Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg kötelező személyi...

Tényleg kötelező személyi igazolványt csináltatni már kisbaba vagy kisgyerek korban?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 14:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Hát eléggé ellentmondásosak az itteni válaszok is:-(

én 2010 novemberében szültem. minden nehézség nélkül megcsinálták a gyerek papírjait, egy szóval nem mondták, miért csak lakcímkártyát csináltatok...


Azt hiszem, fel fogom hívni az Önkormányzatunkat!


Köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 21. 15:41
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát erről én nem hallottam. Senki nem mondta, hogy a gyereknek kellene személyi is. Kérdező ha megérdeklődted megosztanád velünk?

Én is 2010 novemberében szültem és ott a kutya nem mondta, hogy kell.

2012. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
igen legyszi oszd meg majd velunk is ha tuti a valasz :)
2012. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Íme itt a hivatalos, a jogszabály:)


A polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény:


29§ (6) A kiskorúság miatt cselekvőképtelen polgár részére a személyazonosító igazolványt a törvényes képviselő kérelmére kell kiadni.


Vagyis nem kötelező, hanem kérelemre kiállítható.

2012. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez érdekes,a fiam 2010 januárban született és nekünk is azt mondták hogy kötelező.Az ideg majd megevett mert mikor vittük elaludt,úgy nem lehet fényképezni mert a szeme nem lehet csukva.Felébresztettem,annyira ordított hogy akkor meg azért nem tudta lefotózni.El kellett vinni megszopiztatni,utána sikerült képet csinálni,kb. 3/4 óra volt ez a cirkusz.Szidtam az édes anyját annak aki ki is találta ezt a baromságot.Most meg kiderül nem is kötelező?Hát most akkor nem értem.Miért mondták nekünk hogy az?Eszembe se jutott volna egyébként ha nem mondják.
2012. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem kötelező.

2011 januári a gyerekem, most csináltattunk személyit pár heze (ingyenes volt), de csak azért, mert elképzelhető, hogy külföldre utazunk (EU országba).

2012. jún. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A fiamnak is csak azért van, ha EUba utaznánk. Meg ha igazolni akarom a gyereket, akkor elég az igazolvány, nem kell az anyakönyvi kivonat(ügybuzgó ügyintéző szerint hurcimbálni kéne, hogyha esetleg igazoltatnának). A lányomnak is csináltatok majd személyit. 1éves kor alatt feleslegesnek tartom, hetente változik a kis buksijuk...
2012. jún. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 nittababy ***** válasza:
nem kötelező de azt mondták hogy kötelezővé fogják tenni mi megcsináltuk se meddig sem tartót és ha már kötelezővé teszik akkor már nem kell sos rohani!!amúgy igen 3 évente cserélni kell!!
2012. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!