Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most így mi értelme van...

Most így mi értelme van annak, hogy a nagymama vigyáz a gyerekre?

Figyelt kérdés
A nagymama felajánlotta, hogy menjek vissza nyugodtan dolgozni, ő vigyáz a gyerekekre. Egy épületben lakunk, de másmás emeleten. Én reggel 6kor elmegyek itthonról és este fél6-6 között érek haza. 2 gyermek van, az egyik már óvodás. Semmi gond addig, amíg valamelyik gyerek nem lesz beteg. Mert a nagyi kijelentette, hogy ő ugyan nem szívja az orrukat, nem ad be nekik kúpot, mert nem tudja hogy kell, meg mert nincs szíve lefogni orrszívásnál, stb... Itatni nem itatja, ha lázas, vagy hasmenése van, merthát mégsem erőszakolhatja bele a folyadékot. De nekem a legelején azt mondta, hogy nem kell táppénzre mennem, ha betegek a gyerekek, majd ő ellátja őket. Amíg még itthon voltam, többször felajánlottam neki, hogy próbálja meg az orrszívást, kúpbeadást, fájdalomcsillapító szirup beadását, inhaláltatást, de nem akarta megpróbálni, pedig mondtam, hogy csak akkor tudok segíteni ezeket megmutatni, ha épp beteg valamelyik. Merthogy ő ugyan nem próbálkozik, majd ha kell, megoldja. De mégsem oldja meg... Ráér az egész nap, majd én megoldom, ha hazaérek, ő meg megtanítja a kicsit orrot fújni. A nagy már tud, de ha beteg, muszáj szívni is időnként. Néha a párom be tud segíteni, de ő is sokat dolgozik, nem tud mindig itthon lenni. Egyszerűen nem értem miért mondott annó olyat, amikor meg benne van az egészben, akkor meg csak a kifogásokat gyártja.
2012. ápr. 1. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem tetszik a felajánlott segítség, add bölcsibe vagy keress bébiszittert! Ezek persze pénzbe kerülnek. Anyós nem bébiszitter, szívességet tesz azzal, hogy segít. Vedd figyelembe, hogy egész nap vigyázni két gyerekre, pláne, ha betegek, nagy munka és ő már biztos van kb. 55 éves, megterhelő neki. Ne fogadd el a segítségét, ha nem jó úgy, ahogy ő csinálja.
2012. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
add be bölcsibe ha nem tetszik. viszont oda is csak egészségesen viheted!
2012. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy. Ő ajánlotta fel a segítséget, hogy menjek dolgozni, amikor lehetőségem van rá, mert a mai világban, blablabla. Ezért rendeztem el a munkába állásomat. Már a szabadságaimat vettem ki, amikor fény derült arra, hogy ha betegek, akkor ő nem látja el őket rendesen. Nyilván, ha az elején azt mondja, hogy betegség esetén nem vigyáz rájuk, akkor más megoldást kerestem volna és még maradtam volna itthon. Bölcsödében nincs hely, és nincs pénzem babyszitterre sem. Szégyen vagy nem, nem mindenki engedheti meg magának, hogy bébiszitterre költsön.
2012. ápr. 1. 14:58
 4/12 A kérdező kommentje:

Mellesleg nem az anyósomról van szó:)

És hangsúlyozom, hogy ő kijelentette, hogy nem kell táppénzre mennem, ha beteg valamelyik gyerek, mert ő ellátja őket.

2012. ápr. 1. 15:00
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Én megértem az vívódásodat...:-( nem tudom a megoldást, de értem mi a problémád...sajnálom...én is bajban leszek majd fél év múlva kb.
2012. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Én 4 órában megyek vissza, mert anyu fog vigyázni az ikreimre. Úgy beszéltük meg, hogy ha betegek lesznek, az orvoshoz menetel napjára veszek ki egy nap szabit, de amúgy ő mindent elintéz. Mondjuk az orrszívás két emberes munka nálunk, de majd kialakul.

Ha felveszik őket bölcsibe, akkor szeptembertől visszemennék teljes munkaidőbe, de ha betegek, akkor nagyi intézi őket. Iszonyú hálás vagyok.

A két elsőnek mondanám, hogy sajnos nem elég manapság, hogy visszamész dolgozni, nem is hiányozhatsz állandóan, mert a gyerek beteg, és én értem, hogy a kérdező emiatt csalódott.A megoldást nem tudom, próbáld anyukádat rábeszélni, hogy ebben is segítsen, mert Te hamar kívül találod magad a munkahelyeden, ha állandóan betegállományba kell menned a gyerekek miatt.

2012. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt már nem is merem írni,hogy a picivel ő van gyesen, az összeget is ő kapja.
2012. ápr. 1. 15:20
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Szia fél évig nekemis volt gyesen anyukám a lányommal, ezalatt az idő alatt nem voltam jogosult táppénzre menni a gyerekkel, még a kórházba is anyukámat vették fel papíron, én meg szabin voltam.

tehát sajnos bunkón fogalmazok, meg kell "dolgoznia" a pénzért, vagyis igenis lássa el a beteg gyereket. Vagy ha nem hajlandó, akkor vedd vissza a GYESt, mert nincs annyi szabi a világon, amennyi egy beteg gyerekre elkölthető, főleg az elején.

2012. ápr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kedves pontozó bizottság elárulná, hogy miért lettek lepontozva a válaszolók?

2012. ápr. 1. 21:43
 10/12 anonim ***** válasza:
nagypapa nem tud besegíteni a betegség idején a nagymamának? Amúgy tényleg gáz, szólhatott volna előre, hogy ha gond van, rá ne is számíts.
2012. ápr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!