Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki paraffinolajjal tisztítja...

Aki paraffinolajjal tisztítja a gyereke fülét, a csepegtetés után mit tesz vele? Mennyi idő múlva folyik ki?

Figyelt kérdés
Lefekteti? Fontos, hogy melyik oldalára?
2012. jún. 23. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

soha nem öntenék a gyerekem fülébe semmit

ami látszik fürdéskor vízzel kimosom, de téged is arra

kérlek NE önts bele semmit SOHA

2012. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Amit az elsö irt azt tedd!!!
2012. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Nekünk a doktor néni mondta a paraffin olajat, vagy pedig étolajba keverve egy kevés szódabikarbónát és az kitisztítja. Lefektetem, belecsepegtetem, mivel nem marad meg egy helyben, ezért rögtön csepegtetem a másik fülébe is. Ami kifolyik, azt papírtörlővel itatom fel. Aztán fürdéskor megtörlöm neki.

Nem mindig elég a víz és a sampon/szappan/tusfürdő, akármi.

2012. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekünk is az orvos mondta.


Tehát szinte rögtön kijön a felesleg?

2012. jún. 23. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki magadon, akkor lesz sejtésed, mi történik a gyerekkel! :) Én használtam a saját fülembe kimondottan fülzsír oldására cseppet. Annál csak pár percet kellett várni és utána kimosni vízzel. A 3 éves fiamnak sprayt vettem, ugyanaz a sós vizes oldat, mint amit orrba is használnak millióan. Azt is bele kell fújni, néhány pillanat és ki lehet öblíteni vízzel. Én a zuhannyal szoktam kimosni egyébként a fülünket, gyengére állítva. Ha nem mostam ki vízzel a saját fülem, még 10 perc múlva is "kattogott", baromi idegesítő érzés volt, azt nem szeretném a kisfiamnak. :) Nem is használom mindig, de volt egy időszak, hogy nagyon zsírosodott a füle, nem győztem törölgetni. Magamnak is azért vettem, mert viszketett. Szóval tényleg nem mindig elég a sima víz. Szappannal/tusfürdővel pedig éppen veszélyes, én azt hallottam.
2012. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

Én is csak belecsepegtetem a pár cseppet és ahogy forog azonnal ki is folyik a felesleg az a kevés ami benne marad elég arra hogy kitisztítsa neki.

Kedves első!Ha gyulladt volna már be a gyermeked füle akkor te is belecsepegtetnéd:)

2012. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem az a fura hogy orvos mondta hogy SEMMIT ne tegyünk a fülébe

de nektek is orvos mondta ezt a kezelési módot


annyira utálom hogy még az orvosok sem tudnak megegyezni:(

2012. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!