Ahogy egyre nő, nehezebben alszik el/fárad ki (pedig sokszor csak 1x alszik 1 nap). Most kijöttem tőle, mert már 10000x lefektettem, mesét olvastam, "megbeszéltük" hogy csicskáljon, a maci is alszik....stb. mindent amit lehet!! De azt sem bírom amikor 1/2-1,5 órán keresztül sír. Van valakinek hasonló tapasztalata? Az lenne az álom, ha az esti szertartás után a jóéjt puszi után kijöhetnék, ő pedig szépen elaludna, dehát álmodik a nyomor... Kinek mi vált be? Köszi! :(
2009. júl. 5. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hányszor sétáltok? Játszótér? Mi kétszer megyünk egy nap általában, de van hogy este 10 körül alszik el. 18 hónapos, általában cicin alszik el. Próbálj meg vele összebújni. Te kellesz neki. Ragaszkodik.
2009. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem is cicin aludt el, meg most is néha, de van hogy dolga végeztével felül, és köszöni szépen elég volt. Olyankor nem akar bújni, hanem tenni venni. Ma pl. elég mozgalmas napja volt. Vidéken voltunk, mászott-játszott, vendégeskedtünk, pancsizott, este jöttünk haza, még itthon is játszott. A kertben is van hinta, csúszda....stb.
2009. júl. 5. 22:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor passz, ha nem akar aludni, szerintem ne ordittasd, jól sikerült benne a Duracell elem :-D
2009. júl. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is most lesz 15 hónapos és hasonlóan vagyunk. Reggel 8, 1/2 9-től este 10, 1/2 11-ig is fent "kukorékol" a nagy legény. Napközben csak 1x alszik, van, hogy csak félórát, jobb esetben többet.

Nálunk az válik be, hogy estefelé, olyan 9 körülig jól kifárasztjuk (kertben, játszótéren, mamáéknál, stb.), aztán 9-kor vacsora, utána fürdés és altatás. A vacsora

azért ilyen késői, hogy ne éhezzen meg éjjel, a fürdés után pedig könnyebben alszik el és jobban alszik. Az altatás CSAK cicin megy, anélkül reggelig sem aludna el, csak ordítana és forgolódna ide-oda. Szóval úgy működik, hogy melléfekszem és cicin altatom el, aztán pedig meglógok mellőle. Ilyenkor már nem szokta észrevenni. Ha jól értettem, hogy még te is szoptatod, akkor szerintem azt várná, hogy így aludjatok el, összebújva. Persze hosszútávon nem a legjobb megoldás, mert erről is le kell majd szoknia valamikor.

2009. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
:) Pedig már álmos volt! Teljesen kiborít. Képtelen vagyok 1,5 órán keresztül a kiságy mélyébe behajolva a hátát simogatni. Valahogy hozzá kéne szoknia, hogy ilyenkor itt az ágyba bújás ideje.. Ha most hozzászoktatom hogy akár este 11-kor is mehet a hancúr meg a játék, akkor mi lesz később? Valami rendszerességet szeretnék az életébe vinni. Illetve ez működött nagyjából eddig, de az utóbbi pár napban nem. Semmi sem változott pedig (csak ő???).
2009. júl. 5. 23:08
 6/11 anonim ***** válasza:
mivel én már rég nem szoptatok, hozzászoktunk az egyutt elalváshoz. nekunk mukodik, gyors,max 10 perc, csak hát ott kell lennem. nem kiságyban alszik már a fiam, így mellé tudok fekudni, és o szépen elalszik. de mostanában egyre bujosabb és olelget, és gyakran ugy alszik el... a 9 honapos állítolagos szeparácios idoszakot meg sem éreztem, most ilyen, hogy jon utánam, bujik, puszilgat, olelget és sír, ha csak ajton kilépek, akár egy pillanatra is azt hiszi, hgoy elmegyek. Ez lehet ilyen 15 honapos szokás???
2009. júl. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kislányom 17 hónapos és fél 11 az átlag mikor elalszik, pedig már előtte álmos. Megőrülök én is...

Le van bőven fárasztva, sokszor egész nap a levegőn van. Én mindig azt gondolom, h rossz anya vagyok, hogy nem tudom előbb letenni. Mi is cicin alszunk el, együtt is alszunk, de nem megy.. Ha van ötlet, én is szívesen fogadom:)

2009. júl. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mi nem tudunk az ágyában összebújni mert rácsos kiságya van még.Amúgy ő is ölelget, bújik, simogat. Mondjuk nálunk régóta megvan már ez a "ha anyu vagy apu (aki épp altat) kiteszi a lábát a szobából, akkor üvöltök!" feeling. És anyukámra halálosan féltékeny. Anyú tegnap megölelgetett, meg puszit adott, és megcsípte őt meg megharapta. Ja, ez is egy új szokásunk: a csípés harapás. Sajnos ő ráadásul még éjjel is többször ébred, és olyankor van hogy csak cicin alszik vissza (többnyire). Nálunk nagyon jó ha csak egyszer hajnali 4 körül kel. Van olyan éjszakánk hogy 3-6 alkalommal. Pedig már átaludhatná.... De ebben bekavarhat végülis a fogzás is ha éppen zajlik. Szóval ezért IS borít ki, hogy nem elég hogy éjjel ébredezünk, még estém sincs, mert a fiatalúr alig akar sokszor elaludni. Kiváncsi leszek a ma estére.
2009. júl. 6. 09:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem 3 éves a lányom, de a következő vált be:

Kiságyat lecsseréltük kb másfél éves korában, rendes, felnőtt méretű heverőre, leesésgátlóval felszerelve persze(fenyőágy, 90*200-as). Esti szertartás után még az ágyában meseolvasás, mondókázás, majd villany lekapcs, max. kisvillany ég, de inkább csak a folyosón, és odabújtam mellé az ágyba (elférünk rajta mindketten). 10 perc, és alszik. Mostmár nagyobb, de még mindig nem akar egyedül elaludni, vagy apja, vagy én odabújok mellé. Volt olyan időszak, hogy átvittük az ágyát a hálószobánkba, így nem kellett melléfeküdni, látott minket, és egyedül elaludt. Egyébként így szokta meg az ágyát, és ezután mertem visszatenni a szobájába nagyágyastul.

2009. júl. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Eleget mozog,tehát fáradt.Próbáld meg hamarább fürdetni,és altatni,mert lehet,hogy átesik a holtponton.Vagyis akkor amikor már el tudna aludni akkor fürdetitek,és mire kész addigra feléled,így kell neki 1,5-2 óra,hogy újra álmos legyen.Ha hamarabb fektetitek,lehet könnyebben elalszik.Ezt egyszer egy ilyen problémákkal foglalkozó műsorban hallottam.

Ha eddig is külön altattátok,akkor már tarts ki ez mellet,és ne engedj Neki,le fog szokni a sírásról,mert csak kihasználja,hogy zsarolni tud.Ezt meg a segítség szülő vagyokban láttam.Nekik bevált./lehet sokat nézek TV-t :))/

2009. júl. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!