Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlős a kislányom,...

Bárányhimlős a kislányom, fürdésnél vettük észre, ráér hétfőn vinni orvoshoz?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem! Vidd az ügyeletre!
2012. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebben a kérdésben én is dilemmában lennék. Szerintem hívd föl az ügyeletet, és majd megmondják mit csinálj.


Majd írd meg légyszi, mire jutottatok! Gyors javulást kívánok!

2012. máj. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Mennyi idos? Az en lanyomnak kb 2 evesen egyik pentek este furdes utan jottek ki a kiutesek, en akkor felhivtam egy ismeros dokit, aki azt mondta, hogy a kora miatt vinne be, mert a kisgyerekeknel jobb, ha rogton latja doki, mert sose lehet tudni. Este 9-kor indultunk az ugyeletre. "Szerencsere" csak kez-lab-szaj betegsege volt. En nem varnek vele hetfoig, de meg holnap reggelig se, bevinnem most este.
2012. máj. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én sem várnék vele, de az ügyeletet mindenképpen felhívnám. annyi szövődményről hallani manapság hogy jobb minél előbb orvoshoz menni.


hogy döntöttetek?

2012. máj. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

A bárányhimlő az egyik leggyakoribb és legenyhébb lefolyású gyerekbetegség. Egy herpeszvírus okozza. Ha nem jár extrém magas lázzal vagy extra sok, elviselhetetlenül viszkető kiütéssel, egyáltalán nem igényel orvost. A viszketést lehet enyhíteni, érdemes a gyereket állandó szobahőmérsékleten tartani (a melegben hamarabb kijönnek a kiütések és hamarabb el is múlnak).

Gyerekorvosunk - elég komoly szaktekintély, publikációi is ismertek - amikor felhívtam, hogy talán bárányhimlős a gyerek, azt mondta, szükségtelen látnia, ha a kicsi jól van. Ha nagyon belázasodna, akkor akár éjjel is vigyem, de ha max. enyhe láz jelentkezik, nem kell orvos. Annál is inkább, mert ez egy vírus, ergo nem fog rá gyógyszert sem adni, akkor meg minek vinném?

2012. máj. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én fiamon is pénteken jöttek ki, én nem vittem ügyeletre megmondom őszintén. Felhívtam őket mondtam hogy szerintem az de mondjuk nem volt láza és nem is vakarózott csak egész kicsit.

Elmondták hogy csak mentolos hintőporral szórjam semmi mással és lázcsillapítás ha van.Ennyi.

Hétfőn elvittem gyerekorvosunkhoz, ő is ugyanezt mondta és megerősített hogy valóban bárányhimlő.

Semmi újat nem tudott mondani.

Ja még fenistil cseppet mondott, ha viszketne, vakarná, de nem viszketett neki és nem is vakarta.

2012. máj. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Felesleges ezzel ügyeletre menni, ez nem sürgősségi eset.
2012. máj. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!