Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom bárányhimlős....

A kislányom bárányhimlős. Ebből tényleg ilyen cirkuszt kell csinálni?

Figyelt kérdés
Pár anyukával találkoztunk előtte,de akkor még nem tudhattuk hogy mi is összeszedtük valakitől.Most meg megy a nyomozás,hogy ki mikor hol érintkezett velünk.Ez valami lepra?Nyilván ha tudom,hogy ez van nem viszem sehová.De ez a kiakadás felidegesít.
2012. jún. 28. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy bujkál egy vírus a gyerek szervezetében, tünetet nem okoz, tehát a szülő nem tudja, hogy a gyerekével valami nincs rendben. Ez volt veletek is. Nem tehetsz róla, nem vagy hibás, hisz te sem tudtad. Szóval felesleges a cirkusz szerintem.

Nekem hozta már anyuka a gyerekem közelébe az övét és hagyta vele játszani úgy, hogy tök lázas volt, állította, hogy csak a foga jön, a végén kiderült, hogy vírusfertőzése volt a gyereknek, ami a fiamon is kijött 1 hét múlva. Az orvos pedig annak az anyukának is mondta, hogy lehet a fogától, de lehet valami vírusfertőzés is. De az anyuka szerint csak a foga! Na én elbeszélgettem ezzel az anyukával. Volt is belőle sértődés, de szerintem nekem volt igazam.

De a te eseted teljesen más. Ez bárki más gyerekével megeshetett volna, nem csak a tiéddel.

2012. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit fognak majd csinalna ha oviba kerulnek a gyerekek vagy esetleg bolcsibe? Ott van az igazi virus feszek. :) A gyerkek mindenfelet osszeszednek egymastol, erre fel kell keszulni es ezt tudni kell. nem kell kiakadni, ez termeszetes. En biztosan nem csinalnek belolle gondot. Amugy a barnyhimlo akkor fertoz a legjobban amig lappang. Ezert nem is lehet tudni es kivedeni. A lappangasi ido akkar 21 nap is lehet.
2012. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez ment...totál elé kellett zárnom a gyerekeket, ez oké de indokolatlanul kerültek minket elkülönítették a gyerekeket holott már leszáradtak a pörkök és orvos is azt mondta hogy már mehetünk közösségbe stb.

Hát felesleges ennyire félni tőle, jobb rajta átesni szerintem mert 95% esély hogy megfertőződnek úgyis az oviban bölcsiben. Teljesen meg úgyse tudják elkerülni a közösségeket.

2012. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a bárányhimlő, hanem a legtöbb betegség akkor fertőz a legjobban amikor lappang. Már csak azért is,mert nincsenek még tünetek. Az óvodában vannak cifrább dolgok is. Az, hogy mit mikor kap el a gyerek vagy egyáltalán elkapja-e a pillanatnyi fogékonyságától függ. Az én gyerekem kis barátjával összebújva játszott az oviban. A kis barátján estére előjött a skarlát. Az én gyerekem mégsem kapta el. A bárányhimlőt nem kaptuk el a kis unokatesóktól amikor rajtuk ment keresztül. Ezeknek már öt éve. Az enyémeimen tavaly télen söpört végig a bárányhimlő. A legkisebb fiam legjobb barátja nem kapta el, pedig előtte és a tíz nap szigorú bent lét után együtt játszottak. Szóval sok szülő rágörcsöl ilyesmire fölöslegesen. Szerintem túllihegik. A bárányhimlő meg egyébként sem lepra, hogy ennyire rettegjenek.
2012. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy hibáztatnak, csak igyekeznek odafigyelni, ha tudják, hogy találkoztak veletek, amikor fertőző volt a kislány. Egyszer egy anyukával együtt vacsoráztam, másnapra kiderült, hogy skarlátosak a gyerekei, felhívott, hogy ez a helyzet, figyeljek oda. Nagyon értékeltem, hibáztatni eszemben se volt, hiszen honnan tudhatta volna. Sokat segít, ha már az első tüneteknél tudja az ember, hogy mi lehet a baj.
2012. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nem csak a bárányhimlővel van így! De azzal is így volt nálunk is!

Most utoljára a gyerekeim egyszer csak belázasodtak, valami vírus elkapta őket, na innentől kezdve senkivel nem érintkeztek, nem is vágytak sehova, jobbára feküdtek, másnapra a szomszéd gyerekei is belázasodtak, és már ment is a mutogatás, hogy tőlünk kapták el, nem kellett volna kiengednem a gyerekeket, ha látom hogy valami nem oké, gyakorlatilag mit képzelek én, hogy össze vissza fertőzzük a környéket!

Könyörgöm, ha még nincs tünete a gyereknek honnan tudja én hogy 6 óra múlva lázas lesz! Eszméletlenül kiakadtam én is de én is azt mondtam, hogy majd ha közösségbe kerülnek akkor majd ott is nyomozni fog, hogy ki merészelte megfertőzni az ő gyerekét. Nevetséges!

Én nem szoktam cirkuszolni ha beteg a gyerek, elkap valakitől valamit.

2012. jún. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyukáknak tudniuk kéne, hogy pont a bárányhimlő az, ami akkor fertőz, mikor még nincs tünet. Nem hiába terjesztik a bölcsikben, ovikban, ha valakiről kiderül, hogy bárányhimlő miatt maradt otthon. Általában végigmegy a csoporton.

Amikor megtudtuk, hogy az egyik barátunk kislánya bárányhimlős, átvittem volna hozzájuk a fiamat is, hogy minél hamarabb elkapja, csak azért nem tettük, mert még dolgoznom kellett, hogy a 180 napom minél hamarabb leteljen. Nem tudtam volna itthon maradni 3 hétig, pedig én már voltam bárányhimlős, tehát rám már nem veszélyes....

Most majd nézhetem, hogy a 2,5 éves fiam mikor kapja el, amikor a hugi pár hónapos lesz? Szóval én még örültem is volna neki (egy kicsit), nem nyomozgatnék és hibáztatnék senkit.

2012. jún. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit bántani, de az a szülő, aki ezeket a dolgokat nem fogja fel, és ezért ujjal mutogat másokra, az igencsak buta.

Bocsi

2012. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerősök között mi is úgy szoktuk csinálni, hogy amikor a gyerekeken kijön valami nyavalya, akkor megeresztünk egy telefont, hogy figyu ez van, számítsatok ti is rá.
2012. júl. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!