Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Köldök problema? 24 hos kisfiam.

Köldök problema? 24 hos kisfiam.

Figyelt kérdés
3 hete vettem eszre h nagyon piros a koldoke. Minden furdes alkalmaval alaposan tisztara szarazra torlom de megis 2 naponta ujbol piros. Eleg mely koldoke van. Nem vakarja es nincs is szaga csak engem aggaszt. Valaki hasonlo tapasztalat?
2010. jan. 30. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 2 éves és neki is elég mél a köldöke. Amikor kisebb volt, ovoshoz vittem, asszem védőoltásra és eszembe jutott a köldöke, hogy van ott valami kis szösz szerűség, de nem mertem bántani. A dokinő akkor azt mondta, hogy vigyázzak, és takarítsam mindig, alaposan, mert begombásodhat, lerakodhat, elfertőzhet...

Tisztítási javaslata a következő: fültisztítót jól átitatni babaolajjal és kitörölni a köldököt mindkét irányba, majd alaposan átmosni vízzel én ezt is a fültisztítóval szoktam, a kádban, esti fürcsinél ezzel indítok, minden másnap. Nálunk azóta nincs gond, egy időben az én kicsimnek is körbe bepirosodott, meg is ijedtem. Nem hagyja kitisztítani, annyira ellenkezik, így mikor piros lett, már több mint 1 hete nem sikerült normálisan megtakarítsam, majd bevontam őt is és együtt megy a dolog. Jól kitakarítottam és másnapra már nyoma sem volt a pirosságnak és nem is fájlalta. :)

Remélem tudtam segíteni

2010. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom persze h segitettel. Nalunk is van hogy napokig szep de aztan ujbol bepirosodik. Orvos latta es ekcemat mondott ra. Kaptunk antibiotikumos kenocsot de en ne szeretnem neki mindennaposan hasznalni... de lehet hogy az lesz.
2010. febr. 2. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!