Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom viselkedéséve...

2 éves kislányom viselkedésével mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Nemrég még gyönyörűen elaludt és végig aludta az éjszakákat,mára viszont úgy sikítozik rémülten,mint aki valami szörnyet láttna ,ha autóval megyünk valahová,akkor egy emelkedőnél -lejtőnél vérfagyasztóan sikonyál félelmében.

Ha a szobában vagyunk bent ,akkor végig az ölemben akar ülni úgy,hogy rámfekszik és közben az ujjacskáját szopja,ha kérem,hogy inkább játszunk,akkor sír és maradna az ölemben.


Egy-két hónapja még végigaludta az éjszakákat és nem volt ennyire nagyon bújós,gyámoltalan.


2012. jún. 28. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
valami megrémisztette tv zet esteleg s látott olyat amit nem keltt volna
2012. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A viselkedése arra utal, hogy fél, és nem érzi magát biztonságban. Érhette valami ijesztő élmény, vagy változtak a körülményeitek? Én pszichológust is kérdeznék, ha nem változik, addig adj meg neki mindent amitől nő a biztonságérzete.
2012. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő de szerintem is valami megrémítette. Lehet hogy rosszat álmodott (zuhanás vagy ilyesmi elég gyakori álom) ez megmagyarázná az autós emelkedős dolgot is.

Hogy mit lehet tenni azt nemtom :S Esetleg megpróbálnék adni neki valami új plüssmacit/kutyát/valamit és azt erősíteném benne hogy ha az mellette van akkor biztonságban van. Ha nem múlik akkor lehet kikérném egy szakember véleményét.

2012. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak éjszakai sírások több gyereknél, nálunk is a családban. Ilyenkor gyakorlatilag meg sem ébred a gyerek, csak önkívületben ordít. Csak annyi tudsz tenni hogy mellette vagy és próbálod nyugtatni, amig nem fekszik vissza. Nálunk ez egy rövid időszak volt, de unokatesónál több mint fél év.

Egy két éves már kezdi felfogni, hogy sokminden baleset rajta múlik. Pl ha egyszer elcsúszott a vizes kövön akkor még jó pár napig nem akar a kőre lépni.

Ha ő most inkább a szeretgetést igényli a játék helyett, akkor azt kell nyújtani. A fiam is két éves, és ő azt játszotta hónapokig, hogy újra kisbaba. Magyarán sokat kellett ringatni, szeretgetni még a hordozót is elő kellett venni. De már kezdi elnőni ezt a szokást.

2012. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
olyan, mintha valami trauma érte volna
2012. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Sajnos vannak éjszakai sírások több gyereknél, nálunk is a családban."


A nagyobb fiútestvér kb olyan 3,5 éves korától kezdte a pavorozást,alvajárást,lehet ,hogy előbb is,de mi akkor jöttünk rá,hogy valami nem stimmel vele ,mert már egyértelmű volt,hogy szélsőséges amit éjszakánként művel,voltunk vele,neurológusnál,gyermekpszichiáternél,

gyermekpszichológusnál ,kiderült,hogy figyelemzavaros,éretlen az idegrendszere.

Mára 6 éves korára már alig jelentkezik a pavor,havonta kb 1 X .


A kislány egyértelműen magánál van,nem pavornak tűnik a dolog,tisztán kiabál,hogy anyucika,apucika gyere,amint magamra veszem már azonnal meg is nyugszik,aztán amint ismét visszateszem a kiságyba újra magán kívűl pánikolva,megrémülten ordít.


Megfogadtuk a férjemmel,hogy a kislány altatását nem rontjuk úgy el mint a fiunkét,aki még 5 évesen is miden éjszaka átjött aludni hozzánk és este órákig kell altatgatni,mire végül elaludna,idáig nem is volt gond a kislányunkkal,mert szépen magától aludt alig tettem be a kiságyba máris szépen pihent,tudomásul vette,hogy most aludni fog,sőt sokszor ébredéskor már úgy kellett ránézni,mert nem jelezte semmivel,hogy már ébren van,csak csendben nézelődött a félhomályban.


Tanácstalan vagyok,hogy ha sír és már kivettem az ágyából,próbáltam megnyugtatni ,akkor vegyük e őt is magunk közé mint annak idején a bátyust is,kaptunk is eleget az ismerősöktől,hogy jól elrontottuk.


Nem értem azt sem,hogy ha együtt van a a család a nappaliban,akkor miért akar folyton rámfeküdni,miért nem akar inkább játszani,próbálom terelgetni,hogy gyere nézzük meg a játékokat,de amint leteszem magamról a földre azonnal könyörögve sír,hogy vegyem újra magamra,majd rámfekszik hozza a takaróját és az ujjacskáját szopja,ebben a pózban remekül érzi magát,nem álmos ezsében sincs aludni,de mégis így akar lenni.

2012. jún. 28. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!