Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél éves lányomat...

Két és fél éves lányomat elvinné a nagymama ottaludni. Én aggódom túl?

Figyelt kérdés
300km-re lakunk egymástól. Havonta pár napot van nálunk a mama, tehát ismerik egymást, el tudja látni és a lányom is odavan a mamájáért. Most szólt, hogy elvinné egy hétre magukhoz, a szabadsága idejére. Én engedném is, meg nem is; biztosan jól érezné magát, de mi van, ha mégsem? Több óra az út... Az apja hallani sem akar a dologról, és nekem is nagyon hiányozna. Ti elengednétek?
2012. jún. 24. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre egy hét elég soknak tűnik. De egyszer el kell ezt is kezdeni. Próbáljátok először csak 2-3 napra elengedni. Aztán fokozatosan egyre többször és hosszabb időre. A gyerek ebben a korban már érett rá, de előszörre egy hét biza szerintem is sok.
2012. jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egy hét valóban sok erre az időre. Szerintem így elengedhetnéd 2-3 napra, legalább ti is pihentek egy kicsit és biztos hogy a gyerek nagyija is ezt szeretné hogy a gyerek is nyaraljon egy picit meg ti is tudjatok egy kicsikét pihenni. Én 2-3 napra elengedném eleinte mert az 1hét valóban sok lenne még neki és talán 3-4 nap múlva már olyan honvágya lenne hogy akkor egy darabig nem fogjátok tudni oda adni még 1 napra sem. Szerintem 2-3 napig el lesz ott utána érte mentek majd haza hozzátok. Az 1 teljes hét valóban sok lenne neki.
2012. jún. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy, csak simán próbálkozzatok. Elviszi a mama, és, ha a gyereknek honvágya van, visszahozza. Mindegy, hogy egy hét múlva utazik ennyit, vagy 1-2 nap múlva. A bátyám ennyi idősen egy hétig is el volt a mamánknál, én egy délután alatt hisztirohamot kaptam még 4-5 évesen is, ha ott kellett valahol aludnom.. Minden gyerek más, ha szereti a mamáját, én engedném kipróbálni, hogy bírja.
2012. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyereke válogatja.A kisebbik lányom imádta a nagyiját,ő kérte hogy ott aludhasson,mikor alvásra került volna a sor haza akart jönni,anyósom mindig elbolondította,szeretett nála lenni alapvetően.Sajnos már nem él,de a lányom mai napig emlegeti milyen jó volt ott aludni,hogy hiányzik neki.Mondjuk mi egy faluban is laktunk.A nagylányom 3 éves korától egy hetet nyaralt a dédinél,havonta találkoztak,nem volt napi kapcsolat,ő bárhol ott aludt nem volt gond soha.A kicsi fiam 2 és fél éves,mama tesója,ő tölti be a nagyi szerepét,a fiam simán ott alszik nála.Szerintem engedd el,ez nekünk szülőknek sokszor sokkal nehezebb hidd el.Ha nem érzi jól magát a mama majd telefonál,és hazahozzátok.
2012. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is ennyi idős, most van a mamánál, igaz csak 4 napot, de még maradna:)


Egy próbát megér, beszéljetek gyakran telefonon, és mond meg a gyereknek, ha baj van, mondja meg mamának hívjon fel téged.

Első két nap telefonáltatott is a fiam, hogy anya küldjön puszit a bibijére, azóta csak kétszer beszélünk naponta, délelőtt, és este lefekvés előtt.


Szóval próbáljátok ki, ha a kicsi nem bírja, bármikor elhozhatjátok.

2012. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam is 2,5 éves, és ő most megy majd 1 hétre a mamáékhoz, DE mi minden hónapban ott vagyunk egy hétvégét, és már volt is náluk egyedül 3-4 napot tavaly is.

Ha jól értem a lányod még nem volt a mamánál, csak mindig ő jött? Akkor megértem az aggodalmad, lehet én sem engedném egyből egy hétre, főleg úgy, hogy a mama viszi az "ismeretlenbe". Miért nem ti mentek, ti viszitek, maradtok vele is 2-3 napot, vagy hétvégét, és ha ok, megszokta, akkor maradhat....


Amikor mi először otthagytuk a fiam, sírva hagytam ott, másodjára már meg sem könnyeztem, tudtam, hogy jó kezekben van és ő is szeret ott lenni.

2012. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok tipikusan az a "jaj magamhoz kötöm a gyereket" típusú anya, de azt mondom, így hirtelen 1 hétre 300 km-re elvinni úgy,hogy még nem aludt külön tőletek, merész vállalkozás. Először 1-1 éjszakára kellene próbálni, aztán később mehetne az 1 hét is.
2012. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!