Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindig el kéne mondanom...

Mindig el kéne mondanom mindenkinek hogy attól mert nagy a lányom, még csak 2éves? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A kislányom 27hónapos,de kb 4éves gyerek méretével rendelkezik. 103cm,és 18-20kg körüli. Ezt nem tudom pontosan mert a 2éves státuszon volt 18kg.


Ma a játszótéren egy 3,5éves kislány aki láthatóan sokkal könnyebb,és fél fejjel alacsonyabb volt a lányomnál elvette a labdáját. Erre a lányom elkezdett sírni,hogy az az ő labdája. Amúgy is javában a dackorszakban járunk,és nem tudok vele mit kezdeni! Erre a kislány anyja elkezdett sopánkodni hogy egy ilyen nagy gyerek hogy lehet ilyen irigy?.

Az a másik lány meg meg is ütötte a lányomat,szegénykém meg sírva szaladt hozzám. Én rászóltam a kislányra hogy mégis ezt hogy képzelte. Erre az anyja még nekem állt. Teszem hozzá,semmit nem tett. Ült tovább a padon. Sokszor meg én érzem magam kellemetlenül,mert furán néznek rám,hogy ekkora gyerekem van és hogy milyen. Persze azt egy vad idegen nem tudja hogy még csak 2éves!



2012. jún. 28. 17:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
szép méret annyi szent van esetleg egy képed a kislányrol?
2012. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen mondd meg, és tedd hozzá, hogy arról nem tehettek, hogy fejlettebb a koránál.
2012. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ez most hogy jön ide??? Van képem,de nem szeretném mutogatni. Attól hogy teszek fel képet még nem kaptam választ!
2012. jún. 28. 17:21
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

De őszintén. Ha a lányod nagydarab és dupla idősnek néz ki, mint amennyi, akkor mit vársz? Mondd egyből, hogy 2 éves múlt. A játszótéri viselkedést ígyis-úgyis egyformán kell lereagálni.

Nem mindegy, hogy 2 évest vagy 4 évest ütnek meg? Egyiket sem hagynám.

2012. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen igazad van! Az arcán látni hogy mennyi idős,és beszélni sem tud még rendesen,de mikor "távolról okoskodnak" nekem az bánt!


Amúgy 4950g és 55cm született. Szóval nem született nagyon hosszúnak,de bepótolta!:)))

2012. jún. 28. 17:37
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzeted, az én másfél évesem is a hóna alá csapja némelyik 3 évest. Csak ő meg a másik oldal, olyan kis karakán, hogy simán visszavonulnak a nagyobbak, idősebbek, én ezért "magyarázkodom" folyamatosan. Neki is, hogy értse, meg a többi gyereknek és szüleiknek is, hogy bár nagy, de valójában kicsi.

Múltkor viszont találkoztam egy meglepően jó fej apukával. Nagyon félénk kislányával volt lenn, aki inkább elszaladt és bújt hozzá, mikor az enyém szemet és kezet vetett a lapátjára és még karattyolt is vmit neki ellentmondást nem tűrő hangsúllyal. Visszaadtuk neki, elnézést kértünk, erre ő, hogy semmi baj, amúgy is túl félénk a leány, hadd szokja. Kár, hogy ritka példány. Egy másik anyukától csak a fintorgásra telt, mikor megkérdezte mennyi idős a kis némberem, mert hogy az ő nagyszájú 3 évesét is visszavonulásra késztette. Nem csinált semmi rosszat, csak nem hagyta, hogy kisajátítsa a csúszdát. Érdekes jelenetek ezek, megértelek.

2012. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi,jó hogy nem csak mi vagyunk ilyen"csudabogarak"!:)))


A lányom sem az a félénk fajta,és nem fél senkitől,megy a nagyok után. Csak ma nagyon hirtelen történt,és meglepődött hogy "képen törölte" az a másik lány. Azért szaladt hozzám sírva.

2012. jún. 28. 17:56
 8/17 anonim ***** válasza:

Na nekem is ez van az én lányom is 2 éves és rendszeresen 3 nak vagy többnek nézik. Viselkedésben valóban sok különbség van ilyenkor még a gyerekek között, a fiam most 5 éves de emlékszem mennyire más volt 2 és 3 évesen. Ég és föld kb. Türelme belátása beleérzése 2 évesen zéró volt kb. 3 évesen meg jóval több.

Az én lányom ráadásul 1.5 éves kora óta mondatokban beszél úgyhogy ez sincs meg mint segítség hogy esetleg ebből rájönnének. Én magyarázkodok, nincs más hátra. Az olyan helyen ahova gyakran járunk meg ismerősök is vannak, ott elmondom hogy bár nagy még csak 2 éves. Ahol meg egyszer fordulunk elő ott nem magyarázkodok senkinek. Bár ha olyan szitu lett volna amit írsz hogy anyuka megjegyezte milyen nagy lány stb. ott mondjuk tuti szóltam volna egy ennyit hogy nem olyan nagy lány mert 2 éves.

2012. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ő is mondatokban beszél,csak van amit nem tud még tisztán kiejteni,vagy kihagy betűket,esetleg felcseréli.


Legtöbbször én is mondom hogy hány éves,de ha idegenek közé keveredünk azzal kéne kezdenem hogy "jó napot a lányom 2éves"?!

Szerintem ez butaság. Sokan megkérdezik hogy mennyi idős,ilyenkor persze megmondom,de legtöbb esetben akkor emlegetem a korát ha valamilyen szitu van!


Ja és a legrosszabb mikor a cumi miatt "le nagylányozzák".

2012. jún. 28. 18:32
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem látszik a gyerekeket mennyi idősek, a mozgásukon viselkedésükön, ahogy beszélnek... Szóval ha valakinek nagyobb gyereke van annak észre kéne vennie, hogy mennyi idős a gyereked. Sajnos ez a rosszindulat, mert mindenki csak a saját gyereket védi a többit meg letojja.
2012. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!