Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónapos lányomat márt nem...

22 hónapos lányomat márt nem kötelező etetőszékbe tenni igaz? Mindig adtok levest és utána másodikat a 2 év körüli gyereknek? Egy átlagos napirend hogy néz ki? tud enni önállóan?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 22 hónaposom van, csak fiú :)


Na ő kb fél éve nem hajlandó etetőszékbe ülni, így térdelni szokott egy széken és az asztalnál eszik. Van amit önállóan, van amit még én adok, de nagyon igyekszik :) Ő nagyon leveses, ha jó tartalmas leves (raguleves, gulyásleves stb...) akkor van amikor nem kér másodikat sem.


Napirendünk, reggel fél 7- 7 körül ébred, öltözés, reggeli, bár most szünet van, de a tesót elkísérjük az oviba, bevásárlás, séta esetleg játszótér. Délben ebéd, utána tesóért az oviba. Együtt szépen delelnek, kb 3-ig, játszás, én főzök vacsit és a másnapi ebédet, majd lemegyünk játszani, apát várni. Ha megjött akkor 6 körül vacsi, játék. Este kb fél 8-8 körül fürdés, mese, fekvés. Szerencsére szépen elalszik egyedül, általában 1-2 alkalommal ébred meg éjszaka ha épp nem jön foga, vagy nem beteg. Még mellettünk alszik egy utazóágyban, de tervezem hogy a nyáron átköltözik a tesó szobájába, a delelések már ott vannak, hogy szokja.

A napirendünk annyiban változott most hogy nincs ovi, hogy nem kísérjük a tesót, hanem itthon vagyunk, vagy vásárolunk.

2012. jún. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nittababy ***** válasza:
ha nem akarod etetőszékbe ültetni nem kötelező!!nem adok neki kétféle kaját mert annyit nem tud enni azt adom neki amit a legjobban szeret a kettő közül!!amúgy az enyém még csak 15 hónapos de ezt úgy írtam hogy 2 évesen ezt fogom tenni!!
2012. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 27 hónapos.Kb 1 hónapja raktuk el az etetőszékét, mostmár kényelmesen eléri a székről is az asztalt.17 hónapos kora óta bölcsis, így hétköznap a bölcsiben kapnak levest is és másodikat is.Én hétvégén csak egyfélét szoktam főzni, vagy leves meg valami süti utána.

Nagyfiam 15 hónapos kora óta egyedül eszik.

2012. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kislanyom 1 honap mulva 2 eves. etetoszekben eszik es szereti meg, mindig megkerdem hol akar enni es az o szeket valasztaj:) mar reg nem adok en neki, egyedul eszik. lavest es masodikat is ha ker, ha nem amelyiket keri. reggel fel 8- 8 kozott kel, ezutan reggelizunk, en 10kor munkaba megyek, o fel 1 korul fog lefekudni (nagynenje vigyaz ra) en mar csak este latom. deli alvas utan ker enni ha ehes, este 7 korul vacsi,furdes, 10 korul alvas.meg ciczik reggel, este , hajnalban. csak 2 hete kezdtem el dolgozni, es szakad meg a szivem hogy otthon hagytam, viszont ujra babat varok, es kell a munkaviszony:) tehat legkesobb decembertol ujra otthon leszek:)
2012. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én is babás vagyok de még fiatal 4-5 hetes
2012. jún. 27. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!