Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól értik általában a...

Mikortól értik általában a gyerekek a birtokragot?

Figyelt kérdés
Én szemem, te szemed, ő szeme, stb.
2012. jún. 22. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az én lányom 3 éves és néha az enyém helyett még azt mondja hogy tiem.egy fél év érti ha azt mondjuk az az enyém vagy az övé.
2012. jún. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A lányom kb 2 éves korától használja a birtokragot. Néha eltéveszti a ragozást, de magával a birtokraggal, hogy enyém/övé/miénk/tied stb. tisztában van.
2012. jún. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Olyan 3 éves korától, mikor elkezdett beszélni értette meg, és mondta hogy ez a mamié, ez az anyáé, ez a kis barátjáé, ez az övé, ez az enyém, ez a tiéd.
2012. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem értik már kétévesen is

más kérdés, hogy néha rosszul használják, mert még nem váltak le anyáról, ezért az ő szempontját használják pl megmosom a hajadat = megmosod a hajamat...

2012. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam pont 2,5 éves, és egy hónapja mond olyat, hogy: "Megittam a joghurtomat". Ő korábban inkább E/3-ben beszélt magáról.

Nagyon édes, meseolvasás közben (mondjuk Micimackó) egyszer csak megszólal, hogy: "Én Boldi, Te anya!".

2012. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez eltérő, egyéni. Úgy tudod lemérni, hogy megkérdezed tőle, hogy "hol van az én szemem? " "Hol a te szemed? " "Hol a maci szeme?"
2012. jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 2,5 éves, kb fél éve már tudja használni, de sokszor még most is enyém helyett tiemet mond!
2012. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, igen, én valójában erre gondoltam, csak ezek szerint rosszul fogalmaztam a kérdésem. Nem arra gondoltam, mikortól használja helyesen, hanem mikortól tudja a fogalmát. Még beszéd előtt is tudhatja? Fiam még csak keveset beszél, de a testrészeket mikor mutogatja, még mindig a sajátját mutatja, ha a mienket kérdezzük, akkor is. Még ráér, csak másfél éves, csak kíváncsi voltam. :)


Köszönöm egyébként a válaszokat!

2012. jún. 22. 11:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az én lányomnál a játszótéren jött ez elő először olyan hangsúlyosan. Emlékszem, hogy mennyire csodálkozott, mikor el akart venni valami játékot, én meg mondta: ez nem a tiéd!
2012. jún. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Annyi a lényeg, hogy egymás után elmondod neki, hogy ez az én szemem, ez a te szemed, ez a maci szeme. Így feltűnő, hogy más a végződés, de megjegyezni még nem biztos, hogy sikerülni fog neki, hogy melyik kié. Idő kell hozzá, időnként elmondani neki, mondatokba belefűzni. Másfél évesen már elképzelhető, hogy meg tudja különböztetni, megjegyezni. Megérteni sokkal könnyebb a dolgokat, mint mondani. Én már nem nem emlékszem, a fiam mikor tudta megkülönböztetni, de jóval azelőtt, mielőtt beszélni kezdett. Szinte mindent megértett már sokkal előtte.
2012. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!