Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » ADHD-ja van a fiamnak, kezdem...

ADHD-ja van a fiamnak, kezdem úgy érezni, hogy feladom a küzdelmet, már nem is próbálok meg elvárni dolgokat tőle, hanem azt mondom magamban hagyjuk rá, nem tehet róla, beteg, éreztek néha így sortárs szülők?

Figyelt kérdés

Születési körülményeivel függ össze állítólag a hiperaktivitása,nehezen kezelhetősége.Értelmi képességei kimagaslóak,viselkedése szélsőséges.Sosem értettem,hogyan fér össze a kimagasló IQ azzal,hogy ennyire képtelen valaki kontrollálni magát.

Évekig nem volt nálam lelkesebb aki együttműködött a szakemberekkel,fejlesztésekre hordtam a gyereket.

Hittem benne,hogy előbb-utóbb a sok küzdelem meghozza majd a gyümölcsét.


Mostanában kezdem úgy érezni,hogy nagyon belefáradtam ,hiszen egyfolytában szólok ezért,szólok azért,nevelem,nem hagyok semmit szó nélkül és mégis folyton azt hallom,hogy miért nem nevelem meg ,egész nap percenként szólok ,mert percenként csinál valami hajmeresztőt,tele van súlyos sérülésekkel,mert még 7 évesen sincsen semmi veszélyérzete,naponta szaladunk a sebészetre,már ismernek bennünket.

Sokan ha láttják a viselkedését,hogy hogyan jön nekem,akkor azt mondják,hogy agyonütnék ,én pedig tartom magam ahoz,hogy egy újjal sem nyúlok hozzá,sajnálom őt,betegnek gondolom és be kell valljam ...ezt idáig nagyon szégyeltem ,de nagyon sajnálom magamat is,mert nem tudom már mit tehetnék ennél többet.

Sokan megjegyezték már,hogy ők nem tudnának ha ilyen gyerekük lenne ennyire türelmesek lenni vele.

Betegnek,rám utaltnak érzem,igyekszem másoknak elmagyarázni,hogy nem direkt csinálja,hogy mi mindent elkövetünk,hogy javuljon a helyzet ,de ezzel együtt kell élnünk.


2012. jún. 25. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
nagyon megértelek:(
2012. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Figyelj ide!!

A gyerekednek ez nem betegség. Tüneteggyüttes, és mindenféle reakcióra rásütnek vmi flancos szakkifejezést. Egy a lényeg: TE neveld úgy, mint eddig, nagy türelemmel, szeretettel! Ez a magatartásforma nem fogja végigkísérni az életét, és jó irányba fog fordulni, hogyha a szülő kitart. Amikor eljön az a kor, amikor ésszel felfogja hogy ez neki sem jó, meg fog komolyodni. Ált. reszketnek az ilyen gyerekektől, h "úúúristen mi lesz kamaszkorban....d"e pont addigra szépen "összeszedik" magukat , mert az értelmi képességeik, készségeik ,motivációjuk lesz annyira erős, h lefékezzék saját magukat.

2012. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Sokszor annyira kedves,aranyos,nagyon szeretem .


Néha viszont nem tudom megnyugtatni és őrjöngve kér,hogy segítsek neki megnyugodni,mert képtelen rá.Már 4 évesen is sírva imádkozott,hogy a Jézuska segtísen neki megnyugodni :-( !

Olyasmit csinál,mintha pánikrohama lenne,attól,hogy nem tud megnyugodni.

Én mindig mindent elkövetek,hogy sikerüljön megnyugodnia,nem verem meg,ha fáradtan sír és kiabál,hanem próbálom megnyugtatni,rávenni a pihenésre.

