Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekkori köldök piszkálás?

Gyermekkori köldök piszkálás?

Figyelt kérdés
Miért tiltják a szülők a kisgyereknek hogy piszkálja a köldökét? Van valami értelmes magyarázat erre? Vagy csak józan paraszti ésszel annyi, hogy ha kiszakad akkor lyuk lesz a hasunkba?
2012. jún. 27. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:

kiszakad???? 3 gyerekem van, de egyik sem piszkálja a köldökét, én sem emlékszem ilyesmire gyerekkoromból. Talán csak azért tiltják, mert nem "illik".

De ha piszkálja is, kiszakadni nem fog.

2012. jún. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én emlékszem, hogy gyerekek voltunk, játszottunk az utcán(vidéken) és valamelyik kisgyerek azt mondta nekünk, ha piszkáljuk, rákosak leszünk :-))) Akkor mindannyian elhittük, évekig bennem volt a para. Felnőtt fejjel persze tudom, hogy ez nem igaz, de a gyerekek jókat ki tudnak találni néha.
2012. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kisebbik lányomnak nagyon súlyos betegsége lett a köldöke miatt.Rohantunk azonnal a kórházba,veszélyes helyzet volt.Én ezért nem hagyom hogy piszkálja,nem szokta ugyan,de külön kértem is erre.
2012. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22 hónaposom pár hete szokott rá erre. főleg fürdésnél. én attól félek nehogy felsértse valahogyan a kis bőrét ott belül.
2012. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha piszkálás közben koszt nyomkod bele, az begyulladhat. Orvos mondta.
2012. jún. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem tiltom, de mostanában nagyon rá szokott. Mindnekinek meg akarja mutatni, amióta jó idő van, és nem kell body.

De szerintem sem olyan jó, ha sokat piszkálja, a köldök bőre elég érzékeny.

2012. jún. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!