Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Ha antibiotikumot kap a...

SOS! Ha antibiotikumot kap a kislányom, elvihetem azért egy szülinapra, ahol a szülinapos tegnap lázas volt, és folyik az orra?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy van e rá esély, hogy elkap valamit a gyerekem? Már több, mint 2 hete szenvedünk hörghuruttal, de még csak tegnap éjszaka volt először, hogy egyáltalán nem köhögött a lányom. Nagyon nem lenne jó, ha el kapna valamit! Ha most nem lett volna beteg, akkor elvinném, mert nem gondolom, hogy egy kis orrfolyás olyan veszélyes, de így?? Viszont az ünnepeltet sem bántanám meg.. Nagy dilemmában vagyok! Help me!
2012. ápr. 14. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Bocs, de alapszabály, hogy antibiotikum szedés,mellett a gyerek nemmegy sehová, otthon pihen.
2012. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Én nem vinném még akkor sem, ha nem lett volna beteg.

Sőt a szülinapos gyerek anyukája helyében lefújnám a bulit, azaz átenném későbbre mire a gyerekem meggyógyulna. Ha lázas is a szülinapos, akkor az már nem csak egy kis orrfolyás.

2012. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem értelek! Beteg gyereket beteg gyerekhez!?

A tiéd is fertőz még, és a kisfiú is! Azt sem értem hogy hogy gondolja az az anyuka is, hogy a beteg gyereknek tart szülinspos bulit, hogy aki egészségesen elmegy, az is megkapja!

2012. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vinném. Nehogy visszafertőződjön.
2012. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek az előttem szólókkal. Most te komolyan elvinnéd a gyereked hogy megfertőzze azt aki esetleg egészséges, és a szülinapos gyerek anyjának is csak ennyi esze van? Gratulálok!
2012. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az antubiotukum hatásos bizonyos típusú baktériumokkal szemben, de szörnyen legyengíti az immunrendszert (hiszen a gyógyszer dolgozik,nem a szervezet) így az "nyitott" minden vírusfertőzésre. Ami ellen ugye az antubiotikus semmit nem ér.

Tehát antibiotikumot szedő gyerek nem megy sehová.Otthon marad,mert elkap mindent.

2012. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy a hörghurut fertőző, de egyébként igazatok van. Konkrétan azt nem tudtam, hogy ha antibiotikumot kap, akkor az mennyire gyengíti le az immunrendszerét? Szerencsére nem beteges a lányom, most kapott először antibiotikumot, ezért nem tudtam mit lehet, és mit nem!

A másik anyuka pedig alapból elég könnyelmű, de ez már az Ő dolga..

Nem akartam senkit felháborítani, csak nem tudtam..

Nem megyünk, majd máskor odaadjuk az ajándékot!

Köszi a válaszokat!

2012. ápr. 14. 11:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anyuka!

A hörghurut fertőző!

Ne vidd gyerekek közé a gyermekedet, amíg nem gyógyul meg. A másik anyuka no komment. Az, hogy tegnap lázas volt és taknyos, az még igencsak fertőzhet. Nem véletlen, hogy a gyerekorvos is csak 3 nap láz- és tünetmentes nap után írja ki a gyereket, hogy mehet az oviba.

2012. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát őőőőő, nem nagyon jutottam szóhoz, pláne nem a kommented után. Szerinted gyógyszert kinek írnak fel, aki beteg, aki beteg az pedig fertőz, a hörghurut bakteriálisan fertőző betegség, nem játék, simán végigfertőzne mindenkit és könnyen lehet benyelné az ünnepelt nyavalyáját, ami egyébként lehet egy egyszerű vírus is, amit ugye antib nem gyógyít, 3 nap múlva olyan rosszul lenne a csemetéd, hogy az ágyból nem bírna kikelni.


Eszembe nem jutna vinni!


Hát a másik anyuka..... Tényleg komolyan gondolja, hogy valaki is elmegy a lázas gyereke szülinapi zsúrjára? Én ha ott tudnám meg, hogy beteg az ünnepelt, akkor is sarkon fordulnék.

2012. ápr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!