2012. jún. 25. 15:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nem csak a levegőbe beszélek (ha el is sodort az élet , de elméletileg pedagógus vagyok, ill. a családban is van 1-2 ), voltam tangyakon, ahol 2 ilyen hasonló kisgyerek is volt. Az egyik olyant csinált, h elbújt a szünetben, és nem akart előjönni, csak sírt meg kiabált. Úgy kellett kérni, könyörögni, h ezt ne csinálja, jöjjön elő....Órákon nem figyelt, mászott a padok alatt, kezelhetetlennek tűnt. Mondjuk igaz, nagyon sok függ a pedagógus személyétől, mert az ő tanítónénije is csupa szeretettel és nyugalommal kezelte ezt, külön feladatokat adott neki , pl. matricát ragasztott albumba stb. Amúgy nagyon okos kisgyerek volt, pl. ismerte az afrikai állatok nevét, és el is magyarázta, h melyik milyen, mit tud stb. Mindenki előre félt tőle, felsőbb osztályokban, hogy "jajjajjj, tudod ez az a problémás..." Elkezdett kiskamaszodni, és napok, hetek alatt nagyot változott. Kezdett komolyabban tanulni, érdekelni kezdte a történelem, földrajz pl. ÉS ezen keresztül kezdett beilleszkedni az osztályba is. (Addig még az osztálytársai is féltek, tartottak tőle). 8-ra értelmes, komoly fiú lett, simán felvették gimibe, a régi "földönkúszós" kisfiúnak nyoma se volt addigra. Tudom , ez egy happy end-es sztori, de azt is tudom, h ez is olyan, mint a pelenka...egészséges emberen nem marad rajta.... És ők egészségesek, csak van egyfajta extraérzékenység bennük. Pozitív, negatív értelemben is. De ez nem kíséri végig az egész életüket, jobban írva, alakul bennük, átalakul.
2012. jún. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add fel. Nem tehet erről a dologról, te is tudod. Ha most nem bírod kezelni, türelemmel lenni felé akkor lehet hogy felnőtt korában nagyon problémás lesz. Most még csak 7 éves, nem tudja hogy mi ez az állapot gondolom.
2012. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne add fel!!

Én is ilyen voltam, pontosan, és 11 évesen változtam meg (akkor még ilyesmiket nem diagnosztizáltak). Nem tudom, hogy kinőttem, vagy 1-2 történés az életemben segített túllendülni, de arra emlékszem, mikor ilyen fiatalon nagyon hosszasan elgondolkodtam azon, hányszor mentek anyunak a szülőin mind a tanárok, mind a szülők. Akkor gondoltam át azt is (igen, ilyen fiatalon), hogy mi mindent tett értem anyukám, mennyit harcolt, hogy jobb osztályban maradhassak (mert kimagasló tanulmányi eredményeim voltak, de olyan magatartásom, amit nehezen toleráltak).

Kitartást! Sajnos édesanyám már nincs köztünk, de mindig hálás leszek neki, hogy olyan türelemmel, szeretettel kezelt engem.

2012. jún. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát -szerencsére- én nem tudom, hogy milyen egy ilyen kisgyerek édesanyjának lenni.

Sajnálom, hogy "beteg" a fiad, de ahogy mások is írták, ez olyan, mint a pelenka, előbb-utóbb leszokik róla. Kívánok neked rengeteg türelmet, megértést, imádd, szeresd őt, szerintem ennél több nem kell.

2012. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves Anyuka!


Én azt szeretném megkérdezni, hogy kik vizsgálták a kisfiát? Kik azok, (mely szakterület orvosai) akik kimondják hogy valaki ADHD-s??? Én nem sokat tudok erről a témáról. 30 múltam most, és tanulási-koncentrációs gondjaim és végső elkeseredésemben fordultam segítségért. Be akartam fejezni egy fősulit, de nem megy... Ott közölték velem hogy valószínüleg ADHD-m van. De most már nehéz megállapítani. Nem értem a szakirodalmat sem, hiszen azt olvastam egyszer hogy kreatív a gyerek és később szép karriert futott be, máskor meg azt, hogy ne csodálkozzunk, ha ilyen emberek folyton elveszítik a munkájukat és sokszor utcára kerülnek. (Én is ott lennék ha nem lenne a párom, mert "én sem felelek meg", hiszen túl izgága vagyok. 8 órás műszakot végig koncentrálni meg teljes képtelenség nálam. És csak annyit mondtak nekem, hogy ezzel együtt kell élni és kész.. Tudja valaki egyáltalán, hogy milyen életet tud majd élni egy adhd-s? USA-ba úgy tudom, hogy törvény kimondja hogy nem lehet kirúgni őket, kérdés hogy fel veszik-e.... Na de mi megy 300 évvel le is vagyunk maradva kb..... :(((

2012. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hajci13 válasza:
szia nekem is adhd-s a kisfiam.Másodikos volt amikor az iskola küldött pszihiátriára, és ott állapitották meg, hogy adhd-s. nem vagyok a gyógyszer hive , de nekünk sokat segített. majd márciusba viszem Bp-re a Vadaskert ambulancciára kivizsgálásra. nagyon sok jót hallottam róla, remélem hasznunkra válik. én csak azt tudom ajánlani mig nem késő keres fel egy pszihiátert, és kérj kivizsgálást.
2014. febr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!