Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nurofen vagy Cataflam vagy...

Nurofen vagy Cataflam vagy lázcsillapító kúp?

Figyelt kérdés

MI eddig sosem használtuk a kúpot, mindig segített a Nurofen lázcsillapításra. Ma reggelre a lányomnak 39 fokos láza lett. Cataflamot adtam neki, 1 óra múlva lement, délre megint belázasodott. Újra cataflam, de egy óra múlva még mindig 39 felett volt a láza. Akkor kapott egy nurofent és hűtőfürdőztünk. Most alszik, most fogtam meg a homlokát, úgy néz ki lement a láza.

Erre most jutott eszembe, hogy kúp is van itthon. Ti használjátok? És lemegy tőle a gyerek láza?

(5-re megyünk gyerekorvoshoz, ez csak amolyan körkérdés, hogy érdemes-e kúpot használni?


2012. jún. 27. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nem használok kúpot , mert azonnal kikakilja.

Nurofen és panadol szirupot szoktam felváltva használni és hűtőfürdőt.

2012. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ilyen magas láznál csak kúpot adok a kislányomnak.Én Mexalen kúpot szoktam neki adni,jobban leviszi mint a Germicid C.Nurofent csak alacsony láznál adok neki.
2012. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem írtad mennyi idős a gyereked. Az enyém 2,5 éves, és én is Nurofent használok neki. Elsősorban azért, mert neki nagyon hatékony, mindig hamar leviszi a lázát, és ehhez csak bónusz, hogy ő maga nyomja a szájába, tehát nem kell vele harcolni. A kúpot kb 1 évesen kapott utoljára, de utána soha többet, mert nagyon kellemetlen volt neki. A kúpot ma már csak a leges legvégső esetben használnám, amikor már semmi nem használ, se Nuro, se hűtőfürdő, sem semmi.
2012. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bár a cataflam is csökkenti a lázat az nem lázcsillapító! Nurofen és panadol felváltva mehet. Esetleg ha van otthon lázkúpod akkor azt is adhatsz, de 3-4 órának el kell telnie a két lázcsillapító beadása közt.

Én szívesebben adok kúpot, mert az enyémek nagyon hányósak, ha lázasak... Nekünk jobban, tartósabban is csillapítja a lázat.

2012. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Szerintem a kúp nincs korhoz kötve.Az én kislányom is 27 hónapos de ha magasabb a láza csak is kúpot adok neki.Gyorsabban leviszi.

2012. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát, ahány ház annyi szokás, mint látom...

Mi csak kúpozunk, mert a szirupnál megy a hiszti. Amúgy nálunk a nurofen jött be, de annak van kúp változata is. (a nurofen láz és fájdalomcsillapító egyébként!) A cataflamot nem tudom...ill. nem vagyok benne bizti, de mintha az CSAK fájdalomcsillapító lenne. De lényeg, ami a lényeg: Nekünk azt mondta a dokink, h nem nagyon magas láz esetén 1 fajta kúp, ha magasabb , és gyorsan jön a láz 2fajta váltakoztatva. (pl. Nurofen kúp/szirup és 3 óra múlva akár mehet pl. a Mexalen kúp) 40 foknál meg előbb hütőfürdő utána bármilyen kúp.

2012. jún. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

19 hónapos a kislányom

A cataflamot a doki írta fel még pár hónapja, ha a nurofen nem használna.

2012. jún. 27. 15:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha hirtelen felmenő magas láz akkor mindig kúpot adok! Sokkal gyorsabb a felszívódása mint a szirupoké. A fiam 5 éves neki is kellett múltkor kúp mert sehogy nem ment le panadolra, a lányom 2.5 neki is azt adtam magas lázra.

Amúgy nekünk meg épp a Nurofen nem válik be, így panadolozunk.

Cataflamot úgy tudom egy nap max.3szor lehet adni és igen ELSŐSORBAN fájdalomra való erős fájdalomra (pl. fül vagy fogfájás), és csak másodsorban csillapít lázat.

Persze olyan szituáció is van amikor az hat a legjobban.

2012. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Illetve a gydoki ,-ezt jól írtam-, csak a kúpra mondta, hogyha magas a láz 2félét is lehet adni váltva(mert a kúpból-most csak kúpról beszélek- 4-5 óránként lenne adható..., de másfélét akkor lehet adni 3 óra múlva -ha nem menne le a láz-, rem.érthető) Esetleg a szirupnál rá lehet kérdezni, h ott hogy van ez?
2012. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én is kúpot adok a 22 hónaposomnak ha a panadol, algoflex vagy nurofen nem használ. a cataflam cseppet sajnos ő nem bírja.a kúp mindig használt.
2012. jún. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!