Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Veletek előfordult már, hogy...

Veletek előfordult már, hogy pofon vágtátok a gyereketeket? Vagy elképzelhetőnek tartjátok? Illetve titeket pofoztak fel a szüleitek?

Figyelt kérdés
Engem a szülők sajnos elég sokszor felpofoztak, pedig alapjában véve nagyon jó gyerek voltam. Én még soha életemben nem vágtam pofon senkit... Szivesen kipróbálnám, hogy milyen :) - de nem a gyerekemen. Azt nem tudnám elképzelni, hogy valaha úgy kihozzon a béketűrésemből, vagy hogy "nevelő célzattal". Ti hogy vagytok ezzel?
2012. jún. 29. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
hány éves a gyereked?
2012. jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Engem fegyelmezett apám jò sokszor de nem az arcomat hanem főleg a fenekemet ütötte...utáltam mert ivott is és nem mindig volt jogos. Féltem tőle. Tele vagyok gátlással most is. De azt tapasztalom a kortársaimon h akit sose bántottak az elég elkényeztetett és nem igazán tud èrtékelni semmit...de persze ez mástòl is függ 19/l
2012. jún. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos 1x előfordult, hogy rálegyintettem az arcocskájára. Nem pofon volt, mert nem volt erős, de annyira felhúzott akkor. Hát ahogy utána rám nézett, elszégyeltem magam és nagyon megbántam. Engem lelkileg nagyon megviselt, de gondolom őt is. :-(

A szemeibe minden bele volt írva. Azóta soha nem fordult elő. Próbálok máshogy fegyelmezni. Gyerekkoromban néha néha elcsattant egy egy pofon apám részéről, de így utólag visszagondolva talán megérdemeltem.

2012. jún. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Nekem másfél éves a lányom, és nem verem!!Kicsi is, meg édes is, meg nem is értené..pedig van mikor rendesen kiakadok!! :D

Én bizony kaptam pofonokat, de mindig jogos volt, és csak is csak anyukámtól.Talán mondhatom, hogy szerencsés vagyok, mert apukámtól sosem kaptam verést..ő nem tartja helyénvalónak lányt/nőt megütni.Mikor pofont kaptam (szinte az összesre emlékszem) az tényleg mindig jogos volt.Pl mikor már olyan hisztit vertem, hogy a fejem belilult, mert alig kaptam levegőt.Vagy haza felé a piacról, mert nem kaptam meg a pónit..(mondjuk akkor haza kellett húzni, mert a lábamon sem voltam hajlandó megállni.. :P ) Nem voltam könnyű gyerek, és azok a pofonok semmi negatív dolgot nem hagytak bennem.SŐT!

2012. jún. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok híve az erőszaknak. Más embert sem pofozok fel fa idegesít, gondolom te sem. gyerek is egy különálló személy nem az erőszakból ért hanem a nevelésből.
2012. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sosem pofoznám meg!
2012. jún. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
engem sokszor megvert anyam, de ezzel csak meggyuloltem ot, semmi jora nem vezetett, meg meg is szoktem otthonrol! vmost en is edesanya vagyok es SOHA nem fogom veressel nevelni! azt gondolom hogy rossz gyerek nincs csak problemas felnott!! borzaszto dolog fizikailag fegyelmezni valakit aki megcsak vedekezni sem tud! a veresek tobbsege hirtelen felindulasbol tortenik, igy eredmenytelen is es a gyerek nem tanul belole mert nem erti mi van...?a kislanyommal, aki 2 eves, volt hogy olyan helyzetbe kerultem hogy atfutott az agyamon: anyam ezert biztos megutott volna, de en fegyelmezem magam! sok turelem kell!
2012. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sosem volt rá példa és nem is lesz. Mint ahogy a nőket, a gyerekeket sem szabad bántani. Elítélem azokat akik ilyet tesznek a gyerekükkel. Mindig van más megoldás, a pofon és a bántalmazás meg sosem lehet semmilyen alternatíva.

22F

2012. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam,nagyon akaratos,hisztis,de még pofon arcon még nem ütöttem,szerintem nem is fogom,hisz gyerek.eleven,de verést nem érdemel,nem azért hoztam a világra hogy bántalmazzam.de viszont a popojára már rácsaptam párszor,de én ezt nem nevezem verésnek.
2012. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!