Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtéthez elég a...

Orrmandula műtéthez elég a háziorvos véleménye a fül-orr gégésznek, vagy kell hosszabb fül-orr gégészeti múlt is?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom. Fül-orr gégészeten még nem volt (50 km a legközelebbi). Kb. fél éve (előtte is volt probléma) 2-3 hetente annyira megduzzad az orrmandulája, hogy majd megfullad, úgy köhög (legalábbis a gyerekorvos szerint).

Most már odáig jutottunk, hogy 2 hete kapja a gyógyszereket, de még mindig nem ürül az orrából semmi, csak hátrafelé csorog a váladék, és ingerköhögése van :-(

A doki szerint ideje megszabadulni az orrmandulájától.

Most akkor ehhez elég a doki véleménye is, vagy több hónapig kell majd fül-orr gégészhez is hordanom? Mert akkor legyünk rajta inkább most túl, mint télen, mikor kezdi az ovit.


Válaszaitokat előre is köszönöm



2012. jún. 26. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is hasonló cipőben járunk,az én Kisfiam 3 éves lesz.3 hónapnyi köhögés után megállapították,hogy nagy az orrmandulája. Elvittük egy magán orvoshoz,aki megnézte,azt mondta hatalmasak a mandulái,és javasolt a kivétel. Én úgy tudom,hogy egy fül-orr-gégészeti javaslat,és egy házi orvosi papír is kell,hogy altatható-e. Persze előtte vizsgálatok,vérvétel..stb.

Még mi is előtte állunk,mert közben elköltöztünk.

Az orvos azt mondta,hogy 3 éves kor előtt,csak nagyon indokolt esetben végzik el a műtétet.

Nem kell több hónapig orvoshoz hordanod.

Szerencsére nálunk szinte teljesen megszűnt a köhögés,mióta elköltöztünk.

Csináltattunk egy allergia tesztet is,hogy nem-e amiatt duzzadt meg az orrmandulája,de minden negatív lett.

Talán nektek sem ártana egy...

2012. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi

Allergia teszten túl vagyunk ( nagyobbik lányom allergiás).


Minden pici náthától úgy bedurran az orrmandulája, hogy az orrán nem csurog semmi, még kiszívni sem lehet, minden hátra csorog neki. A doki szerint örüljek, hogy nem az füle felé :-(

Jelenleg bölcsis, novembertől megy át oviba, én januárban szülöm a harmadikat, augusztusban tudnék úgy szabira menni a munkahelyemről, hogy hosszabb időre otthon legyek vele. ezért filózok rajta, hogy ennyi idő alatt elintézhető-e?


Itt két évestől műtik.

2012. jún. 26. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!